Cupa României, ediția 2024/2025: noul regulament și calendarul complet
Screenshot 2024-04-23 232543
Exclusiv Corvinul se pregătește de finala Cupei României! Echipament special pentru meciul istoric cu Oțelul
farul craiova
Live Video&Text Farul - Univ. Craiova 3-0, ACUM, în direct la DGS 1. Constănțenii fac spectacol
etapa 9 Superliga: Farul Constanta-Universitatea Craiova
Play-Off

Steaua - Bârsana 4-0. Răduț și Kapetanos au realizat fiecare câte o "dublă"

26.09.2013, 19:59

Avântul Bârsana, echipa de liga a patra, nu a pus nicio problemă Stelei, în cel mai dezechilibrat duel din “16”-imile Cupei României Timișoareana.

radut.barsana
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Cu o primă garnitură experimentală, în care și-au făcut loc Bratu, Varela, Neagu sau Gabi Matei, roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 19, prin Răduț. Mihai Costea a ținut neapărat să marcheze, dar a ratat din toate pozițiile, atât în prima repriză, cât și în cea secundă.

Trimis în teren în repriza a doua, Kapetanos a făcut ce știe el cel mai bine: a înscris pentru 2-0 în minutul 63. Câteva minute mai târziu, Răduț a mai găsit o dată poarta, cu un șut de la distanță. Kapetanos a stabilit scorul final, 4-0 pentru Steaua, în ultimul minut, dar oaspeții merită laude pentru modul cum s-au prezentat.

Cel mai bun om al acestora a fost Pașcu, portarul reușind să limiteze mult proporțiile scorului, în ciuda unei gafe făcute la golul trei al Stelei.

LIVE TEXT

Min - 90+3: Fluier final, Steaua se califică în optimi fără emoții

Min - 90 GOOOL STEAUA, 4-0: Kapetanos marchează al doilea său gol, după ce mingea trimisă de Neagu s-a dus în transversală

Min - 88: Deac iese și intră Godja

Min - 82: Țiple este schimbat cu Pop la maramureșeni

Min - 80: Mihai Costea ratează încă o dată incredibil, trimițând pe lângă colțul lung după ce și-a făcut o minge pe stânga

Min - 69 GOOOL STEAUA, 3-0: Mihai Răduț trimite puternic pe centrul porții de la 20 de metri, iar Pașcu greșește, mingea trecând pe sub el

Min - 65: Portarul oaspeților are o intervenție de excepție la un șut al lui Mihai Costea

Min - 63 GOOOL STEAUA, 2-0: Kapetanos reușește să înscrie după o preluare perfectă pe piept în centrul careului

Min - 56: Grădinaru intră în locul lui Mitriță la Steaua

Min - 52: Neagu trimite plasat cu exteriorul pe lângă bara de pe colțul lung

Min - 48: Mihai Costea și-a făcut bine o minge pe stânga, dar ex-craioveanul a preferat să șuteze la poartă în loc să-i paseze lui Kapetanos

Min - 46: Kapetanos a intrat în locul lui Prepeliță, iar Tatu i-a luat locul lui Matei

Min - 46: Jocul s-a reluat

Min - 45+1: Pauză la Berceni, Steaua - Avântul Bârsana 1-0

Min - 45+1    : Galben pentru Costea, care a șutat în minge după ce a fost semnalizat în ofsaid

Min - 40: Mihai Costea reia din voleu de pe 16 metru centrarea lui Râpă, dar Pașcu reține din plonjon!

Min - 39: Niță iese și reține în marginea careului mare în fața unui adversar de la Bârsana după prima fază mai consistentă de atac a oaspeților

Min - 21: Răduț ratează incredibil din interiorul careului mic, trimițând pe lângă poartă

Min - 30: Pașcu respinge în corner șutul lui Mihai Costea

Min - 23: Mihai Costea reia printr-o lovitură de cap, Pașcu scoate senzațional

Min - 18 GOOOL STEAUA, 1-0: Răduț deschide scorul printr-un șut de la 17 metri plasat lângă bara din stânga portarului

Min - 12: Prepeliță reia spectaculos, prin foarfecă, portarul oaspeților reușește să respingă

Min - 11: Portarul oaspeților reține un șut al lui Răduț

Min - 9: Râpă ratează reluarea din șase metri

Min - 5: Trece și Mihai Costea pe lângă gol după o reluare cu capul pe lângă bara laterală a maramureșenilor

Min - 4: Prepeliță semnează prima ocazie a Stelei, trimițând pe poartă printr-o lovitură de cap, dar portarul oaspeților respinge

Min - 1: A început meciul

ECHIPE

STEAUA: Niță – G. Matei, Bratu, Varela, Pârvulescu – Prepeliță, Neagu – Râpă, Răduț, Mitriță – M. Costea. Antrenor: Laurențiu Reghecampf. Rezerve: Tătărușanu, Filip, Aldea, Tatu, Grădinaru, Kapetanos, Iancu

BÂRSANA: Paşcu - Coşa, Rahovan, Dăncuş, Dunca - Ştefanca, P. Stan - Deac, Ţiple, Ofrim - Marincean

Etichete: steaua cupa romaniei , steaua avantul barsana , live text steaua avantul barsana 20 30 , gabi matei revine pe teren , steaua berceni barsana , steaua maramures , steaua baga rezervele cu barsana

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

charalambous
”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)
Exclus! Verdict categoric despre transferul de 46.000.000€ al lui Radu Drăgușin
dragusin

Exclusiv Ilie Dumitrescu ”i-a făcut praf” pe fotbaliștii lui FCU Craiova: ”Îți trebuie antrenor sau e de educație?”
ILIE
Exclusiv Primă uriașă la Dinamo pentru salvarea de la retrogradare. Ce au promis finanțatorii
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)
Exclusiv ”Secretul” lui Tony da Silva. Inspirat de un antrenor de pe lista lui Liverpool și FC Barcelona
FOTBAL: POLI IASI - FC PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (12.05.2024)
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Ultrașii radicali din Peluza Sud ’97, derapaj morbid împotriva lui Adrian Mititelu, după ce FC U a retrogradat
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Simona Halep revine pe zgură după 2 ani. La ultimul meci a făcut atac de panică. Ora de start
Corvinul ar putea juca pe un stadion de 25.000.000€, dacă va câștiga Cupa României și va evolua în Europa League
stadion sepsi

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”