Video&Foto Unul dintre copiii de mingi a participat la poza de grup a Portugaliei

Video&Text Martial trage tare la antrenamente, înainte de duelul cu Germania. Două execuţii la vinclu

martial

Schweinsteiger a revenit la antrenamente. Poate juca în semifinala Euro 2016, cu Franţa

schweinsteiger germania

Portugalia ţinteşte a doua finală de Euro din ultimii 12 ani: "Vrem să scriem istorie"

portugalia euro

Există bișnițari și la Euro 2016! Măsurile pe care cei de la UEFA le-au luat înainte de semifinale

bilete euro bisnitari

Video Sandu îl atacă pe Iordănescu: "Să lase locul altora mai tineri!"

puiu iordanescu

UEFA nu vrea să mai vadă copii pe teren la finalul meciurilor: "Nu e o sărbătoare de familie"

bale jr

Pepe, incert pentru semifinala cu Ţara Galilor

pepe

Video Cum l-a convins Ronaldo pe Moutinho să execute penalty-ul: "Fii tare! Totul e în mâinile Domnului"

cr penaltyuri

Bale, ironizat de un coleg înainte de Euro: "Mi-a spus că avem doar 3 meciuri. Sper să-l văd în finală"

bale kroos

Video Gest superb al francezilor: i-au aplaudat pe fanii islandezi, la finalul meciului din sferturi

fani islanda-1

Casillas a făcut pace cu Del Bosque: "25 de ani împreună. Succes, Mister!"

iker del bosque

Video Cum au sărbătorit francezii golul 3 din meciul cu Islanda. Nebunie lângă Tour Eiffel

paris

Superlativele sferturilor de finală de la Euro. Cristiano a şutat de cele mai multe ori

ronaldo sanches

Simone Zaza, încă afectat după ratarea cu Germania: "Mă va urmări toată viaţa"

zaza penalty

Cine va fi ales cel mai bun jucător al lui Euro 2016? 5 fotbaliști au strâns câte două nominalizări

nominalizati cei mai buni jucatori

Lacrimile lui Buffon l-au întristat pe Pogba: "M-am simţit foarte rău când l-am văzut plângând"

gigi plange

Eroul Ţării Galilor din meciul cu Belgia are de unde alege: "Am oferte din toată lumea"

robson kanu oferte

Selecţionerul Islandei: "A fost un turneu fantastic pentru noi, un parcurs extraordinar"

lars

Deschamps: "Germania e cea mai bună din lume, dar ne vom juca şansa până la capăt"

deschamps

Clasamentul golgheterilor la Euro 2016. Trei dintre primii patru marcatori sunt francezi

atac franta

Oficialii lui West Ham, resemnaţi cu pierderea lui Payet, în cazul unei oferte de la Real sau Barça

payet west ham

Video Pelle a explicat ratarea cu Germania: "Le cer scuze tuturor! Nu l-am provocat pe Neuer"

pelle

Microfonul aruncat de Cristiano Ronaldo în lac, găsit de scafandri. Va fi scos la licitație

microfon cr7

Auf wiedersehen, Italien!

germania italia-1

Lovitură pentru Germania. Sami Khedira va rata restul Euro 2016

khedira germania

Caz fără precedent în Islanda: nordicii au rămas fără tricouri și comandă din Anglia

fani islanda

Video "Bufonii" sferturilor de la Euro! Glumele despre Zaza şi Boateng, după gafele din Germania - Italia

zaza

Milik o poate părăsi pe Ajax. Napoli îl vrea pe atacantul polonez

milik napoli

Video Islandezii au explicat de unde provine deja celebrul ritual de încurajare a jucătorilor

islanda

Video Neuer, eroul Germaniei la penalty-uri: "Niciun italian nu a bătut unde o face de obicei"

neuer

Low, după calificarea dramatică în semifinale: "Nu imi imaginez că Italia putea înscrie din acţiune"

ozil

Germania, record european. Campioana mondială are cea mai lungă serie de calificări în semifinale

germania euro

Cea mai lungă serie de lovituri de departajare din istorie a fost egalată! Italia, implicată în ambele

italia 18

Ultimele două goluri încasate de Buffon, opera lui Ozil! Între ele, 440 minute de invincibilitate

ozil

Video Germania - Italia 1-1 (6-5, d.l.d.). Nemții au scăpat de blestem, Squadra, tot neînvinsă contra rivalei!

bucurie Germania

Președintele FIFA: ”Euro cu 24 de echipe a fost un succes. Cupa Mondială e pregătită pentru 40”

infanti

Italia, în mare pericol: are 11 jucători pasibili de suspendare pentru o eventuală semifinală

italia

Cel mai urmărit meci de la Euro în Franța a rămas o partidă jucată de România

franta romania-2

Război psihologic înaintea meciului Germania-Italia: ”Mamele voastre nu vă vor putea salva”

italieni germani

Deschamps şi Lloris s-au deplasat cu elicopterul la conferinţa de presă pentru meciul cu Islanda

lloris deschamps

Bale, înainte de duelul cu CR7, din semifinalele Euro: "E doar Ţara Galilor contra Portugaliei"

bale ronaldo euro

Dracii palizi şi dragonul galez

wilmots

Video Exemplu de sportivitate. Fanii belgieni i-au felicitat pe galezi după calificarea în semifinalele Euro

fani

Țara Galilor şi a sa stare de spirit

gol tara galilor

Filmare spectaculoasă a unui cameraman, după calificarea galezilor în semifinalele Euro 2016

tara galilor

Video "Dansul victoriei". Calificarea în semifinalele Euro a declanşat sărbătoarea în vestiarul galez

ledley

Video De la Beckenbauer la Lippi. Trei momente memorabile ale rivalităţii dintre Italia şi Germania

collage italia germania

Courtois şi Wilmots, din nou în conflict. Cei doi s-ar fi lovit, la finalul meciului cu Ţara Galilor

courtois wilmots

Video A marcat golul carierei în ziua în care a devenit liber de contract: "Suntem în al nouălea cer!"

robson kanu

Video Se ştie prima semifinală de la Euro: Portugalia vs. Ţara Galilor sau Ronaldo vs. Bale