Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

FCSB schimbă liniile la meciul cu FCU Craiova. Peste 3 zile urmează duelul contra CFR-ului

Cum a fost surprins Dan Șucu, imediat după eliminarea Rapidului din Cupa României

Capture.

Mario Camora, sincer după ce s-a calificat în sferturile Cupei României: ”Dacă aveai nevoie de victorie, sigur nu-l băgai”

camora

Anghel Iordănescu, ferm după Rapid - CFR Cluj: unde crede că au ratat giuleștenii calificarea în ”sferturile” Cupei

iordanescu-anghel

Concluziile trase de cei doi antrenori, la finalul meciului CSM Alexandria - CSA Steaua 2-3

alexandria

Răzvan Oaidă, după ce Rapid a ratat calificarea în ”sferturile” Cupei: ”Este dezamăgitor!”

FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO (6.12.2023)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - Csikszereda, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Dobre-George_avatar_1503041741

MEDIA: Euro Fotbal, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Madrid - Bayern, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto ”Ireal”. Donald Trump și un model au provocat indignare prin aparițiile de la Miami: ”Lumea ciudaților”

vr

Foto E gata, FCSB l-a ratat! Camerele l-au surprins chiar înainte să plece la noua echipă

muji

Marius Șumudică a reacționat, după ce Dan Șucu l-a ales pe Mircea Lucescu

marius-sumudica-7

Radu Drăgușin, OUT de la Tottenham? Ce a apărut în presa britanică, după al 6-lea meci uitat pe bancă

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

Radu Drăgușin, OUT de la Tottenham? Ce...

Tavi Popescu a surprins pe toată lumea...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video Exclusiv La penalty-ul bătut de Rrahmani, 6...

penalty-rapid

Exclusiv Erori grave de arbitraj la...

avrm2

Știri

”Suntem toți dezamăgiți”. Discursul lui Cristiano Bergodi, după eliminarea Rapidului din Cupa României

bergodi-2

Paul Iacob, distrus după eliminarea Rapidului din Cupa României: ”Am fost jalnici, e normal să fim strigați în toate felurile!”

ROU: Rapid Bucharest - Farul Constanta, Romanian Cup - 09 Nov 2022

Răzvan Sava se gândește la derby-ul cu FCSB, după calificarea din Cupă + Mesaj pentru Edi Iordănescu

Foto Bannerul afișat de suporterii celor de la CSA Steaua la meciul cu CSM Alexandria din Cupa României

suporteri csa steaua alexandria (4)

Exclusiv Ce a spus Ilie Dumitrescu despre ofițerul de presă al Farului, după scenele fără precedent de la flash-interviu

sali

Dinamo are 13 meciuri fără victorie, dar Dorinel Munteanu se teme: ”Vom avea un meci foarte greu”

dorinel-munteanu

Reacția lui Mircea Rednic după ce UTA Arad a ratat calificarea în ”sferturile” Cupei

rednic

Amendă uriașă primită de CSA Steaua

Screenshot 2023-11-20 at 21.23.06

Echipa de fotbal feminin a FCSB-ului, umilită în Cupa României! Scorul pare desprins din alt sport

topolog

Video Ovidiu Burcă îl așteaptă pe Mircea Lucescu la Dinamo: ”Ar fi o bucurie!”

ov burca

Marcatorul lui FC Bihor din meciul cu Dinamo, sincer la flash-interviu: ”A fost un orgoliu oltenesc”

FOTBAL:FC BIHOR ORADEA-FCSB, CUPA ROMANIEI BETANO (27.09.2023)

Video FC Bihor - Dinamo 1-1. ”Câinii”, egal cu o echipă din Liga 3 în Cupa României

Ionela Alina Peșu 5

Florin Farcaș, după ce echipa sa a ținut-o în șah pe Dinamo: ”Puteam mai mult. Am avut penalty clar. E o mândrie”

antrenor bihor

Video FC Bihor - Dinamo 1-1. ”Câinii”, doar remiză la Oradea. Toate rezultatele din etapa a doua

trofeu_cupa-romaniei_DSC5049-696x396

Ionela Alina Peșu 4

Cristi Balaj, săgeți la adresa jucătorilor Universității Cluj: ”Simțeam că trag de timp”

Ioan Ovidiu Sabău a lămurit situația. De ce l-a schimbat pe Dan Nistor, imediat după ratarea uriașă cu CFR

”Nu am fost CFR!” Andrea Mandorlini, nemulțumit după ”U” Cluj - CFR Cluj 1-1

CFR Cluj v FC Botosani - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 26 Aug 2023

Video ”Nu trebuia să facă gestul ăla”. Reacția lui Hagi când l-a văzut pe jucătorul său care a eliminat-o pe Farul din Cupă

hagi-dumitrache

”Mai slabi de atât nu am fost niciodată!”. Vasile Mogoș nu s-a ferit de cuvinte după U Cluj - CFR Cluj 1-1

Vasile Mogoș / Captură Digi Sport

”Sunt puțin supărat, trist”. Ioan Ovidiu Sabău, vizibil dezamăgit după U Cluj - CFR Cluj 1-1

”I-am tocat, mi-e ciudă”. Chipciu, declarația serii după U Cluj - CFR Cluj

FOTBAL: AS FC UNIVERSITATEA CLUJ - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMÂNIEI BETANO (02.11.2023)

Daniel Popa ”a prins aripi” după egalul cu CFR Cluj: ”Ne dorim să câștigăm Cupa”

FOTBAL:FC UNIVERSITATEA CLUJ-DINAMO 1948, SUPERLIGA SUPERBET (05.08.2023)

Video ”U” Cluj - CFR Cluj 1-1. Remiză în derby-ul orașului, iar situația în grupă rămâne deschisă