adi-vasile
Anunțul făcut de CSM București, după ratarea Final Four-ului Ligii Campionilor
Video Metz - CSM București 29 - 23! ”Tigroaicele” ratează Final Four-ul Ligii Campionilor. Adi Vasile, OUT
laca
Exclusiv 36 de milioane €! Marius Lăcătuș e convins: ce urmează în ”războiul” FCSB - CSA Steaua, după verdictul în cazul palmaresului

VIDEO CSM Bucureşti - HCM Baia Mare 24-21. Victorie fără emoții pentru campioană!

17.11.2015, 14:12

ÎN DIRECT la Digi Sport, CSM București și HCM Baia Mare s-au întâlnit în derby-ul României, în etapa care a închis turul Ligii Naționale.

captura handbal csm hcm
  • SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

Chiar dacă Jorgensen a înscris 4 goluri în primele 8 minute, sportivele antrenate de Aurelian Roşca au reușit să se distanțeze. Pessoa a readus CSM-ul în joc, cu o paradă extraordinară, iar gazdele au restabilit egalitatea și au continuat sa încânte în ofensivă. Rodrigues a stabilit rezultatul primei reprize, 15-12.

Ana Maria Tănăsie a redus diferența în startul actului secund, însă HCM Baia Mare nu a mai avut forța să pună cu adevărat probleme. Răspunsul campioanelor nu s-a lăsat mult așteptat! Cu Pessoa de netrecut, CSM s-a desprins la 4 goluri și a obținut victoria în derby-ul cu vicecampioana Ligii Naționale.

Bucureștencele s-au impus cu 24-21 și au astfel victorii pe linie în competiția internă. Pentru băimărence au fost primele puncte pierdute în cele 13 etape.

LIVE SCORE&VIDEO

Katarina Jezic profită de eroarea lui Pessoa și stabilește scorul final: 24-21!

Gabriela Szucs este eliminată în minutul 58, iar CSM înscrie imediat prin Brădeanu: 24-20

Min. 57: CSM București reface avantajul de 4 goluri și, în mod normal, nu mai are cum să scape victoria: 23-19

Time out pentru CSM București, formație care pare tot mai aproape de victorie. În minutul 53, scorul este 22-19 pentru gazde

Min. 49: Gullden punctează de la 7 metri, iar CSM are 3 goluri avans: 21-18

Min. 44: Ana Paula Rodrigues înscrie cu o execuție puternică de la 9 metri și CSM are pentru prima oară 4 goluri avantaj: 20-16

Min. 41: Carmen Martin marchează cu un lob superb de pe extremă și CSM are 3 goluri avantaj: 18-15

Min. 36: Tănăsie înscrie pentru HCM, iar Vărzaru este eliminată pentru două minute. CSM are două jucătoare în minus în acest moment, dar este tot în avantaj: 16-15

Min. 34: Baia Mare a înscris de două ori, însă Line Jorgensen a punctat și ea, iar CSM rămâne în avantaj: 16-14

Min. 30: Ce final pentru CSM! Ana Paula Rodrigues înscrie de pe extremă și gazdele conduc la pauză cu 15-12

Min. 29: Gullden înscrie de la 7 metri (primul din acest meci) și CSM are un final mai bun de repriză și conduce pentru prima oară la 2 goluri: 14-12

Min. 27: Melinda Geiger înscrie cu o execuție plasată de la 9 metri și Baia Mare este iar în avantaj: 12-11

Min. 24: Line Jorgensen egalează și ajunge la 6 goluri în acest meci. Scorul este din nou egal: 10-10

Min. 23: Paula Ungureanu este surprinsă de această dată, Line Jorgensen reușește să înscrie, iar CSM se apropie la un singur gol de Baia Mare: 9-10

Min. 18: PARADĂ PESSOA! Paula Ungureanu lansează excelent un contraatac, Elisei rămâne singur cu portarul, dar Pessoa parează într-un moment în care Baia Mare se putea distanța la 4 goluri: scorul este acum 7-10

# Derby-ul campionatului la handbal feminin este urmărit din tribune de Sorana Cîrstea, de o parte din echipa Stelei de la baschet masculin, dar și de antrenorul acestei formații, Hristu Șapera

Min. 15: Paradă spectaculoasă a Paulei Ungureanu la execuția lui Gullden, la scorul de 6-7. După 16 minute, Baia Mare are două goluri avantaj: 8-6

# HCM Baia Mare este încurajată la București de 15 suporteri

Min. 12: Baia Mare este din nou în avantaj, după ce Do Nascimento înscrie de pe extremă: scorul este 5-6

Min. 9: Meci în continuare extrem de echilibrat într-o Sală Polivalentă aproape plină: scorul este 5-5

CSM București egalează pentru prima oară: scorul este 3-3, după golul înscris de interul Linnea Torstenson

După primele 3 minute, Baia Mare este în avantaj, scor 2-1 (dublă pentru Katarina Jezic).

# S-a ținut un minut de reculegere în memoria victimelor tragediei de la Colectiv, dar și a celor 3 handbaliști de la CSU Târgoviște, care au murit după un accident grav

Min. 1: A început duelul dintre CSM București și HCM Baia Mare, cel mai așteptat meci al finalului de an în handbalul feminin

Etichete: hcm baia mare , csm bucuresti , live score video csm bucuresti hcm baia mare

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului...

Radu Draguin of Tottenham Hotspur during the Premier League match Tottenham Hotspur vs Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium, London, United Kingdom, 14th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)
Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an
DENNIS MAN, ALESSANDRO CIRCATI, ANGE YOAN BONNY, Serie B, 2023-24, Parma vs Cremonese 1-1, 05-05-2024, Esultanza, Celebr
A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"
albanoo
Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant
Acord! Luka Modric urmează să semneze ultimul contract din carieră! Salariu cu 50% mai mic
Real Madrid Celebrate 36th League Title - Madrid
laca

Ce lovitură! Denis Alibec a ales între FCSB și Farul
denis-alibec
Exclusiv Ilie Dumitrescu și Marius Lăcătuș sunt siguri că nu trebuie să lipsească de la EURO 2024: ”Cel mai bun din SuperLigă”
louis-munteanu
Foto Valeriu Iftime a intrat în vestiar după Botoșani - Mioveni! Mesajul transmis
CSM București și-a adjudecat matematic titlu. Al șaptelea campionat pentru ”tigroaice”
CSM Bucharest v Buducnost BEMAX - EHF Champions League, Romania - 07 Jan 2024
CSM București a luat decizia în privința lui Adi Vasile!
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)
Ce poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”
Florin Tănase se întoarce la FCSB! Transferul anului: „Discuții finale cu Gigi Becali"
Încă o confirmare în lotul României pentru EURO, stoperul cu tată român și mamă din Franța! Clubul a fost informat deja
Olivia Wilde, fizic impresionant în colanți și bustieră, la ieșirea de la sala de fitness. Actrița, o împătimită a antrenamentelor intense
Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"
Ce șansă are un dependent de alcool să trăiască o viață normală
Cine a fost ultimul artist care l-a văzut pe Toma Caragiu înainte să moară la cutremur? Nu era soția
Accident aviatic în România. Avion prăbușit la Buzău, care ar fi fost cauza
WTA Roma: Sabalenka promite "răzbunare" în fața lui Swiatek. "Cu ajutorul vostru, o să o înving"
Video ”V-ați gândit vreo secundă la demisie?”. Răspunsul lui Adi Vasile, după ce a ratat obiectivul lui CSM București