mbappe
PSG, soluție de avarie pentru înlocuirea lui Kylian Mbappe! Cine este așteptat pe Parc de Princes
Screenshot 2024-04-17 at 22.11.33
Cristiano Ronaldo a câștigat procesul și trebuie să primească 10 milioane de euro imediat!
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

Video Juventus - Villarreal 0-3. "Submarinul galben" a dat toate golurile în ultimele 14 minute și s-a calificat în sferturi

16.03.2022, 23:45

Villarreal a reușit surpriza și a eliminat-o pe Juventus în optimile Champions League. După 1-1 în tur, "Submarinul galben" s-a impus cu un neverosimil 3-0 în deplasare. Toate golurile au fost marcate pe final, în interval de 14 minute.

Juventus v Villarreal CF: Round Of Sixteen Leg Two - UEFA Champions League, Turin, Italy - 16 Mar 2022
Gerard Moreno a marcat pentru Villarreal în deplasarea cu Juventus, din returul optimilor Champions League / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Juventus - Villarreal 0-3. Toate golurile s-au marcat pe final, în interval de 14 minute

Meciul a început cu o avalanșă de ocazii mari la poarta spaniolilor. Prima dată a ratat Morata în minutul 11, iar peste 3 minute, același atacant al lui Juventus nu s-a înțeles cu colegul său, Cuadrado.

Apoi a ieșit la rampă Dusan Vlahovic. Mai întâi l-a încercat pe portar cu un șut din afara careului, iar după câteva secunde a nimerit transversala.

Juventus - Villarreal 0-3. Spaniolii sunt în sferturile Champions League

Până la pauză a avut și Villarreal o ocazie iar Vlahovic a încheiat repriza cu o oportunitate mare.

În partea secundă, ambele echipe au jucat prudent, însă "Submarinul galben" a primit un penalty, iar Gerard Moreno l-a transformat în minutul 78.

Peste 7 minute, Pau Torres a mărit avantajul spaniolilor, iar Danjuma a stabilit scorul final din penalty, în minutul 90+2 și Villarreal s-a calificat în sferturi.

VIDEO cu rezumatul meciului Juventus - Villarreal 0-3:

LIVE VIDEO Juventus - Villarreal 0-3

Min. 90+2: Gol Villarreal! Danjuma transformă lovitura de pedeapsă.

Min. 90: Penalty pentru Villarreal! Gerard Moreno scapă spre contraatac, îl păcălește pe Danilo și îi pasează lui Danjuma, iar șutul acestuia e lovit cu mâna de De Ligt.

Min. 85: Gol Villarreal! După o centrare din corner, mingea e deviată de Aurier până la Pau Torres, care înscrie.

Min. 78: Gol Villarreal! Gerard Moreno înscrie de la punctul cu var.

Min. 77: Penalty pentru Villarreal, la un duel dintre Rugani și Coquelin. Arbitrul consultă VAR-ul.

Min. 46: Începe repriza a doua.

Min. 45+1: La pauză, Juventus - Villarreal 0-0.

Min. 35: Ocazie Juventus. Cuadrado centrează din corner, De Ligt deviază până la Vlahovic, care nu reușește să-l învinge pe Rulli din apropiere.

Min. 22: Ocazie Villarreal. Pino îi pasează lui Lo Celso, care trage plasat, din afara careului, dar mingea ocolește poarta.

Min. 21: Bară Juventus. De Sciglio centrează pe jos în careu, iar Vlahovic reia în transversală.

Min. 20: Ocazie Juventus. Morata pasează pentru Vlahovic, care șutează din afara careului, dar portarul respinge.

Min. 14: Ocazie Juventus. Vlahovic pasează cu călcâiul pentru Morata, dar Cuadrado vine din spate și nu comunică cu colegul său, saltă minge, care ajunge la Vlahovic, iar acesta cade în duel cu Estupinan și cere penalty.

Min. 11: Ocazie mare Juventus. Cuadrado centrează bine în careu, Morata reia cu capul, Rulli respinge în față, De Sciglio prelungește, dar mingea e respinsă până la Rabiot, care șutează și el, dar în blocaj. Faza continuă și mingea sare la același Morata, care trage din unghi, dar exact pe direcția portarului, care reține.

Min. 1: Începe meciul.

