Antrenorul uriaș care a folosit 48 de echipe de start diferite în 49 de meciuri
profimedia-0414663018
Barcelona face primul transfer al verii: un campion mondial cu Argentina!
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Video Barcelona - Malaga 0-0. Două goluri nevalidate ale catalanilor și două eliminări la oaspeți

19.11.2016, 16:32

Încă un pas greșit în campionat pentru Barcelona, care fără Luis Suarez - suspendat - și Lionel Messi - declarat indisponibil chiar înaintea jocului - nu a reușit să marcheze în fața Malagăi și a înregistrat doar un 0-0 pe teren propriu cu andaluzii.

neymar malaga
  • SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Kameni, portarul oaspeților, a făcut un meci mare și a reușit să închidă poarta. Camerunezul s-a remarcat în prima repriză la execuțiile lui Pique și Rafinha (12, 31). Echipa lui Juande Ramos putea sa înscrie în minutul 57, la cea mai mare ocazie pe care a avut-o, dar Juan Carlos a trimis alături după ce îl driblase și pe Ter Stegen. Barça părea că va avea o misiune mai ușoară după ce jucătorul împrumutat de la Real Madrid a primit direct cartonașul roșu, pentru un fault la Neymar (68).

Faza meciului a fost reușită de același brazilian, care a înventat un sombrero extraordinar (73). Intrat în repriza secundă, Rakitic a trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 81. Catalanii au trimis mingea în poarta prin Pique, dar asistentul a văzut ofsaid la poziția lui Andre Gomes (83). Kameni i-a refuzat golul lui Neymar în prelungiri, cu o paradă senzațională (94). Până la final, arbitrul a mai scos o dată cartonașul roșu - Juan Carlos a fost eliminat pentru proteste energice, dar scorul a rămas același, Barcelona - Malaga 0-0.

LIVE SCORE&VIDEO

Min. 90+7: Fluier final. Barcelona - Malaga 0-0.

Min. 90+7:     A doua eliminare la Malaga! Juan Carlos primește și el cartonașul roșu, după proteste energice la adresa arbitrului.

VIDEO Eliminarea lui Juan Carlos

Min. 90+5: De minute bune se joacă doar la 30 de metri de poarta lui Kameni, iar apărarea Malagăi e pusă la grea încercare de catalani, care forțează marcarea unui gol. S-au dictat 4 minute de prelungiri, dar arbitrul lasă jocul și peste, din cauza deselor trageri de timp ale jucătorilor de la Malaga.

Min. 83: Barcelona înscrie din nou, de această dată prin Pique, după o sumedenie de faze la poarta Malagăi, dar golul nu este validat nici de această dată, tot din cauza unei poziții de ofsaid.

VIDEO Al doilea gol nevalidat al Barcelonei

Min. 69:     Eliminare la Malaga! Llorente primește direct cartonașul roșu, după un fault la mijlocul terenului asupra lui Neymar.

VIDEO Eliminarea lui Llorente

Min 57: Malaga ratează cea mai mare ocazie a meciului! Juan Carlos a primit o pasă între fundașii Barcelonei, a preluat în viteză și l-a driblat și pe portarul Ter Stegen, ieșit la 14 metri în încercarea de a-l bloca, dar șeptarul oaspeților nu a reușit să prindă spațiul porții rămase goale.

VIDEO Ocazia imensă a lui Juan Carlos

Min. 46: Începutul reprizei secunde.

Min. 45: Pauză pe Camp Nou, acolo unde Barcelona și Malaga se află la egalitate, scor 0-0.

Min. 3: Barcelona înscrie prin Paco Alcacer, dar golul nu este validat, din cauza unei poziții de ofsaid.

VIDEO Golul nevalidat al lui Alcacer

Min. 1: Fluier de start al meciului dintre Barcelona și Malaga.

#Veste proastă primită de Luis Enrique, chiar înaintea partidei. Lionel Messi s-a simţit rău şi este indisponibil pentru meciul din această după-amiază

ECHIPELE DE START

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Mascherano, Digne - Denis Suarez, Busquets, Rafinha - Arda Turan, Alcacer, Neymar
Rezerve: Cillessen - Marlon Santos, Jordi Alba, Carles Alena, Rakitic, Andre Gomes, Vidal;
Antrenor: Luis Enrique

Malaga: Kameni - Rosales, M. Torres, Mikel Villanueva, Ricca - Llorente, Pablo - Ontiveros, Juanpi, Juankar - Sandro
Rezerve: Denys Boyko - Jony, Luis Munoz, Duda, Michael Santos, Chory, Youssef En-Nesyri;
Antrenor: Juande Ramos.

De la ora 17:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Barcelona o întâlnește pe teren propriu pe Malaga, într-un meci în care catalanii pornesc în mod clar cu prima șansă.

Oamenii lui Luis Enrique sunt pe locul al doilea, însă au șansa să devină lideri, în cazul unui succes, cel puțin până la ora meciului dintre Atletico și Real, transmis ÎN DIRECT la Digi Sport, de la ora 21:45.

Malaga pare o formație de mijlocul clasamentului în acest sezon, cu 4 victorii, 3 remize și 4 înfrângeri. Golaverajul este și el unul echilibrat, cu 17 goluri marcate și 16 primite.

Etichete: barcelona malaga , barcelona meci , barcelona avancronica , barcelona - malaga 0-0 , video barcelona - malaga 0-0 , video barcelona - malaga 0-0 digi sport , video barcelona - malaga 0-0 la liga , video barcelona - malaga 0-0 la liga digi sport , video barcelona - malaga 0-0 rezumat , video barcelona - malaga 0-0 ocazii , video barcelona - malaga 0-0 eliminari

„Putin nu a ordonat uciderea lui Navalnîi”. Răsturnare de situație în cazul morții disidentului rus

Agenţiile de informaţii americane au stabilit că preşedintele rus, Vladimir Putin, probabil nu a...

man
S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului
promovare
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
Foto Mesajul controversat publicat de FCSB, după câștigarea titlului
Screenshot 2024-04-27 at 22.52.04
Gigi Becali, în dificultate: „Mă ispitești. Cum să-i spui lui Becali asta? Mai bine bag ștreangul la gât”
Lista tuturor adversarelor pe care FCSB le va întâlni în preliminariile Ligii Campionilor, tur cu tur!
Michael Douglas sfidează trecerea timpului. Cum reușește actorul să arate atât de bine la aproape 80 de ani: „Arată cu 20 de ani mai tânăr”
Reacția Biancăi, dansatoarea lui Dorian Popa, după ce a fost acuzată că l-a despărțit pe artist de Babs: „În ce filme sunteți?”
Un medic, triatlonist la 83 de ani, împărtășește reţeta sănătăţii sale: patru principii-cheie ale dietei
Cum trebuie să circule șoferii într-un giratoriu cu 2 sau mai multe benzi pentru a nu încălca legea
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie