Tragedie în box! A murit în ring, la primul său meci ca profesionist
FCSB, campioană și la U17: ”roș-albaștrii” au triumfat în Liga Elitelor
Brazil v Argentina: Final - Copa America Brazil 2021
News Alert Copa America 2024, în EXCLUSIVITATE la Digi Sport! Messi caută să-și apere trofeul cucerit cu Argentina
Fotbal Club

Un suporter a făcut infarct în timpul meciului Rapid - U Craiova 1948, iar medicii nu l-au mai putut salva

11.02.2023, 08:06

Finalul meciului dintre Rapid și U Craiova 1948, scor 1-2, a avut parte de un eveniment nefericit.

eduard vlad
Suporterul Eduard Vlad a murit / Foto: Facebook @Fotbal Club Universitatea 1948
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Un suporter al celor de la U Craiova 1948 a făcut infarct în prelungirile meciului cu Rapid, însă medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

Un suporter al celor de la U Craiova 1948 a murit

Anunțul decesului suporterului oltean a fost făcut de U Craiova 1948 pe rețelele sociale, la câteva ore de la încheierea partidei din Giulești.

Din păcate, bucuria ne este umbrită de o veste tristă.

Fotbal Club Universitatea 1948 deplânge dispariția lui Eduard Vlad, în vârstă de 47 ani, suporter devotat al echipei, care a suferit un infarct în timpul prelungirilor din duelul cu Rapid.

Pe această cale, clubul nostru transmite sincere condoleanțe familiei îndurerate”, a transmis U Craiova 1948, pe Facebook.

U Craiova 1948 i-a provocat Rapidului primul eșec pe Giulești din acest sezon. S-a terminat 1-2, iar oltenii confirmă "tradiția": au 6 victorii și o remiză cu rapidiștii.

Nici bine nu a început meciul, că Bauza a scorul în secunda 45 și a marcat cel mai rapid gol al acestui sezon. Rapidul a dat replica prin Ioniță, dar nu a nimerit poarta.

Tot Craiova a continuat însă să joace mai dezinvolt, iar Bahassa și Bauza au ratat și ei. A urmat apoi o acțiune personală superbă a lui Radu Negru, dar Moldovan a fost pe fază.

Giuleștenii au încheiat prima repriză cu șutul lui Emmers, reținut de portar de lângă bară. Repriza secundă a început ca și prima, cu Craiova în atac, însă craiovenii nu au mai avut noroc și au ratat incredibil, prin Chițu.

Rapid - U Craiova 1948 1-2. Oltenii se apropie de locurile de play-off

În cele din urmă, trupa lui Napoli a marcat și golul al doilea, prin Bahassa, în minutul 57.

Rapidul a ratat apoi prin Pănoiu, iar finalul a fost alert. Ganea a scăpat singur cu portarul, dar nu nu l-a putut învinge și a ratat o ocazie uriașă, iar cu 3 minute înainte de final, Iacob a redus diferența cu călcâiul, în stilul lui Ibrahimovic.

Ultima oportunitate le-a aparținut tot giuleștenilor, prin Funsho, iar Rapid - U Craiova 1948 s-a terminat 1-2.

VIDEO Rezumat Rapid - U Craiova 1948

Etichete: deces , infarct , rapid - u craiova 1948 , suporter u craiova 1948 , eduard vlad

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată...

21
Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City
Screenshot 2024-05-15 092336
Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul
Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri