Video Ce a făcut Florentino Perez când a auzit că fanii lui Real Madrid scandează ”Mbappe, Mbappe”
Foto Viral: Carlo Ancelotti a fost din nou ”Nașul”! Antrenorul lui Real Madrid a făcut show la petrecerea de titlu
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)
E gata: primul transfer al FCSB-ului! Luni face vizita medicală + Ce salariu va primi jucătorul
Stirile Digi Sport

VIDEO VICTORIE EXTRATERESTRĂ: Barcelona - Sociedad 5-1, în prima etapă din La Liga

19.08.2012, 21:25

La primul meci oficial cu Tito Vilanova pe bancă, Barcelona a făcut spectacol cu Real Sociedad. Catalanii au rezolvat meciul de pe Camp Nou din primul sfert de oră. În minutul 4, Puyol a înscris cu o lovitură de cap după centrarea din corner a lui Xavi.

messi fabregas
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

După 5 minute, catalanii au avut însă emoții. Real Sociedad a egalat prin Chory Castto, după o greșeală de plasament a fundașilor gazdelor. Imediat a ieșit la rampă Messi, care a rezolvat meciul cu o dublă în 5 minute.

Mai întâi, Balonul de Aur a profitat de greșelile fundașilor basci și a încheiat cu un șut puternic din interiorul careului o acțiune personală. În minutul 15, tot atacantul argentinian a transformat în gol pasa lui Tello. Cu 5 minute înaintea pauzei, mingea centrată de același Tello pentru Fabregas a ajuns la Pedro, care a dus scorul la 4-1.

Repriza a doua i-a aparținut lui David Villa, care a revenit pe teren într-un meci oficial după 9 luni. Villa l-a înlocuit pe Pedro cu un sfert de oră înainte de final și a marcat ultimul gol al meciului 9 minute mai târziu. După 5-1 cu Real Sociedad, Barcelona are însă o misiune mult mai grea. Joi, de la ora 23:30, în direct la Digi Sport 1, joacă împotriva lui Real Madrid, în turul Supercupei Spaniei.

Barcelona - Sociedad 5-1

LIVE SCORE:

S-a terminat meciul.

Min. 84: Gool Barcelona! Villa a revenit cu gol după 8 luni. Barcelona conduce cu 5-1!

Min. 77: Schimbare Sociedad - Ros intră în locul lui Illarramendi.

Min. 73: Schimbare Sociedad - Agel îi ia locul lui Castro.

Min. 71: Cartonaș galben - De la Bella.

Min. 65: Schimbare Sociedad - Vela intră în locul lui Elustondo.

Min. 58: Schimbare Barcelona - Iniesta intră în locul lui Fabregas.

Min. 50: Schimbare Barcelona - Pique intră în locul lui Puyol.

Min. 41: Gool Barcelona! Pedro marchează pentru 4-1.

Min. 39: Cartonaș galben - Mascherano.

Min. 34: Cartonaș galben - Prietto.

Min. 16: Gool Barcelona! Messi a reușit dubla.

Min. 11: Gool Barcelona! Primul meci, primul gol pentru Messi. Barcelona conduce cu 2-1.

Min. 9: Gool Sociedad! Oaspeții au restabilit egalitatea mulțumită lui Castro.

Min. 4: Gool Barcelona! Ajutat de Xavi, Puyol a deschis scorul pentru catalani.

A început meciul.

Echipele de start:

Barcelona: Valdes - Alves, Puyol, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Cesc - Tello, Messi, Pedro.

Sociedad: Bravo - Estrada, Ansotegi, Mikel, De la Bella - Markel, Elustondo, Illarramendi - Xabi Prieto, Griezmann, Chori Castro.

Brazilianul Adriano e deja cu gândul la dubla din Supercupa Spaniei cuReal Madrid, care va fi numai la Digi Sport pe 23 şi 29 august. "Confruntările cu ei sunt mereu speciale, indiferent de competiţie", a spus fundaşul Barcelonei, dornic de revanşă după sezonul trecut. "Extratereştrii" înfruntă Real Sociedad în prima etapă din "liga stelelor" duminică, de la ora 22.00, în direct la Digi Sport  2. Meciul va putea fi urmărit LIVE SCORE și VIDEO pe www.digisport.ro.

Etichete: digi sport , barcelona sociedad digi sport , primera digi sport

Un bărbat a făcut o afacere profitabilă filmându-se în timp ce își castra victimele

Creierul din spatele unui grup care se ocupa cu modificări corporale extreme și care distribuia pe...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€
coman
”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2

A fost stabilită ordinea de disputare a jocurilor de baraj pentru Liga 1
frf
Exclusiv Răsturnare de situație la Rapid. Lucescu nu a ieșit din cărți! Ce călătorie a făcut Șucu alături de Il Luce
lucescu
FRF a anunțat cele 22 de cluburi care au primit licența pentru SuperLiga
Ilie Năstase, tranșant după ce a înmânat trofeul FCSB: "E Steaua! Trebuie să-l susțin pe Talpan dacă sunt general?"
Transformarea spectaculoasă a lui Alexandru Tudor, omul de încredere al lui Gigi Becali. Nimeni nu l-a recunoscut
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
"Avem și noi o Jennifer Lopez în România". În prag de 45 de ani, Lili Sandu a furat startul în sezonul costumelor de baie
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
6.200 lei pensie pentru un pensionar care primește și 1.000 lei în plus la recalculare. Cât a lucrat
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Video Asta spune totul despre el! Gestul unui jucător de la Real Madrid i-a făcut pe toți să râdă
cf052e89-736e-49c8-9dd7-e5af6b152521

Alimentele pe care ar trebui să le eviți pentru a reduce riscul de a dezvolta cancer
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”