Sheffield United v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Bramall Lane, Sheffield, UK - 19 May 2024
Video Gestul cu care Drăgușin a devenit favoritul fanilor lui Tottenham: ”Le-a arătat jucătorilor de la Spurs cum se face”
profimedia-0770512166
Erling Haaland a ieșit din nou numărul unu! La ce capitol a excelat jucătorul lui Manchester City
fiesta paok 8
Foto Fiesta la Salonic, după ce PAOK a câștigat titlul. Petrecere în miez de noapte pe străzi, într-o atmosferă incendiară
Digi Gol

Video Crystal Palace - Manchester City 0-1. Spectacol total în Leicester - Chelsea 1-3 și Tottenham - Nottingham Forest 3-1

11.03.2023, 21:20

Etapa a 27-a din Premier League a oferit câteva meciuri foarte spectaculoase. Patru dintre cele șase jocuri de sâmbătă au fost în direct la Digi Sport.

Crystal Palace v Manchester City - Premier League
Erling Haaland a deschis scorul pentru Manchester City, în meciul cu Crystal Palace / Foto: Getty Images
  • Baraj SuperLiga: Dinamo - Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1

• Serie A: Bologna - Juventus, luni, 21:45, DGS 2

Crystal Palace - Manchester City 0-1. Spectacol total în Leicester - Chelsea 1-3 și Tottenham - Nottingham 3-1

După ce Liverpool a pierdut pe teren propriu cu Bournemouth, scor 0-1, Chelsea s-a impus cu 3-1 în deplasarea cu Leicester. Același scor l-a reușit și Tottenham, pe teren propriu, cu Nottingham Forest.

În ultima confruntare a zilei, Crystal Palace - Manchester City s-a terminat 0-1, iar singurul gol a fost marcat de Erling Haaland.

Crystal Palace - Manchester City 0-1

Manchester City a condus de la un capăt la altul meciul din deplasarea cu Crystal Palace, chiar dacă nu a forțat și s-a impus doar cu 1-0. Rodri și Dias au ratat ocazii imense în aceeași fază din minutul 3, iar Haaland a ieșit la rampă după o jumătate de oră de joc, însă nu l-a putut învinge pe Guaita.

În repriza secundă, nici Foden nu l-a putut bate pe portarul lui Crystal Palace, din lovitură liberă. Campionul mondial Julian Alvarez a ratat apoi două ocazii pentru City în interval de 8 minute. Pe final, trupa lui Guardiola a primit penalty, iar golgheterul Haaland l-a transformat și Crystal Palace - Manchester City s-a terminat 0-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Crystal Palace - Manchester City 0-1:

Min. 90+5: Final de meci, Crystal Palace - Manchester City 0-1.

Min. 78: Gol Manchester City. Haaland transformă cu siguranță lovitura de pedeapsă.

Min. 76: Penalty pentru Manchester City, după o intervenție a lui Olise la Gundogan.

Min. 68: Ocazie Manchester City. Alvarez șutează de la 20 de metri, dar exact pe direcția portarului, care reține.

Min. 60: Ocazie Manchester City. Julian Alvarez primește o pasă perfectă de pe dreapta, preia superb și șutează din marginea careului, dar peste poartă.

Min. 57: Ocazie Manchester City. Foden execută o lovitură liberă de la 17 metri, direct pe poartă, dar Guaita are o intervenție incredibilă, de la rădăcina barei.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 45+2: La pauză, Crystal Palace - Manchester City 0-0.

Min. 30: Ocazie Manchester City. Haaland trimite un șut tare, din unghi, portarul respinge într-un coechipier, mingea sare tot la Haaland, care nu reușește să-l învingă pe portar din câțiva metri.

Min. 3: Ocazie Manchester City. După o centrare în careu, Lokonga respinge până la Rodri, care șutează din voleu, Guaita respinge, Dias șutează în blocaj, mingea sare la același Rodri, care nimerește și el în blocaj.

Min. 1: Începe meciul.

Crystal Palace: Guaita - Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell - Milivojevic, Lokonga - Schlupp, Olise, Zaha - Ayew
Antrenor: Patrick Vieira

Manchester City: Ederson - Stones, Akanji, Dias, Ake - Rodri, Gundogan - Foden, Silva, Grealish - Haaland
Antrenor: Joep Guardiola

Leicester - Chelsea 1-3

A fost spectacol total în meciul Leicester - Chelsea, înscheiat 1-3. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11, prin voleul spectaculos al lui Chiwell, însă Leicester a dat replica imediat, când Amartey a avut oocazie dintr-un metru.

