FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (12.05.2024)
”Mitraliat” de Mircea Rednic la conferință, conducătorul lui Dinamo a venit cu replica
Foto Au sărbătorit ca pe un trofeu! Fanii lui Dinamo au invadat terenul și au declanșat fiesta alb-roșie
Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford
"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

Poli Iași - Dinamo 1-0. Moldovenii se impun prin golul lui Andrei Cristea, iar Mircea Rednic îi bagă pe ”câini” în hora retrogradării.

Andrei Cristea i-a adus lui Poli Iași un nou succes important. La doar trei zile de la victoria cu Universitatea Craiova, din Cupă, scor 3-2, echipa lui Rednic a învins-o și pe Dinamo.

La Iași, câinii nu și-au găsit locul în prima repriză nici pe teren, nici în tribune. Până la pauză, cea mai mare ocazie i-a aparținut lui Andrei Cristea.

Andrei Cristea a adus victoria celor de la Iași

Sorescu și Perovic au amenințat timid poarta lui Rusu în repriza secundă, iar Andrei Cristea a ratat în minutul 76. Atacantul cu 105 goluri în Liga 1 s-a revanșat când mai erau doar cinci minute de jucat, iar Poli Iași a obținut prima victorie în campionat după 13 etape.

Știrea inițială.

Mircea Rednic îşi întâlneşte echipa de suflet în a doua etapă din play-out - Dinamo joacă la Iaşi, contra Politehnicii, de la ora 21:00, în direct la Digi Sport 1.

INTRĂ AICI PENTRU A URMĂRI LIVE PARTIDA!!!

Rednic are prima ocazie să se răzbune pe conducerea lui Dinamo după ce a fost demis vara trecută. În plus, antrenorul e în proces cu preşedintele "câinilor", Florin Prunea.

Politehnica Iaşi - Dinamo (21:00, Digi Sport 1). Echipa lui Mircea Rednic e pe loc retrogradabil

(Mai aveţi prieteni la Dinamo, în club?) "Nici nu îmi doresc să am din cei care lucrează acum, din moment ce nu au fost alături de mine nici nu mă interesează... bine, sunt fetele de la contabilitate, secretarele, nu am ce să le reproşez..Dar ceilalţi, nu. Sunt profesionist, sunt antrenor, nu am timp să mă gândesc la ce s-a întâmplat. Fac parte din istoria lui Dinamo, ultimul campionat cu mine l-au câştigat", a spus antrenorul Iaşiului.

(Mircea Rednic a fost antrenorul lui Dinamo, cunoaşte echipa, are un avantaj?) "Nu ne mai cunoaşte aşa bine pentru că echipa s-a schimbat faţă de cum era înainte. E un antrenor bun", a declarat şi Dusan Uhrin.

Politehnica Iaşi - Dinamo va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 21:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 94 final

Final de meci. Perovic trimite cu capul în brațele portarului de la Iași, din 6 metri, dar jucătorul lui Dinamo se afla în ofsaid.

• 86 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Răuță și intră Popa.

• 85 g g

Goool Iași. Andrei Cristea deschide scorul cu un șut bine plasat din interiorul careului de 16 metri.

• 83 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Lazăr și intră Mihaiu.

• 66 s s

Schimbare la Iași. Iese Rodny și intră Passaglia.

• 65 cg cg

Grădinaru vede cartonașul galben.

• 59 cg cg

Răuță vede galbenul.

• 53 s s

Schimbare la Iași. Iese Platini și intră Habibou.

• 46 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Kilyen și intră Perovic.

• 45+2 fr1

Pauză.

• 45+1 cg cg

Sorescu vede cartonașul galben.

• 44 oc oc

Ocazie pentru Iași. Cristea șutează periculos spre poarta dinamoviștilor, dar Straton este la post și respinge în corner.