Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

Exclusiv ”Surpriză mare!” Florin Prunea, surprins de echipa FCSB-ului din meciul cu FCU Craiova

florin prunea

Cum arată echipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu FCU Craiova

Ce a spus Bernd Storck după ce a eliminat-o indirect pe Petrolul din Cupa României

FOTBAL: ACS PETROLUL 52 PLOIESTI - ACS SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, CUPA ROMÂNIEI BETANO (7.12.2023)

Florin Pîrvu a avut un singur reproș, după ce Petrolul a ratat dramatic prezența în sferturile Cupei României

Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu

Exclusiv Reacția celor de la CFR Cluj după ce ardelenii și-au aflat adversara din ”sferturile” Cupei României

• Screenshot 2024-04-27 at 21.31.30

LIGA DE TINERET, Cupa României, finala: U Cluj - Farul, 12:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Brighton - Chelsea, 23:59, Premieră, Digi Sport 2

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Sevilla FC v RC Lens, UEFA Champions League match, Group B, Football, Ramon Sanchez Pizjuan Stadium, Sevilla, Spain - 20 Sept 2023

La Liga: Sevilla - Cadiz, 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Premier League: Manchester United - Newcastle, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Antoine Griezmann of Atletico de Madrid celebrating his goal with his teammates during the LaLiga EA Sports match betwee

La Liga: Getafe - Atletico Madrid, 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

amp

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni

tanase-sotie

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru'...

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Radu...

ILIE

Video Spaniolii l-au chemat pe Ianis Hagi la...

ianis_inteviu

Știri

Progresul Pecica - Corvinul Hunedoara 0-6. Oaspeții au făcut setul și s-au calificat ”en fanfare” în sferturile Cupei României

FOTBAL:CSA STEAUA BUCURESTI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA 2 CASA PARIURILOR (30.11.2023)

Video Petrolul - Sepsi 2-2. ”Lupii Galbeni”, eliminați indirect din Cupa României de Hermannstadt

Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt 0-1. Sibienii au marcat în minutul 90+6 și s-au calificat în sferturile Cupei României

FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (11.11.2023)

Video Alexandru Musi a luat telefonul după ce a înscris cu Sepsi! Modul inedit în care acesta a sărbătorit golul marcat

musi

Postarea lui MM Stoica, înainte de FCU Craiova - FCSB

FCSB schimbă liniile la meciul cu FCU Craiova. Peste 3 zile urmează duelul contra CFR-ului

”Suntem toți dezamăgiți”. Discursul lui Cristiano Bergodi, după eliminarea Rapidului din Cupa României

bergodi-2

Paul Iacob, distrus după eliminarea Rapidului din Cupa României: ”Am fost jalnici, e normal să fim strigați în toate felurile!”

ROU: Rapid Bucharest - Farul Constanta, Romanian Cup - 09 Nov 2022

Răzvan Sava se gândește la derby-ul cu FCSB, după calificarea din Cupă + Mesaj pentru Edi Iordănescu

Foto Bannerul afișat de suporterii celor de la CSA Steaua la meciul cu CSM Alexandria din Cupa României

suporteri csa steaua alexandria (4)

Exclusiv Ce a spus Ilie Dumitrescu despre ofițerul de presă al Farului, după scenele fără precedent de la flash-interviu

sali

Dinamo are 13 meciuri fără victorie, dar Dorinel Munteanu se teme: ”Vom avea un meci foarte greu”

dorinel-munteanu

Exclusiv Eroare gravă de arbitraj în meciul CS Tunari - Gloria Buzău! Echipa lui Prepeliță putea ajunge în ”sferturile” Cupei

121

Video Ivaylo Petev a dezvăluit "rețeta succesului", după Universitatea Craiova - Farul 4-0: ”Totul pleacă de la cap!”

Marin Dună, revoltat după calificarea lui FC Voluntari în ”sferturile” Cupei: ”Numai cu un joc de fotbal nu a semănat!”

FOTBAL: FCSB - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.10.2023)

Reacția lui Gică Hagi, după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Farul cu 4-0

Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Farul Constanta si FC Hermannstadt, contand pentru

Video Scene fără precedent în Cupa României: ofițerul de presă al Farului a întrerupt flash-interviul lui Enes Sali

sali

Reacția lui Mircea Rednic după ce UTA Arad a ratat calificarea în ”sferturile” Cupei

rednic

Amendă uriașă primită de CSA Steaua

Screenshot 2023-11-20 at 21.23.06

Echipa de fotbal feminin a FCSB-ului, umilită în Cupa României! Scorul pare desprins din alt sport

topolog

Video Ovidiu Burcă îl așteaptă pe Mircea Lucescu la Dinamo: ”Ar fi o bucurie!”

ov burca

Marcatorul lui FC Bihor din meciul cu Dinamo, sincer la flash-interviu: ”A fost un orgoliu oltenesc”

FOTBAL:FC BIHOR ORADEA-FCSB, CUPA ROMANIEI BETANO (27.09.2023)

Video FC Bihor - Dinamo 1-1. ”Câinii”, egal cu o echipă din Liga 3 în Cupa României

Ionela Alina Peșu 5

Florin Farcaș, după ce echipa sa a ținut-o în șah pe Dinamo: ”Puteam mai mult. Am avut penalty clar. E o mândrie”