Ciclism

Digi Sport îți aduce ultimele știri din ciclism și rezultate de la concursurile importante: Mondialele de ciclism, Turul Franței, Turul Spaniei, Turul României. Află reacții la cald, citește interviuri cu cei mai mari campioni la ciclism, vezi reușitele, eșecurile și accidentările din competiții și vezi cine reprezintă ciclismul în România.

Eduard Grosu, a doua victorie de etapă consecutivă în Turul Lacului Qinghai

grosu

Edi Grosu a obținut o nouă victorie în China. Românul, la un punct de primul loc în clasamentul pe puncte

Grosu victorie China

Geraint Thomas, la doar o etapă de câștigarea Turului Franței! Dumoulin s-a impus în contratimpul individual

Geraint Thomas Turul Frantei

Roglic câștigă ultima etapă de munte din Turul Franței! Thomas, tot mai aproape de victoria finală

Primoz Roglic

Video Scene incredibile în Turul Franţei! Chris Froome, trântit la pământ de un poliţist

froome1

Turul Franţei va avea alt "rege". Quintana a câştigat etapa a 17-a, Froome nu mai are şanse să câştige

Urmărește-ne și pe

Video Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj

Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters

Foto A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern

var9

Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru

real

Video Scandal uriaș după Real Madrid...

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real...

Video Real Madrid - Bayern Munchen 2-1...

Real Madrid v FC Bayern Munich - UEFA Champions League, Spain - 08 May 2024

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor...

rapid

Știri

Julian Alaphilippe, a doua victorie de etapă în Turul Franței. Încă o zi în galben pentru Geraint Thomas

Alaphilippe

Grosu câştigă în China şi aşteaptă Europa. Al doilea succes al sezonului pentru rutierul român

grosu

Fără precedent! Baloții de paie aruncați pe șosea și gazele lacrimogene au oprit etapa a 16-a din Turul Franței

Tur bun

Peter Sagan, de neoprit în Turul Franţei. S-a impus şi în etapa a 13-a

sagan

Geraint Thomas păstrează tricoul galben în Turul Franței. Victorie istorică pe Alpe d'Huez

Geraint Thomas

Geraint Thomas s-a impus în etapa a 11-a din Turul Franței și a devenit lider în clasamentul general!

BMC a câștigat contratimpul pe echipe din etapa a 3-a a Turului Franței. Van Avermaet, noul tricou galben

bmc

Video Columbianul Sosa a câștigat Turul Sibiului. Cel mai bine clasat român a terminat abia pe 28

turul sibiului

Dublă lovitură pentru Peter Sagan. A câștigat etapa a doua și e noul tricou galben în Turul Franței!

Sagan TF 2018

Video Etapa a doua a Turului Sibiului, întreruptă de furtună

Fernando Gaviria a câștigat prima etapă din Turul Franței. Froome a căzut, Quintana a avut și el probleme

turul frantei

Sâmbătă începe Turul Franței! Va reuși Froome să egaleze recordul lui Merckx?

Froome Le Tour

Video Prezență de gală în Turul Sibiului. Un fost câștigător din Vuelta vine în România

Froome, exonerat de scandalul de dopaj! Britanicul, "verde" pentru Turul Franţei

froome bun

News Alert Froome, exclus din Turul Franţei!? Sky a făcut deja apel

froome

Columbianul Ivan Ramiro Sosa a câştigat Turul Bihorului. Primul român, abia pe locul 9

ciclism oradea

Jodok Sazmann a câştigat contratimpul din Turul Bihorului

turul bihorului

Chris Froome a câştigat în premieră Turul Italiei! Mikel Nieve, victorie în ultima etapă montană

froome

Schimbare de lider în Turul Italiei. Etapă perfectă pentru Froome şi de coşmar pentru Yates

Froome

Giro se joacă! Simon Yates, surclasat de Dumoulin, care a recuperat neaşteptat de mult în etapa de azi

simon

S-a încheiat bătălia pentru roz în Giro? Yates a făcut un contratimp bun şi rămâne cu un avans important în faţa lui Dumoulin

yates

Yates, de neoprit în Giro! După victoria de pe Monte Zoncolan, Froome a capotat. Şanse nule la tricoul roz

simon yates

Simon Yates, încă o victorie în Giro! Froome a pierdut aproape orice şansă să mai câştige

yates

Dumoulin, start în forţă în Giro: s-a îmbrăcat în roz din prima etapă. Froome a căzut destul de rău