oprut
Video Raul Opruț, prezentare inedită la Kortrijk! Interviul în engleză l-a pus în dificultate
Anunțul făcut de antrenorul lui Standard Liege despre Denis Drăguș, fotbalistul dorit în această vară și de cei de la Rapid
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
Fotbal Club

Video Anderlecht-Charleroi 3-2. Chipciu a dat două assist-uri! Stanciu, ovaționat!

11.09.2016, 18:23

Alex Chipciu şi Nicuşor Stanciu au fost titulari pentru Anderlecht în derby-ul cu Charleroi.

rosu charle
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Cel mai scump transfer din istoria echipei, Stanciu, a debutat cu o ratare în primul sfert de oră. Cinci minute mai târziu, Charleroi a deschis scorul la Bruxelles. Prima repriză a mai adus doar un şut slab al lui Stanciu, iar vicecampioana Belgiei a intrat la cabine în dezavantaj.

Echilibrul a fost restabilit în minutul 57. Chipciu a centrat, iar polonezul Teodorczyk a egalat pentru Anderlecht. În minutul 65, Chipciu şi Stanciu au ratat la aceeaşi fază.

Anderlecht a preluat conducerea la următorul atac, finalizat de căpitanul Hanni. Peste alte două minute, Chipciu a dat a doua pasă decisivă, iar Tielemans a făcut 3-1.

Cu un sfert de oră înainte de final, Charleroi a rămas cu un om în minus. Stanciu s-a distrat cu adversarii până a fost faultat de Tainmont, care a primit cartonaşul roşu.

Cu cinci minute înainte de final, Stanciu a fost schimbat şi a fost ovaţionat de întreg stadionul. Charleroi a punctat în ultimele secvenţe, dar Anderlecht s-a impus cu 3-2 şi a urcat pe poziţia secundă în clasament, la un punct în spatele liderului, după şase etape.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

LIVE SCORE

Min. 90+3: FINAL de partidă. Anderlecht câștigă și urcă până pe poziția a doua, cu 12 puncte!

Min. 90+2: GOOOOL Charleroi! Centrare din corner și Baby trimite cu capul în poartă, reducând din diferență.

Min. 88: Șut al lui Chipciu, dar mingea trece pe lângă poartă!

Min. 86: Schimbare - Stanciu e înlocuit cu Deschacht. E aplaudat la scenă deschisă. Românul a făcut un meci excelent, chiar dacă nu a reușit să înscrie.

Min. 75: CARTONAȘ ROȘU pentru Tainmont, pentru un fault dur asupra lui Stanciu! Charleroi rămâne în 10 jucători.

Min. 68: GOOOOOL Anderlecht!! Stanciu îl deschide perfect pe Chipciu, pe dreapta, acesta scoate în spate, pentru șutul lui Tielemans, care înscrie cu un șut puternic!

Min. 67: GOOOOOOL Anderlecht! GOOOOOL Hanni, care înscrie din pasa polonezului Teodorczkyk!

Min. 65: Încă o ocazie mare pentru români! Chipciu șutează de la 18 metri, respinge portarul în față, până la Stanciu, care reia din prima, puțin pe lângă poartă!

Min. 57: GOOOOOOL Anderlecht! Teodorczyk înscrie cu o lovitură de cap din careu, după o centrare impecabilă a lui Alex Chipciu!

Min. 49: Ocazie uriașă a lui Stanciu, care șutează de la distanță, iar mingea trece puțin pe lângă bară!

Min. 46: A început repriza secundă

Min. 45: PAUZĂ

Min. 32: Ocazie pentru Stanciu! Fostul stelist a prins un șut din vole, dar mingea a fost prinsă fără probleme de portarul lui Charleroi.

Min. 19: GOOOOL Charleroi! Bakar a șutat de la circa 20 de metri și l-a învins pe goalkeeper-ul lui Anderlecht!

Min. 14: RATARE URIAȘĂ Nicolae Stanciu! Fostul stelist șutează din marginea careului puțin pe lângă poartă!

Min. 1: A început meciul!

Așa cum a anunțat, Rene Weiler îl va debuta pe Nicolae Stanciu în meciul de azi, cu Charleroi. La fel cum a făcut și cu Alex Chipciu, în momentul transferului acestuia, fostul decar al Stelei va fi titular la primul meci al lui Anderlecht după sosirea mijlocașului român.

Cei doi foști steliști sunt titulari în formația lui Rene Weiler în fața lui Charleroi.

Echipele de start:

Anderlecht: Roef - Mbodji, Spajic, Nuytinck, Acheampong - Dendoncker, Tielemans - Chipciu, Hanni, Stanciu - Teodorczyk
Antrenor: Rene Weiler

Charleroi: Penneteau - Mata, Martos, Willems, N'Ganga - Marcq, Diandy, Fall, Tainmont - Bakar, Pollet
Antrenor: Felice Mazzu

Etichete: debut , chipciu , nicolae stanciu , titulari , anderlecht-charleroi

Un italian și-a adunat toate lozurile necâștigătoare cumpărate de-a lungul vieții și a calculat câți bani a pierdut

Un italian din Brescia, care a colecționat toate lozurile necâștigătoare pe care le-a cumpărat de-a...

profimedia-0868753464
Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”
andreea-prisacariu2
”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra
nadia-jemez20
”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului
ostapenko
sucu-14

Dan Petrescu, șase ani la CFR Cluj! Anunțul lui Ioan Varga
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, LIGA 1 CASA PARIURILOR (17.10.2021)
Cum a reacționat Paul Iacob, după ce a vrut să sară la bătaie cu un suporter. ”Vreau să mă văd cu el”
FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (20.04.2024)
S-a rupt lanțul de iubire. Suporterii Rapidului au răbufnit după al 6-lea eșec din play-off. Ce au scandat
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Are 77 de ani, dar nu se sfiește să-și arate silueta în rochii mulate: „Sunt criticată zilnic pentru felul în care mă îmbrac”
Alarmă la națională! Are ruptură musculară și este în pericol să rateze EURO 2024!
Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant
Sofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger
Mariah Carey, în cea mai scurtă rochie, pe tocuri, în Vegas. Artista a împlinit recent 55 de ani și e în formă maximă
România, la ani-lumină de un trend global: Londra tocmai a realizat un record la care nici nu putem visa
Una din cele mai frumoase femei din lume ucisă de traficanți. Camerele au surprins momentul
O nouă monedă în România, bani noi de la BNR. Ce valoare are, cu ce ocazie s-a lansat
Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu”