FRF a anunțat cele 22 de cluburi care au primit licența pentru SuperLiga
Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford
"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Gol din Penalty
    Final de meci! Ultima clasată din play-off, Astra, se impune cu 3-1.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Plamen Iliev.
  • 84 | OcaziiCS U Craiova
    Măzărache trimite în fața porții, de unde Gustavo reia pe lângă poartă.
  • 83 | Faze meciCS U Craiova
    Bancu centrează în fața porții, iar Fabricio nu găsește altă variantă decât să-i paseze cu capul propriului portar. Plamen Iliev este atent și reține, evitând un autogol caraghios.
  • 82 | Schimbări
    Daniel Florea intră în locul lui Sergiu Buș.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Băluță.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Budescu.
  • 73 | Schimbări
    Florin Lovin intră în locul lui Mansaly Boubacar.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gustavo.
  • 70 | Faze meciCS U Craiova
    Alexandru Stan încearcă să-l surprindă pe Calancea cu un lob de la mare distanță. Portarul moldovean se retrage la timp și se opune.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Giurgiuvenii se desprind din nou la două goluri, după ce Cristi Săpunaru a reluat cu capul, iar Simon Măzărache a deviat în proprie poartă.
  • 64 | OcaziiCS U Craiova
    Budescu centrează din lovitură liberă, Fabricio deviază cu capul, însă Calancea se întinde și respinge.
  • 61 | Faze meciCS U Craiova
    Budescu trimite direct pe poartă dintr-o lovitură liberă din lateral, dar Calancea este atent și deviază mingea în corner.
  • 57 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță șutează mult peste poartă din 10 metri.
  • 54 | Faze meciCS U Craiova
    Jucătorii Astrei au continuat protestele după gol și au vrut chiar să refuze reluarea jocului. În cele din urmă, aceștia au repus mingea de la centru.
  • 52 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CRAIOVA!!! Gustavo transformă penalty-ul fără probleme.
  • 50 | Penalty-uriCS U Craiova
    Un nou penalty pentru Craiova, după o intervenție a lui Oros asupra lui Burlacu. Jucătorii Astrei protestează, întrucât fundașul giurgiuvenilor a intervenit la minge.
    Stan a intrat în locul lui Moise.
    A început repriza a doua!
    Pauză!
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Romario Moise.
  • 44 | OcaziiCS U Craiova
    Mare ocazie ratată de Budescu. Decarul Astrei preia în interiorul careului și șutează periculos. Calancea reușește însă să respingă.
  • 39 | Schimbări
    O nouă schimbare la Craiova. Barthe este înlocuit cu Andrei Burlacu. Și fundașul francez se duce direct la vestiare, la fel ca și Zlatinski.
  • 38 | Faze meciCS U Craiova
    Nicușor Bancu pătrunde în careu, apoi șutează din unghi, în brațele lui Iliev.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Campioana se desprinde, după ce Buș, preia de lângă Barthe și Kelic, se întoarce și marchează cu un șut la colțul scurt.
  • 32 | Faze meciCS U Craiova
    Gustavo șutează defectuos, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri de poarta lui Iliev.
  • 29 | Schimbări
    Mulțescu îl scoate pe Zlatinski, care a ratat penalty-ul din minutul 4, și îl introduce pe Gustavo. Bulgarul se duce direct la vestiare.
  • 26 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță șutează peste moartă de la mare distanță de poarta lui Iliev.
  • 24 | OcaziiCS U Craiova
    Ivan centrează în fața porții, de unde Băluță reia periculos cu capul. Plamen Iliev se întinde și respinge în corner.
  • 15 | Faze meciCS U Craiova
    Budescu trage de la mare distanță. Șutul se duce însă pe centrul porții, iar Calancea reține.
  • 11 | Faze meciCS U Craiova
    Budescu încearcă un șut de la mai puțin de 20 metri, însă Calancea reține fără probleme.
  • 7 | Faze meciCS U Craiova
    Mateiu șutează de la marginea careului, însă nu-i pune probleme lui Iliev.
  • 5 | Faze meci
    Debutul acestui meci se aseamănă cu prima repriză a partidei dintre Astra și Viitorul! Fazele importante se succed cu repeziciune, la fel ca în partida din urmă cu trei etape, atunci când bulgarul din poarta giurgiuvenilor, Plamen Iliev, a apărat două lovituri de pedeapsă.
  • 4 | Ratare Penalty-uri
    Zlatinski ratează lovitura de pedeapsă! Iliev a ghicit colțul și a reținut fără probleme!
  • 3 | Penalty-uriCS U Craiova
    Penalty pentru CS U Craiova. Băluță a fost faultat în careu de Romario Moise.
  • 2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Alexandru Ioniță deschide scorul pe contraatac, după o pasă a lui Budescu.
Marius ȘumudicăAstra

CS U Craiova - Astra 1-3. Campioana a câștigat un meci în care oltenii au avut două penalty-uri

Primul succes din playout pentru Astra a venit în partida cu CS U Craiova, într-un meci în care oltenii au avut două penalty-uri dar au marcat o singură dată. Campioana s-a impus cu 3-1.

Astra a reuşit prima victorie din playoff abia în prima etapă a returului, la Piteşti, cu CS U Craiova - campioana s-a impus cu 3-1 într-un meci în care oltenii au avut două penalty-uri.

În derby-ul ultimelor clasate, campioana a deschis scorul prin Alex Ioniţă, după doar două minute. Un minut mai târziu gazdele au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, dar Iliev a demonstrat încă o dată că este specialist la loviturile de la 11 metri şi a parat execuţia lui Zlatinski.

Băluţă a reluat periculos din centrarea lui Ivan dar s-a marcat tot la poarta opusă.

În minutul 35, Buş a marcat al doilea gol de la venirea la Astra, după o eroare a defensivei oltenilor.

Până la pauză, Budescu a trecut pe lângă 3-0, când l-a pus la încercare pe Calancea.

În minutul 50, Craiova a beneficiat de al doilea penalty, după o intervenţie a lui Oros la Burlacu. Gustavo a transformat fără emoţii.

Peste un sfert de oră, Astra s-a desprins din nou la două goluri după ce Măzărache a deviat în propria poartă o minge reluată de Săpunaru.

Astfel, echipa lui Şumudică a oprit seria de patru eşecuri consecutive.

Tottenham a primit oferta pentru Radu...

Radu Draguin of Tottenham Hotspur during the Premier League match Tottenham Hotspur vs Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium, London, United Kingdom, 14th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Pep Guardiola a numit echipa pentru...

Manchester City v Chelsea, Emirates FA Cup, Semi Final, Football, Wembley, London, UK - 20 Apr 2024

Exclusiv Ilie Dumitrescu a spus lucrurilor pe...