Jocurile Europene Baku

Citește despre Jocurile Europene de la Baku. Află care a fot programul competițional, care au fost reprezentanții României și cine au fost marii câștigători. Vezi rezultatele finale pentru fiecare sport și vezi topul medaliilor pe țări. Citește despre ceremoniile de deschidere și cea de închidere a Jocurilor Europene de la Baku.

VIDEO Medaliaţii de la Jocurile Europene au fost premiaţi de COSR

captura premiere cosr

COSR va premia cele mai bune rezultate obţinute de români la Jocurile Europene

gimnastica aerobica

VIDEO Şefii sportului românesc nu sunt complet mulţumiţi de bilanţul de la Jocurile Europene

captura Petrache

VIDEO&FOTO Românii, impresionați de condițiile de la Baku: ”A fost peste standardele olimpice!”

baku piscina2

VIDEO România a încheiat Jocurile Europene pe locul 17, în clasamentul pe medalii. Rusia e prima

baku 2015

VIDEO Bilanţul României la prima ediţie a Jocurilor Europene. Repetiţie pentru Olimpiada de la Rio

FOTBAL: Liverpool - Wolves, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Erling Haaland of Manchester City celebrates his goal to make it 3-0 during the Premier League match Manchester City vs Wolverhampton Wanderers at Etihad Stadium, Manchester, United Kingdom, 4th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)

FOTBAL: Manchester City - West Ham, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (20.04.2024)

FOTBAL: Rapid - FCSB, 21:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Spain: REAL MADRID v FC BARCELONA. LA LIGA 2023/2024. ROUND 32.

FOTBAL: Barcelona - Rayo Vallecano, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

amp8

Oficial Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia

profimedia-0361486840

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Real Madrid celebration of 36th Title of LaLiga in Cibeles, Nadrid, Spain - 12 May 2024

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de...

amp8

Video Nici nu s-a uitat la Hagi! Un jucător...

cristi ganea

Video ”Senzațional”! I-a luat pe toți prin...

jurgen-klopp

Exclusiv Florin Prunea a reacționat după ce a...

prunea

Știri

VIDEO Medaliile de la Baku, preambul la Campionatul Mondial de Scrimă: ”Nu se termină aici”

captura covaliu scrima

Daniel Natea și Vlăduț Simionescu s-au oprit în faza optimilor de judo de la Baku

daniel natea

VIDEO "Fetele PowerPraf" au luat aurul la Baku şi au făcut deliciul audienței prin modul în care s-au bucurat

scrima 3 spagat

VIDEO Ana Maria Brânză, după al doilea aur la Baku: "E mai important decât medalia de la individual"

anamaria branza reactii

România a urcat pe locul 16 în clasamentul pe medalii, la Jocurile Europene de la Baku

fete sabie

VIDEO Înotătorul Robert Glinţă a terminat pe locul 4 în finala cursei de 50 m spate, la Jocurile Europene

glinta bazin

VIDEO Medalie de AUR pentru Andreea Chițu la judo, categoria 52 kg. Al doilea aur al României la Baku

captura chitu final

VIDEO România va întâlni Cehia în optimi la baschet masculin 3x3

baschet 3x3

Robert Glință a terminat pe locul 7. Cu timpul de la baraj ar fi obținut bronzul!

captura glintra-1

Cu două victorii în grupe, româncele s-au calificat în optimi la baschet 3x3 la Jocurile Europene

romania baschet 3x3

Ana-Maria Brânză, după aurul de la Baku: "Este ceva istoric, a fost ziua mea!" VIDEO

Branza

România ocupă locul 19 în clasamentul pe medalii, după 13 zile la Jocurile Europene

romania delegatie

VIDEO România a pierdut în fața Lituaniei la baschet 3X3, la Jocurile Europene, în ambele competiții

captura 3x3

VIDEO Un român, implicat într-un moment ciudat la Jocurile Europene. Cursă în doi pentru un loc în finală

captura glintra

VIDEO Scrima a adus trei medalii pentru România, la Jocurile Europene. Aur pentru Ana Maria Brânză

branzaghermandolniceanu

VIDEO Bronz al României, în întrecerea de sambo de la Jocurile Europene

captura daniela sambo

VIDEO Încă o medalie pentru România. ”Ne pare rău pentru că n-am putut aduce aurul!”

captura aerobic

VIDEO Naţionala feminină de volei şi-a încheiat participarea la Jocurile Europene cu o victorie

captura VOLEI

Andrei Nechita, locul 16 în cursa ciclistă de fond de la Jocurile Europene de la Baku

ciclism nechita

Încă o medalie pentru România la Baku. Argint la gimnastică aerobică

captura gimnastica-1

VIDEO Marius Berbecar a cucerit medalia de bronz la paralele, la Jocurile Europene

captura gimnastica

Performanţă la Baku! Andreea Iridon a cucerit două medalii la Jocurile Europene

andreea iridon

VIDEO Claudiu Roșeanu, doar locul cinci în concursul de la taekwondo de la Baku

roseanu baku

VIDEO Nicolae Andreiana a fost eliminat nedrept la Baku: "Arbitrilor le era rușine!"