Ambele echipe au avut câte o bară în interval de două minute: Chelsea, prin scărița lui Joao Felix, iar Leicester, prin Dewsburry Hall. Același Joao Felix a avut un gol anulat pentru offside. Până la pauză, Leicester a egalat prin super șutul lui Daka, iar în prelungirile primei reprize, Chelsea a făcut 2-1 prin scărița lui Havertz.

Partea secundă a fost la fel de spectaculoasă. Fofana a ratat o ocazie uriașă pentru londonezi, iar în celălalt careu, șutul lui Castagne a fost respins de Cucurella de pe linia porții. A urmat ocazia lui Havertz, oprită de parada lui Ward, iar apoi golul anulat al lui Mudryk. Chelsea a făcut 3-1 în minutul 79 și a stabilit scorul final.

VIDEO cu rezumatul meciului Leicester - Chelsea 1-3:

Min. 90+7: Leicester - Chelsea se termină 1-3.

Min. 87: Faes (Leicester) primește al doilea cartonaș galben și este automat eliminat.

Min. 79: Gol Chelsea. Havertz centrează pentru Mudryk, care retrimite în careu, de unde Kovacic înscrie spectaculos.

Min. 75: Gol anulat Chelsea. Mudryk înscrie, dar reușita sa e anulată pe motiv de offside.

Min. 72: Ocazie Leicester. Pereira centrează, Kepa respinge până la Barnes, care recentrează cu capul, dar Dewsburry-Hall reia slab, din poziție excelentă și Kepa reține.

Min. 68: Ocazie Chelsea. După o centrare din corner, Havertz trimite cu capul, dar Ward are o paradă senzațională.

Min. 65: Ocazie Leicester. După o centrare în careu, portarul boxează până la Castagne, care șutează, dar Cucurella respinge de pe linia porții.

Min. 46: Ocazie Chelsea. După o centrare în careu, Fofana trimite cu capul, dar Ward respinge de sub transversală.

Min. 45+7: Pauză.

Min. 45+6: Gol Chelsea. Enzo Fernandez pasează liftat pentru Havertz, care înscrie cu o scăriță.

Min. 41: Ocazie Leicester. Maddison are o acțiune superbă, dar șutul său e parat de Kepa.

Min. 39: Gol Leicester. Daka prinde un șut superb de la 20 de metri și egalează.

Min. 34: Gol anulat Chelsea. Mudryk pasează la Loftus-Cheek, care trimite la Joao Felix, iar acesta înscrie, dar reușita sa e anulată pe motiv de offside.

Min. 26: Bară Leicester. Dewsburry-Hall șutează din afara careului, mingea e deviată cu spatele de Koulibaly și nimerește transversala.

Min. 24: Bară Chelsea. Joao Felix e lansat în adâncime, lobează portarul, dar nimerește bara.

Min. 14: Ocazie Leicester. Maddison centrează din lovitură liberă în fața porții, dar Amartey nu reușește să împingă mingea în poartă din mai puțin de un metru.

Min. 11: Gol Chelsea. Koulibaly centrează în careu, iar Chilwell deschide scorul cu un șut din voleu.

Echipele de start:

Leicester: Ward - Pereira, Souttar, Faes, Castagne - Amartey, Mendy - Iheanacho, Maddison, Dewsbury-Hall - Daka
Antrenor: Brendan Rodgers

Chelsea: Kepa - Fofana, Koulibaly, Cucurella - Loftus-Cheek, Fernandez, Kovacic, Chilwell - Joao Felix, Havertz, Mudryk
Antrenor: Graham Potter

Tottenham - Nottingham 3-1

Tottenham n-a avut nicio problemă cu Nottingham Forest și s-a impus cu 3-1. Richarlison a avut un gol anulat în minutul 3, pentru un offside foarte mic, iar Kane a deschis scorul în minutul 19, din centrarea lui Porro.

Trupa lui Conte a primit penalty în minutul 34, iar Kane l-a transformat cu un șut pe mijlocul porții și a stabilit scorul pauzei. Tottenham și-a arătat superioritatea și în repriza a doua, iar Son a marcat pentru 3-0 după o oră de joc.

Nottingham a avut o ocazie mare prin Aurier, dar Forster a fost pe fază. Pe final, Worrall a redus diferența pentru "pădurari", iar în prelungiri, echipa lui Cooper a primit un penalty, după un henț stupid al lui Kulusevski. Numai că execuția lui Ayew a fost parată de portar, iar Tottenham - Nottingham s-a terminat 3-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Tottenham - Nottingham 3-1:

Min. 90+9: Tottenham - Nottingham se termină 3-1.

