Nicolae Stanciu reactioneaza in meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala
Anunțul făcut de FRF despre biletele pentru meciurile de pregătire cu Bulgaria și Liechtenstein
Fotbalistul care are locul asigurat la EURO: ”Va fi acolo!”
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)

FC Botoșani FC Botoșani
    Final de meci. Gaz Metan câștigă cu 1-0.
  • 86 | Schimbări
    Fabian Lokaj intră în locul lui Golubovic.
  • 84 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Moruțan șutează din afara careului, dar Greab reține fără probleme.
  • 80 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Botoșani domină acest final de meci, căutând egalarea.
  • 71 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Încă o mare ocazie a lui Chitoșcă. Greab a respins șutul lui Chitoșcă, Ciaccheri s-a ferit de minge, iar apoi Chitoșcă a trimis pe lângă poartă.
  • 68 | Schimbări
    Ciaccheri a intrat în locul lui Popa.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Alberto Cobrea. Portarul Botoșaniului a fost avertizat pentru proteste.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!!  Roberto Romeo deschide scorul cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Adversarii protestează însă, reclamând o preluare cu mâna a italianului.
  • 64 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    O nouă mare ocazie ratată de FC Botoșani. Chitoș l-a fentat pe Zderic, iar apoi a șutat peste poartă, din apropiere.
  • 60 | Faze meci
    S-a scurs un sfert de oră din a doua repriză. Niciuna dintre echipe nu și-a creat vreo ocazie în această parte secundă.
  • 59 | Schimbări
    Manole a intrat în locul lui Olaru.
  • 53 | Schimbări
    Chitoș a intrat în locul lui Laurențiu  Buș.
  • 41 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Cobrea intervine salvator. Mingea trimisă în careu de Popovici nu a fost deviată de nimeni şi era foarte aproape să intre în poartă. Portarul Botoşaniului s-a întins foarte bine şi a respins în coner.
  • 30 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Bic şutează în blocaj.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tincu.
  • 20 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie uriașă ratată de Moruțan. După o gafă a lui Sârghi, Moruțan șutează puțin pe lângă poartă, din șapte metri.
  • 18 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Sârghi reia cu capul peste poartă, în urma unui corner executat de pe partea dreaptă.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Darius Olaru primește cartonașul galben.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Dumitraș primește cartonașul galben.
  • 9 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Popovici ratează prima mare ocazie din acest meci. Fostul jucător al Botoșaniului a reluat pe lângă poartă o minge așezată perfect de Golubovic.
  • 9 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Bordeianu șutează de la aproape 20 de metri, pe lângă poartă.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marius Constantin.
Costel EnacheFC Botoșani

Gaz Metan - Botoșani 1-0. A doua victorie a sezonului pentru echipa lui Pustai. Moldovenii au ratat marile ocazii

Gaz Metan Mediaş a câştigat la limită disputa cu FC Botoşani, graţie golului înscris de Roberto Romeo. Moldovenii au avut trei ocazii uriaşe de a înscrie, dar au ratat incredibil.

Gaz Metan Mediaş şi FC Botoşani au deschis etapa a 13-a din Liga 1, ultima din turul sezonului regulat. Gazdele puteau trece în avantaj încă din minutul 9. Golubovic i-a aşezat pefect mingea lui Popovici, dar acesta a ratat şansa de a înscrie în poarta fostei sale echipe.

Replica moldovenilor a venit prin Olimpiu Moruţan. Tânărul de 18 ani, care a reuşit etapa trecută primul său gol în Liga 1, nu l-a putut învinge din poziţie ideală pe Greab. Până la pauză, Popovici a mai semnat o ocazie importantă. A executat o lovitură liberă şi a fost aproape să-l surprindă pe Cobrea.

În repriza secundă, oaspetii au trecut din nou pe langa gol. Cu cea mai slaba defensiva din campionat, ardelenii au avut noroc la execuţia lui Chitoşcă.

Un minut mai târziu, jucătorii lui Pustai au trecut la conducere. Roberto Romeo a punctat, dupa o fază contestată dur de fotbaliştii Botoşaniului. Aceştia au considerat că italianul a făcut, în prealabil, henţ, dar Adrian Comănescu a fost de neînduplecat.

Jucătorii lui Costel Enache puteau pleca totuşi cu un punct de la Mediaş, dar Chitoşcă a mai avut o ratare mare şi Gaz Metan a câştigat cu 1 la 0.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 111111

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC ARGES-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (29.01.2023)

SuperLiga, baraj: Botoșani - Mioveni, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0774483276

Serie A: Fiorentina - Napoli, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

MEDIA: Digi Sport Special, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• super avancronica

Media: Super Avancronica, 23:15, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City