192 rezultate pentru eticheta

ashleigh barty

Ashleigh Barty şi Dayana Yastremska s-au calificat în finala turneului de la Adelaide, transmisă de Digi Sport 2

Barty

Nu este vorba despre Simona Halep! Federer și-a ales favorita pentru câștigarea Australian Open: "E o încântare să o văd jucând"

Roger Federer

Impresionant. Liderul WTA, Ashleigh Barty, va dona toți banii de la Brisbane pentru cei afectați de incendiile din Australia

incendiu australia colaj

Ashleigh Barty, desemnată jucătoarea anului 2019. Bianca Andreescu a primit şi ea un premiu

barty

Topul câștigurilor din tenis în 2019! Pentru prima dată în istorie, o jucătoare s-a clasat pe podium. Cât a încasat Simona Halep

halep andreescu rafael nadal barty

Franța a câștigat Fed Cup, după ce s-a impus în fața Australiei! Barty a umilit-o pe Garcia, dar nu a fost suficient

Franța Fed Cup

Simona Halep a depăşit-o pe Bianca Andreescu în clasamentul WTA. Trei românce în top 100

halep

Video Ce a fost pusă să facă Ashleigh Barty după ce a câștigat Turneul Campioanelor. An de excepție pentru australiancă

barty 4

Video Ashleigh Barty - Elina Svitolina 6-4, 6-3 | Liderul mondial a câștigat Turneul Campioanelor

2019 WTA Finals - Day Eight

Video Turneul Campioanelor | Am aflat cele două finaliste! Ashleigh Barty și Elina Svitolina se vor lupta pentru marele premiu

Barty Svitolina

”Nu vor fi surprize pentru mine!”. Ce spune Ashleigh Barty despre un eventual duel cu Simona Halep

Simona Halep, duel cu numărul 1 mondial dacă trece de Karolina Pliskova

bartyc

Video Ashleigh Barty - Petra Kvitova 6-4, 6-2 | Liderul mondial, a doua jucătoare calificată în "Careul de Ași"

Video Ashleigh Barty, învinsă în al doilea meci de la Turneul Campioanelor. Kiki Bertens, debut cu victorie la Shenzhen

Barty Bertens

Turneul Campioanelor 2019 | Halep i-a relansat cariera liderului mondial WTA! ”M-am bătut de la egal la egal cu Simo!”

simona halep

Turneul Campioanelor 2019 | Ce performanță pentru Ashleigh Barty! Va fi numărul unu WTA la finalul anului

ashleigh-barty

Video Turneul Campioanelor | Ashleigh Barty - Belinda Bencic 5-7, 6-1, 6-2. Două ultime seturi foarte bune pentru australiancă

2019 WTA Finals - Day One

Video Naomi Osaka, marea câștigătoare de la Beijing! Japoneza s-a impus în fața liderului mondial, Ashleigh Barty

Naomi Osaka Beijing

Simona Halep şi-a asigurat prezenţa la Turneul Campioanelor. Este a treia jucătoare calificată la Shenzhen

Tennis 2019: US Open: Day Two

Simona Halep se îndepărtează de liderul WTA. Depinde de rezultatul finalei US Open

Surpriză la US Open! Naomi Osaka a fost eliminată și Ashleigh Barty este noul număr 1 WTA

naomi osaka barty

Ashleigh Barty, Serena Williams și Karolina Pliskova, calificate în turul 3 la US Open! Toate rezultatele sunt aici

Barty Serena Williams Karolina Pliskova

Barty, umilită în primul set de la US Open 2019! Cât arăta tabela după 28 de minute de joc

barty

Svetlana Kuznetsova, calificare de senzație în finala de la Cincinnati. Barty a ratat șansa de a deveni noul lider WTA

Kuznetsova

Naomi Osaka s-a retras de la Cincinnati și riscă să piardă locul 1 mondial. Poate rata și prezența la US Open

Naomi Osaka

Video Ashleigh Barty - Svetlana Kuzneţova, prima semifinală de la Cincinnati. Rusoaica a reuşit o revenire de senzaţie

kuzne

Ashleigh Barty, calificare dramatică în sferturile de finală de la Cincinnati

barty

Video Maria Sharapova nu se regăsește. Încă o eliminare timpurie la turneul de la Cincinatti

2019 Australian Open - Day 5

Video Exclusiv Simona Halep s-a antrenat cu Barty, sub supravegherea lui Cahill. Cozi importante pentru autograful Simonei

simona halep 2

Luptă aprigă pentru locul 1 WTA, la Cincinnati, turneu la care Simona Halep și-a anunțat participarea

naomi-osaka

Video Bianca Andreescu - Sofia Kenin, 6-4, 7-6. Jucătoarea din Canada va juca finala la Rogers Cup!

biancaa

"Nici nu știi la ce să te aștepți!" Simona Halep a vorbit despre surprizele de la Toronto: "Nivelul este prea ridicat!"

simow

Un nou lider mondial în clasamentul WTA, după meciurile de ieri, de la Rogers Cup

osaka pliskova

Ashleigh Barty este aproape de a pierde locul 1 WTA, după ce a fost eliminată în primul tur la Rogers Cup

Rogers Cup Toronto - Day 4

Simona Halep va juca din nou finala la Rogers Cup, este pronosticul specialiştilor. Care va fi traseul spre ultimul act

halleee

Nick Kyrgios, cucerit de o rivală a Simonei Halep: "Cred că e cea mai talentată jucătoare pe care am văzut-o în ultimii ani"

kyrgios

Serena Williams atacă titlul cu numărul 8 la Wimbledon: este în sferturi, după succesul în faţa Carlei Suarez Navarro

serena

Wimbledon 2019 | Ashleigh Barty, OUT de la Wimbledon! Australianca poate pierde locul 1 WTA

barty

Wimbledon 2019 | Serena Williams, în optimi la Wimbledon. Victorie în 52 de minute și pentru Ashleigh Barty

serena williams

Wimbledon 2019 | Liderul WTA, Ashleigh Barty, s-a calificat fără emoţii în turul secund

Ashleigh Barty

Naomi Osaka, declaraţie incredibilă după ce a pierdut locul 1 WTA

osaka

Video Ce reacţie a putut avea Serena Williams când a aflat cine e liderul WTA: "Wow, habar nu aveam"

serena

"A făcut meciul perfect, nu mi-a dat nicio şansă". Reacţia de uluială a nemţoaicei Kerber după finala de la Eastbourne

halep kerber

Barty: "Am fost şocată când Andy mi-a scris!". Ce i-a propus Murray numărului unu mondial

2019 French Open - Day Fourteen

Simona Halep, nerăbdătoare să joace pe iarbă: " E mai greu decât pe zgură, dar îmi place pentru că jocul e imprevizibil!"

simona

Simona Halep a scăpat de cel mai greu adversar de la Eastbourne. Ashleigh Barty a fost nevoită să se retragă

halep eastbourne

Ce a spus Roger Federer despre Naomi Osaka. Japoneza tocmai a fost detronată de Ashleigh Barty

osaka federer

Simona Halep a urcat pe locul 7 în clasamentul WTA. Ashleigh Barty este noul lider mondial

simona-halep

Ashleigh Barty e noul număr unu mondial în tenis. Sportiva care a lăsat tenisul pentru cricket a detronat-o pe Naomi Osaka

barty tr

Video Ashleigh Barty s-a calificat în finala de la Birmingham și e la o singură victorie de numărul 1 WTA