FOTBAL:CS MIOVENI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (12.12.2022)
Dan Petrescu a pregătit lista de achiziții pentru sezonul următor! Clujenii îl vor pe fotbalistul de 900.000 de euro
FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (13.08.2022)
Exclusiv ”E foarte bun”. Universitatea Craiova a făcut anunțul despre Gicu Grozav
"Absolut ridicol". Scandal în Anglia, după decizia luată de Tottenham față de Drăgușin & Co: "Pură lăcomie!"
LIVE Stirile Digi Sport

Gicu Grozav, hat-trick spectaculos în Ungaria! Pușcaș joacă din nou, Keșeru a înscris. Zi plină pentru stranieri

20.02.2021, 21:17

Ziua de sâmbătă a propus numeroase partide în care au fost implicați stranierii români. Gicu Grozav ține capul de afiș după ce a reușit un hat-trick în meciul MOL - DVTK.

June 5, 2018: Gheorghe Grozav #10 (Romania) during the International Friendly Match - Romania vs. Finland at Ilie Oana Stadium in Ploiesti, Romania ROU. Copyright: Cronos/Catalin Soare
Gheorghe Grozav, la echipa națională / Foto: Profimedia
  • Futsal: CFR Timișoara - United Galați, marți, 17:00, DGS 3

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Gicu Grozav, hat-trick spectaculos în Ungaria, în fața lui Adrian Rus

Gicu Grozav și Adrian Rus au fost adversari în duelul MOL Fehervar - DVTK. MOL a condus la pauză după reușita lui Stopira, însă Gicu Grozav a intrat în minutul 55 și a schimbat fața partidei. Fostul dinamovist a egalat după doar cinci minute, iar după alte 60 de secunde a punctat pentru 2-1! În minutul 89, Grozav a închis tabela pentru 3-1.

Pentru DVTK a fost a doua victorie în ultimele trei etape, dar echipa lui Grozav rămâne ultima în Ungaria. MOL rămâne și ea pe locul 3, cu 33 de puncte. Ferencvaros e lider, cu 51 de puncte. Adrian Rus a intrat pe teren în minutul 67, la scorul de 2-1 pentru DVTK.

Claudiu Keșeru, gol pentru Ludogorets

Claudiu Keșeru a egalat pentru Ludogoreț în eșecul cu Lokomotiv Plovdiv. Oaspeții au revenit de la 0-1 înaintea pauzei și au condus cu 2-1 după primele 45 de minute. Keșeru a egalat în minutul 53, din penalty, însă Plovdiv a dat lovitura în minutul 78 și s-a impus cu 3-2.

Ludogorets rămâne lider, cu 42 de puncte, la trei lungimi de CSKA Sofia.

Pușcaș, în proces de revenire! A prins ultimele minute din duelul cu Middlesbrough

Reading a pierdut cu 0-2 contra lui Middlesbrough, după ce oaspeții au înscris în minutele 22 și 29. George Pușcaș a fost aruncat în teren în minutul 78.

Pentru atacantul român este important să adune minute în această perioadă, după perioada lungă de inactivitate. A fost al doilea joc consecutiv în care Pușcaș a fost trimis pe teren în final, după ce a mai bifat cinci minute cu Bristo City.

În urma acestui eșec, Reading rămâne pe locul 5, cu 51 de puncte. Cardiff este ultima echipă aflată în afara locurilor de play-off, cu 46 de puncte.

Alexandru Crețu a evoluat în Maribor - Celje 0-1

Maribor a pierdut acasă, scor 0-1 contra lui Celje, într-un joc în care Alexandru Crețu a fost titular. Internaționalul român a fost schimbat în minutul 65, la scorul de 0-0. Dangubic a dat lovitura pentru oaspeți în minutul 77.

În urma acestui eșec, Maribor rămâne pe locul 2 în Slovenia, cu 40 de puncte. Lider este Ljubljana, cu 41 de puncte și un meci în minus.

