Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Video Liga 2. Gloria Buzău - Csikszereda 1-0 / Șelimbăr - Unirea Slobozia 1-2. Toate rezultatele etapei
FOTBAL:CS MIOVENI-CSC SELIMBAR, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (15.04.2024)
Video CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Echipa lui Claudiu Niculescu a rămas pe locul secund în play-off-ul din Liga 2
hagibecali
Gigi Becali vrea TREI jucători de la Farul! Câți bani i-a plătit până acum lui Gică Hagi pe transferuri

Video Clinceni - UTA 0-3. Brăila a marcat 9 goluri Forestei. Rezultatele rundei a 3-a din Liga 2 și clasamentul

Clasamentul după etapa a 3-a

UTA a învins clar la Clinceni în ultimul meci al etapei a III-a din Liga a II-a. Oaspeţii s-au apropiat periculos de poartă în minutul 26. Scutaru a şutat pe lângă din poziţie favorabilă. Două minute mai târziu, UTA a deschis scorul. Lovitura de cap a lui Marius Curtuiuş a fost deviată în propria poartă de Tătaru.

Echipa lui Erik Lincar a ieşit la atac în ultimele 10 minute ale primei reprize. Grahovac a respins şutul puternic trimis de Barbu din lovitură liberă (35), iar Tătaru a fost aproape de egalare în prelungiri (45+1).

Arădenii şi-au dublat avantajul în minutul 72. Macedoneanul Adili a punctat din marginea careului mic. Cu 6 minute înaintea finalului, echipa lui Adrian Mihalcea a marcat pentru 0-3. Rezerva Strătilă a închis tabela.

Min 93: Final de partidă. UTA s-a impus cu 3-0 la Clinceni

Min 84: GOOOL UTA! Sorin Strătilă risipește orice emoție pentru fanii oaspeților și marchează golul de 3-0 cu o reluare din 8 metri

Min 29: GOOOL UTA! Oaspeții au deschis scorul cu ajutorul lui Tătaru, care a deviat în proprie poartă o centrare venită dintr-o lovitură liberă

FC Argeş - Ştiinţa Miroslava 3-0

**** În ultimul meci al zilei de vineri, FC Argeş a învins-o cu 3-0 pe Ştiinţa Miroslava.

ASA Târgu Mureș are punctaj maxim după 3 etape din Liga a 2-a! Echipa pregătită de Laszlo Balint s-a impus cu 3-2 în duelul cu Luceafărul Oradea, deși a jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică. În runda următoare, ASA înfruntă în deplasare pe Ripensia, marți de la 18:00, în direct la Digi Sport 1!

ASA Târgu Mureș continuă seria excelentă de rezultate din debutul sezonului.

Roș-albaștrii și-au mai trecut în cont 3 puncte la capătul duelului cu Luceafărul Oradea.

ASA a deschis scorul repede: Began a greșit și i-a permis lui Alexandru Stoica să fructifice centrarea lui Muntean. Roșu a dat replica, dar nu l-a putut învinge pe Florin Iacob. Luceafărul a egalat în minutul 35 prin Goge care a combinat excelent cu Hergheligiu. Mijlocașul orădenilor a avut apoi o dedicație specială!

Gazdele au trecut imediat pentru a 2-a oară în avantaj. Paul Iacob a înscris în minutul 35 al 3-lea său gol din actualul campionat.
Două minute mai târziu, Florin Ilie a fost eliminat pentru injurii și ASA avea să joace în 10 până la final.

În partea secundă, s-a ratat la ambele porți! Codoban putea egala pentru oaspeți, iar Sârbu a trecut pe lângă golul 3 al gazdelor. Care avea să vină totuși în minutul 73: Dan Panait a înscris la capătul unei combinații cu același Sârbu.

Oaspeții au redus din diferență prin Bedea după un șut al lui Codoban, dar a fost prea târziu! ASA a învins cu 3-2 pe Luceafărul și are 9 puncte din tot atâtea posibile, în timp ce echipa lui Țălnar are doar unul în cont!

Pentru formația din Târgu Mureș urmează duelul din deplasare cu Ripensia Timișoara, marți de la 18:00, în direct la Digi Sport 1!

