10155 rezultate pentru eticheta

simona halep

Simona Halep staţionează pe 3 în ierarhia mondială. Cea mai bună clasare a carierei pentru Irina Begu

halep2

Cum va arăta clasamentul WTA în funcție de rezultatul din finala de la Melbourne. Cele mai mari urcări

clasament wta

Halep, mândră de rezultatul de la Melbourne: “Nimeni din România n-a mai făcut sferturi de vreo 10 ani”

halep otopeni

Învingătoarea Simonei Halep are un complex Sharapova. Un singur set câştigat în cinci meciuri directe

makarova-1

Makarova o laudă pe Halep, în ciuda victoriei clare: "Poate mereu să întoarcă un meci, indiferent de scor"

halep makarova poza AO

Simona explică eşecul cu Makarova: “N-am mai crezut deloc în al doilea set, poate de aceea a fost 6-0”

simona declaratii

Simona Halep poate deveni prima româncă prezentă în semifinale la Melbourne

halep clasament

Simona Halep a fost eliminată în sferturi la Australian Open, după 4-6, 0-6 cu Makarova

simona makarova2

Serena s-a calificat în sferturi la Melbourne. Mai poate fi detronată doar de Sharapova

serena-1

VIDEO Simona Halep a ales suprafața de joc pentru Fed Cup: “E ca la Singapore, așteptăm indicațiile ei”

galati fedcup

Makarova e singura stângace rămasă în concurs la Australian Open: “Știu cum s-o înving pe Simona!”

makarova

VIDEO Simona Halep n-a pierdut încă set la Melbourne. "În fiecare zi vreau să fiu mai bună!"

simona halep conferinta australian

Halep este sigură că rămâne pe podiumul mondial după Australian Open. Cum poate ajunge pe locul 1 WTA

Wim Fissette îi dă sfaturi Yaninei Wickmayer: "Să pună presiune de la început şi să lovească puternic"

halep fissette

Halep nu a câștigat niciun set cu Wickmayer, în cele 3 meciuri disputate. "Acum e altceva, voi fi agresivă"

halep australian open

Simona Halep a fost desemnată între cei mai buni sportivi din Balcani, în 2014

simona halep balcani

Simona Halep s-a calificat în optimi la Australian Open! Victorie în două seturi şi cu Bethanie Mattek-Sands

victorie mattek sands halep

VIDEO Ilie Năstase nu este surprins de forma Irinei Begu: "A avut un sezon foarte bun anul trecut"

begu-1

Jocul Simonei, lăudat de Mats Wilander: ”Pot spune că Halep e un Djokovic feminin”

simona halep tenis racheta

Halep a jucat până la miezul nopții la Melbourne. "Mă bucur că am făcut un joc atât de bun!"

halep interviu

Halep, avertizată de următoarea adversară: "Va fi o partidă echilibrată. Am un început de an bun"

gajdosova

VIDEO Simona Halep, în dialog cu fanii la Melbourne: "Lovitura mea preferată este reverul în lung de linie"

halep intrebari

Simona a vorbit despre următorul meci de la Melbourne: "Sper să joc mai bine decât în primul tur"

halep tur1

VIDEO Halep și Begu, felicitate de steliști, din Spania: ”Le ținem pumnii”

halep begu

7 favorite eliminate în prima zi la Australian Open. 3 dintre ele, pe sfertul de tablou al Simonei Halep

ana ivanovic

Halep a învins-o pe Knapp: "A fost greu, la început am fost puțin nervoasă"

halep-4

Simona Halep a câștigat primul meci la ediția 2015 de la Australian Open! Victorie în două seturi cu Knapp

halep victorie

VIDEO Halep înainte de Australian Open: "Nu vreau să mă gândesc că trebuie să câștig acest turneu!"

simona halep-5

Halep debutează la AO contra celei care, în 2014, a fost la un pas s-o elimine pe Sharapova

simona halep-4

Un fost campion de Grand Slam crede în Halep: "Poate câştiga Australian Open!"

halep-3

Halep - Knapp, în turul I la Australian Open. Simona e favorită nr. 3 la Melbourne

Biletele la România - Spania din Fed Cup, puse în vânzare. 40 de RON cel mai ieftin tichet

halep begu tenis

Englezii, despre abandonurile Simonei: "Are o istorie a retragerilor înainte de un Grand Slam"

simona haleapa

Simona Halep s-a retras din turneul de la Sydney înainte de a juca primul meci, contra Karolinei Pliskova

simona-2

Semne bune pentru Simona! Cine câștigă primul turneu al anului ajunge la ”Turneul Campioanelor”

halep-2

Presa internațională, la picioarele Simonei: "Nu a lăsat boala s-o învingă" / "A mărşăluit spre titlu"

captura victorie Halep

VIDEO Simona, adorată de chinezi. Premierea lui Halep, la capătul unui turneu câștigat en-fanfare

simona timea shenzhen

VIDEO Cel mai frumos punct al finalei, adjudecat la limită de Simona. Spectatorii au aplaudat în picioare

captura minge Halep finala

VIDEO Cele mai frumoase puncte din meciul lui Halep. Românca a încheiat partida ca o mare campioană

simona halep tenis

Adversara lui Halep din finala de la Shenzhen se lăudă cu o performanță la care Simona visează. VIDEO cu reușita ei

bacsinszky

VIDEO Simona Halep s-a calificat în prima sa finală din 2015: "Vreau să mă testez și să văd cât de bună sunt!"

captura halep interviu

VIDEO Halep atrage chinezii de partea ei! "Sper să ţineţi cu mine și în meciul viitor"

interviu halep

VIDEO Ilie Năstase: "Pentru Halep, un turneu de Mare Şlem câştigat e mai important decât numărul unu"

simona

VIDEO Simona Halep s-a calificat în semifinale la Shenzhen! Victorie superbă cu Aleksandra Krunic

captura halep bucurie

Simona Halep s-a calificat în "sferturi" la Shenzhen, după ce a trecut în două seturi de Natalia Vikhlyantseva

simona shenzen

Halep a pierdut primul set, dar a reuşit să o învingă pe Beck: "Primul meci al anului e întotdeauna dificil"

Dulgheru a fost eliminată la Shenzhen. Programul celor 3 românce rămase în concurs

halep sorana begu

Halep și-a aflat prima adversară din 2015! VIDEO A abandonat în fața ei imediat după Roland Garros

halep singapore

Australienii o văd pe Simona Halep câştigătoare a unui turneu de Mare Şlem

halep3

Simona Halep, elogiată de site-ul WTA. "Va fi principala adversară a Serenei Williams"

halep 1

S-au pus în vânzare biletele pentru meciul de Fed Cup cu Spania. Prețurile tichetelor