Echipele de start:

Juventus: Szczesny - Danilo, Rugani, De Ligt, De Sciglio - Cuadrado, Locatelli, Arthur, Rabiot - Morata, Vlahović
Antrenor: Massimiliano Allegri

Villarreal: Rulli - Aurier, Albiol, Pau Torres, Estupinan - Pino, Parejo, Capoue, Trigueros - Danjuma, Lo Celso
Antrenor: Unai Emery

Juventus - Villarreal, Live Video, 22:00, Digi Sport 1. Allegri: "Este o finală pe care o jucăm acasă"

Juventus Torino vine după o serie bună în Italia, acolo unde a ajuns la patru victorii consecutive în competițiile interne. Elevii lui Allegri sunt pe locul 4 în Serie A, la șapte puncte în spatele liderului AC Milan.

Acum, pentru torinezi urmează partida retur contra celor de la Villarreal. În tur, scorul a fost 1-1 și a reprezentat prima partidă în care Dusan Vlahovic și-a trecut numele pe lista marcatorilor într-un duel din Champions League.

"Nu știu dacă această echipă (n.r. Juventus) are calitățile pentru a ajunge în finală, dar trebuie să avem ambiția să ajungem acolo. Trebuie să avem întotdeauna obiectivul maxim în față. Nu trebuie să părăsim competițiile cu regretul că nu am făcut tot posibilul.

Este o finală pe care o jucăm acasă. Suntem într-un moment bun, decisiv, al sezonului. Acum, vom vedea dacă suntem buni și norocoși să mergem până la capăt”, a spus Allegri, la conferința de presă.

Juventus - Villarreal, Live Video, 22:00, Digi Sport 1. "Submarinul galben" pregăteşte producerea unei surprize în Italia

Villarreal este cotată cu șansa a doua în partida de pe terenul lui Juventus. Ibericii sunt pe locul 7 în La Liga și au obținut două victorii și un egal de la duelul precedent contra italienilor.

Cu toate acestea, antrenorul Unai Emery crede că elevii săi pot produce surpriza, însă recunoaște că Juventus Torino este o echipă mult mai puternică.

"Juventus se numără printre candidatele la câștigarea Ligii Campionilor, pentru istoria lor și pentru ceea ce reprezintă, dar mâine (n.r. astăzi) vrem să ne jucăm șansa. Am arătat că știm să reacționăm și vom merge la Torino cu o dorință mare.

Fără avantajul golurilor în deplasare, există șansa ca meciurile să intre mai des în prelungiri. Sunt favoriți, acasă, în fața propriilor fani, dar noi vrem să jucăm. Juventus câștigă mai mult decât face remize și aproape niciodată nu pierde. Mai presus de toate au o apărare grozavă.

Au individualități care pot face diferența. Îi au pe Alex Sandro și Cuadrado care au capacitatea de a ataca pe exterior și ajung în zonă cu mulți jucători, de la Locatelli la Rabiot până la Arthur care este un jucător care știe să atingă mingea. Trebuie să ne pregătim, iar armele noastre trebuie să includă și apărarea", a spus Unai Emery, citat de Tuttosport.

Juventus - Villarreal, Live Video, de la 22:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Cuadrado, Locatelli, Arthur, Rabiot - Morata, Vlahovic

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza - Chukwueze, Capoue, Parejo, Yeremi Pino - Lo Celso, Danjuma

VIDEO cu rezumatul meciului tur dintre Villarreal și Juventus, scor 1-1

Etichete: juventus , villarreal , video juventus villarreal

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

sabalenka
La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21
A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”
ryan-garcia

Ange Postecoglou, reacție sinceră după ce Tottenham a ajuns la trei înfrângeri consecutive: ”Este corect să spun”
Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024
Exclusiv Gigi Becali, sfătuit să îl transfere urgent pe Denis Alibec. ”Singurul jucător care poate face asta”
gigi-becali
Oficial A pariat de 50 de ori și acum a primit o nouă suspendare. Ce a transmis Federația
Sandro Tonali file photo
Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”
profimedia-0868404216
Chelsea e gata să se despartă de Mudryk! Ce echipe ”stau la pândă”
AFC Bournemouth v Chelsea, Premier League, Football, Vitality Stadium, Bournemouth, UK - 06 May 2023
"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul
Dan Șucu și Marius Șumudică au avut o întâlnire de o oră și 30 de minute! Prima reacție a patronului Rapidului
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Revenire fantastică în a doua semifinală de la Madrid Open. Ce jucătoare se vor întâlni în ultimul act
Video Cagliari - Juventus 2-2. Torinezii au obținut un punct pe final, după ce gazdele au avut 2-0
Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs Juventus FC, Cagliari, Italy - 19 Apr 2024

Cum să fierbi ouăle de Paște fără să le spargi. Metoda simplă pe care trebuie să o încerci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”