*** Final de meci şi la Mioveni. CS Mioveni a învins-o cu 3-0 pe Olimpia Satu Mare graţie hat-trick-ului lui Cosmin Năstăsie.

Min.90+5: Gooool Luceafărul! Bedea a redus din handicap în al şaselea minut de prelungire al partidei.

Min.73: Gooool ASA Târgu Mureş! Mureşenii s-au desprins deşi se află în inferioritate numerică, după golul lui Panait.

UPDATE 19:33 A început repriza a doua a partidei de la Târgu Mureş.

Min.39: Eliminare ASA Târgu Mureş! Cartonaş roşu primit de jucătorul gazdelor, Florin Ilie, cel mai probabil pentru injurii la adresa unuia dintre arbitrii-asistenţi.

Min.37: Goool ASA Târgu Mureş! Paul Iacob i-a adus din nou în avantaj pe ardeleni cu o lovitură de cap.

Min.35: Gooool Luceafărul! Lucian Goge a egalat pentru bihoreni după pasa excelentă a lui Hergheligiu.

Min.3: Gooool ASA Târgu Mureş! Alexandru Stoica a deschis rapid scorul pentru formaţia retrogradată în această vară din Liga I.

UPDATE 18:30 A început prima partidă a etapei din Liga a II-a, dintre ASA Târgu Mureş şi Luceafărul Oradea.

Etapa a treia din Liga a II-a începe de la ora 18.30, în direct la Digi Sport 1. ASA Târgu Mureş vrea să rămână cu maximum de puncte după partida cu una dintre contracandidatele anunţate la promovare, Luceafărul Oradea.

Tot în această seară se mai joacă două partide din liga secundă. CS Mioveni înfruntă Olimpia Satu Mare, iar FC Argeş primeşte replica Ştiinţei Miroslava.

Sâmbătă dimineaţă, de la ora 11.00, se dispută nu mai puţin de şase partide, iar runda se încheie de la ora 12.00, tot în direct la Digi Sport 1, cu partida dintre Academica Clinceni şi UTA.

Etichete: uta , liga 2 , liga 2 digi sport , asa targu mures , program etapa 3 liga 2

O profesoară a aflat că iubitul o înșală și a pus la punct un plan sinistru de răzbunare. S-a dat de gol povestind totul în jurnal

O profesoară de școală primară din Marea Britanie a pledat vinovată la mijlocul procesului în care...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”
andreea-prisacariu2
Gigi Becali: ”Vine!”. A doua mutare a verii confirmată la FCSB
Screenshot 2024-04-28 at 16.43.12
Un fotbalist de la CFR a intrat pe internet și l-a înjurat pe David Miculescu! Cei de la FCSB s-au răzbunat în autocar
Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07
hagibecali

Avionul echipei la care joacă și un internațional român a fost lovit de un fulger
profimedia-0310758582
Anunț din interior! Ce se întâmplă cu Ianis Hagi, după ce în ultimele 4 meciuri a fost uitat pe bancă
Liverpool s-a săturat! L-a scos la vânzare pe Mohamed Salah și i-a setat prețul
West Ham United v Liverpool, Premier League - 27 Apr 2024
Dorinel Munteanu nu a avut milă de elevii săi, după UTA - Oțelul 3-1: ”Greșeli de curtea școlii”
Screenshot 2024-04-25 185700
Amal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York
Ermal Krasniqi, ofertă din Bundesliga de la Werder Bremen. Câți bani a cerut Rapid pentru transfer
Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant
Sofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger
Christina Aguilera, mai slabă ca oricând. Artista a făcut spectacol în Las Vegas într-un body nude și cizme lungi
România, la ani-lumină de un trend global: Londra tocmai a realizat un record la care nici nu putem visa
România ia din SUA, la suprapreț, tancuri Abrams ce nu pot fi transportate pe drumurile țării
Tunelurile și catacombele secrete de sub România: Există peste 500 de astfel de structuri, iar Ceaușescu voia să circule cu mașina pe sub București
Neluțu Varga face anunțul mult așteptat: ”Petrescu se va ocupa de mâine ”
Video Gloria Buzău - Csikszereda 1-0. Echipa lui Andrei Prepeliță urcă pe loc de promovare directă