Min. 90+6: Penalty ratat Nottingham. Ayew execută lovitura de pedeapsă, dar portarul apără.

Min. 90+5: Penalty pentru Nottingham, după un henț al lui Kulusevski în careu.

Min. 81: Gol Nottingham. Felipe centrează din corner, iar Worrall înscrie cu capul.

Min. 76: Ocazie Nottingham. După o centrare din corner, Aurier trimite cu capul, dar Forster are o parada superbă.

Min. 62: Gol Tottenham. Pe contraatac, Richarlison pătrunde pe dreapta și centrează, mingea e respinsă tot la el, brazilianul centrează din nou, iar Son preia și marchează din centrul careului.

Min. 45+3: Pauză.

Min. 35: Gol Tottenham. Kane transformă lovitura de pedeapsă.

Min. 34: Penalty pentru Tottehnam. Richarlison cade în duel cu Worrall.

Min. 19: Gol Tottenham. Porro centrează pentru Kane, care deschide scorul cu o lovitură de cap.

Min. 3: Gol anulat Tottenham. Richarlison e lansat în adâncime și înscrie la prima fază de atac. Numai că, după consultarea VAR, golul e anulat pentru un offside extrem de mic.

Tottenham: Forster - Romero, Lenglet, Dier - Porro, Skipp, Hojbjerg, Davies - Richarlison, Son - Kane
Antrenor: Antonio Conte

Nottingham: Navas - Aurier, Worrall, Felipe, Lodi - Freuler, Shelvey, Mangala - Lingard, Gibbs-White - Johnson
Antrenor: Steven Cooper

Crystal Palace - Manchester City | LIVE VIDEO, 19:30, DGS 2. ”Cetățenii” continu urmărirea liderului Arsenal

Echipele probabile:

• Crystal Palace: Guaita - Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell - Hughes, Lokonga - Ayew, Olise, Eze - Zaha
  • Manchester City: Ederson - Akanji, Dias, Ake - Walker, Gundogan, Rodri, Silva - Mahrez, Haaland, Grealish

Clasament Premier League / Foto: flashscore.ro

Etichete: leicester chelsea , etapa 17 premier league , crystal palace manchester city , tottenham nottingham

Președintele iranian Ebrahim Raisi și ministrul de Externe au murit în accidentul de elicopter (IRNA). Întâlnire de urgență la Guvern

Președintele iranian Ebrahim Raisi și ministrul de Externe au murit în accidentul de elicopter...

radu-dragusin
Nota surprinzătoare primită de Radu Drăgușin după ce a jucat 103 de minute în ultimul meci al sezonului pentru Tottenham

OUT de la FCSB după eșecul cu Rapid! Gigi Becali: ”Poate găsește să se ducă undeva”. Alți doi jucători vor fi împrumutați
gigi-becali
"Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk
profimedia-0874301808
Aris - PAOK 1-2. Victorie istorică: PAOK a câștigat titlul! Răzvan Lucescu e campionul Greciei!
Griechenland - Fußball Super League Saison 2023-2024 Apostolis Nikolaidis Stadion Athen, 01.10.2023 Panathinaikos Athen
Ce nebunie: cea mai titrată echipă din Europa vrea un jucător din SuperLigă! Prețul: 8.000.000 €
albion-rrahmani

”Cum va fi Rapidul cu Neil Lennon antrenor?” Bogdan Lobonț a răspuns printr-un singur cuvânt
loob
Erling Haaland le-a închis gura contestatarilor, imediat după ce a câștigat titlul cu Manchester City
profimedia-0874538388
Surpriză! Cine ar fi, de fapt, atacantul dorit de Gigi Becali la FCSB ”peste capul staff-ului”. Prețul: 300.000 €
Universitatea Cluj v FCSB - Romanian Superliga, Cluj-Napoca - 19 Feb 2024
Un bărbat și-a părăsit iubita după o excursie cu cortul: „Nu o voi ierta niciodată pentru ceea ce a făcut”
El este nouarul de Champions League ales de Gigi Becali la FCSB. A rupt porțile în acest sezon de SuperLiga
Surpriză uriașă în lotul României la EURO 2024! Ce atacant le-a luat fața lui Louis Munteanu și Florin Tănase
Regizorul "Mad Max", adevărul despre tensiunile dintre Charlize Theron și Tom Hardy: "Doi actori foarte diferiți"
Lili Sandu, superbă în costum de baie, în vacanță în Abu Dhabi. Cele din două piese o pun în valoare cel mai bine