Vlad Dragomir, eșec în Serie B

Vlad Dragomir a fost introdus în minutul 58 al meciului Venezia - Virtus Entella, scor 3-2. Echipa lui Dragomir a condus cu 2-0, însă a pierdut cu 3-2!

Virtus rămâne pe ultimul loc în Serie B, în timp ce Venezia urcă pe 3.

Florin Niță a închis poarta

Sparta Praga s-a impus categoric pe terenul lui Zlin, scor 3-0. Florin Niță a fost integralist în poarta Sparta-ei, care și-a consolidat poziția secundă în clasament.

Slavia Praga este lider, cu 51 de puncte. Sparta Praga se află pe locul 2, cu 44 de puncte și trei victorii consecutive în campionat.

Selecționerul Mirel Rădoi este prezent în această seară la duelul FCSB - Chindia Târgoviște din Liga 1.

Etichete: gicu grozav , ludogorets , sparta praga , claudiu keseru , maribor , stranieri , reading , florin nita , george puscas , alexandru cretu , vlad dragomir , adrian rus , mol

Iranul a cerut și ajutorul SUA după prăbușirea elicopterului care a dus la moartea președintelui Ebrahim Raisi. Răspunsul americanilor

Statele Unite au transmis că le-a fost solicitat ajutorul de către Iran după prăbușirea...

razvan gigi (1)
Gigi Becali n-a stat prea mult pe gânduri, după ce Răzvan Lucescu a luat titlul cu PAOK

Răzvan Lucescu (55 de ani) a cucerit titlul de campion al Greciei cu PAOK Salonic, după victoria cu...

6.000.000€ pentru Dennis Man!
Ofertă ”de pe altă planetă”: 20.000.000 € la semnătură și 30 de milioane pe an
benjamin-sesko
Patronul lui PAOK a rupt tăcerea! Ce mesaj i-a transmis lui Răzvan Lucescu
UEFA Champions League play-off first leg match Benfica vs PAOK
Pleacă de la CFR Cluj după 6 ani și jumătate și are șanse mici să ajungă la EURO
Romania Liga I: UTA Arad v CFR Cluj Yacoub Aly Abeid and Cristi Manea fight for the ball throughout the heavy rain durin
dragusin

Oficial Cristiano Ronaldo va stabili un nou record! Va fi singurul din istorie care reușește acest lucru
Portugal, Estadio do Dragao Porto, 13.10.2023 UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024 Qualifiers Group J Portug
Anunțul celor de la Farul, după ce Gigi Becali a spus că David Kiki va semna cu FCSB
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.04.2023)
Exclusiv Surpriză! Cine va fi noul președinte de la Rapid, după ce s-a anunțat oficial plecarea lui Daniel Niculae
diana-sucu
Ce salariu îi plătește Dan Șucu lui Neil Lennon la Rapid
Asalt pentru 3 fotbaliști de la Rapid. Patronul din Superliga care va negocia cu Dan Șucu pentru jucătorii giuleșteni
Kevin Costner, apariție rară alături de cinci dintre cei șapte copii ai săi, la Cannes. Actorul, în lacrimi în timp ce publicul îl ovaționa în picioare
Iuliana Beregoi, imagini provocatoare în costum de baie, pe un iaht în Dubai. Artista de 19 ani și-a etalat silueta fără inhibiții
”Halep, exclusă de la French Open? Bine i-au făcut!": americanul Andrew Stutz, necruțător cu Simona
Ce mașini apărute în ultimii 8 ani se strică cel mai des înainte de 150.000 km? Cât de bună e Dacia?
Avertismentul de la Poliția Rutieră pentru șoferii românii, la ce trebuie să fie atenți
FCSB poate da peste Răzvan Lucescu în Liga Campionilor! Lista completă a posibililor adversari ai campioanei României
Gicu Grozav și-a dat acordul și semnează: ”Lucrurile sunt rezolvate”