Chemat la ”probe”? De ce depinde viitorul lui Ianis Hagi
angel-di-maria
După ce a fost amenințat cu moartea de teroriști, campionul mondial și-a decis viitorul
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

Rangers, echipa lui Ianis Hagi, la un pas să rateze play-off-ul Champions League. Rezultatele serii în turul trei preliminar

03.08.2022, 00:00

Marți seara s-a disputat prima manșă a turului trei preliminar din UEFA Champions League, iar Rangers, echipa lui Ianis Hagi (23 de ani), a fost învinsă în deplasarea din Belgia, pe terenul celor de la Royale Union SG.

Meciul dintre Royale Union SG și Rangers / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Ianis Hagi nu s-a aflat pe teren la Rangers, întrucât se află în recuperare, după accidentarea suferită la genunchi la începutul anului.

Rangers, la un pas să fie eliminată din Champions League. Rezultatele serii în turul trei preliminar.

Rangers a pierdut prima manșă din turul trei preliminar al UEFA Champions League pe terenul celor de la Royale Union SG, campioana Belgiei, scor 0-2.

Reușitele partidei au fost semnate de către Teuma, în minutul 27, și Vanzeir, din lovitură de la 11 metri.

Returul dintre cele două formații va avea loc peste o săptămână în Scoția, de la ora 21:45, cu belgienii mari favoriți la calificarea în play-off.

AS Monaco - PSV Eindhoven, remiză în turul trei preliminar al UEFA Champions League

Duelul din Franța dintre cele două formații s-a încheiat marți seara la egalitate, scor 1-1.

Veerman a deschis scorul întâlnirii pentru PSV Eindhoven în minutul 38. Disasi de la AS Monaco a restabilit egalitatea în minutul 80 al jocului, servit de Matazo.

Meciul retur se va disputa peste o săptămână în Olanda, de la ora 21:30, potrivit programării făcute de UEFA.

Ludogorets - Dinamo Zagreb 1-2. Croații, cu un pas în play-off-ul Champions League.

Echipa la care activează românul Cosmin Moți ca oficial nu i-a putut face față lui Dinamo Zagreb în meciul de pe teren propriu, încheiat cu o înfrângere la limită, scor 1-2.

Peric a deschis scorul pentru Dinamo Zagreb în minutul șase al întâlnirii, ca trei minute mai târziu Padt de la Ludogorets să își introducă mingea în propria poartă.

Tekpetey a punctat pentru Ludogorets în minutul 22 și astfel rezultatul partidei a fost stabilit încă din prima repriză.

Meciul retur dintre cele două formații va avea loc săptămâna viitoare la Zagreb, de la ora 21:00, cu croații favoriți la calificarea în play-off.

Sheriff Tiraspol - Viktoria Plzen 1-2. Moldovenii, aproape să fie eliminați din Champions League

După ce anul trecut făceau spectacol cu Real Madrid, Inter sau Șahtior Donețk în grupele Champions League, cei de la Sheriff Tiraspol încearcă din nou să ajungă în grupele unei competiții euroene.

Gruparea de peste Prut este aproape de a fi eliminată din Champions League în acest sezon, după ce a pierdut prima manșă din turul trei preliminar cu Viktoria Plzen, scor 1-2.

Sheriff Tiraspol a deschis scorul în minutul 36 prin Akanbi, în timp ce gruparea din Cehia a restabilit egalitatea înainte de pauză, în minutul 41 prin Chory, din penalty.

Bucha i-a adus Viktoriei Plzen după pauză, mai exact în minutul 55. Acesta a punctat simplu și i-a făcut pe cehi să pornească cu prima șansă la calificare în meciul retur de peste o săptămână. Revanșa va avea loc la Plzen, săptămâna viitoare, de la ora 20:00.

Benfica - Midtjylland 4-1, în prima manșă din turul tre preliminar al Champions League

Benfica Lisabona pleacă din postura de favorită certă la returul de săptămâna viitoare cu Midtjylland, după ce s-a impus pe teren propriu cu scorul de 4-1.

Goncalo Ramos a semnat un hat-trick pentru Benfica în meciul cu danezii, în minutele 17, 33 și 61. Pentru Benfica a mai înscris Fernandez în minutul 40, în timp ce pentru Midjylland a punctat Sisto, în minutul 78, din lovitură de la 11 metri.

Returul dintre cele două formații se va disputa săptămâna viitoare la Randers, de la ora 20:45, cu lusitanii favoriți cerți la calificare.

Etichete: rangers , as monaco , benfica , ludogorets , viktoria plzen , psv , dinamo zagreb , turul trei preliminar champions league , royale union sg , sheriff tirapsol , midtyjlland

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

gracie1
Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit
sabalenka
Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21

Video Chelsea - Tottenham 2-0. Echipa lui Radu Drăgușin a ajuns la trei înfrângeri consecutive în Premier League
Chelsea v Tottenham Hotspur - Premier League - Stamford Bridge
Exclusiv Gigi Becali, sfătuit să îl transfere urgent pe Denis Alibec. ”Singurul jucător care poate face asta”
gigi-becali
Oficial A pariat de 50 de ori și acum a primit o nouă suspendare. Ce a transmis Federația
Sandro Tonali file photo
Dan Șucu și Marius Șumudică au avut o întâlnire de o oră și 30 de minute! Prima reacție a patronului Rapidului
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10
Foto Agitație în Italia! Antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă, deși fiecare e căsătorit cu o altă persoană