bucurie 1
Video Corvinul a produs surpriza! De când nu mai jucase o echipă de Liga 2 în finala Cupei României
florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
profimedia-0865581110
News Alert Istvan Kovacs va arbitra finala Europa League
LIVE Liga Digi Sport

Video Cupa României | Știm toate cele opt echipe calificate în sferturi! Rezultatele complete

31.10.2019, 22:54

Toate meciurile din optimile Cupei României au fost în direct la Digi Sport, iar după victoria Universității Craiova de pe terenul celor de la Voluntari, 4-1, știm toate echipele calificate.

Trofeul Cupei României / Foto: FRF.ro
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Astfel, merg mai departe în sferturile de finală ale competiției următoarele echipe: Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul, Dinamo, Poli Iași, Sepsi și Universitatea Craiova.

VIDEO Sepsi - Astra, optimi Cupa României:

Sepsi a aşteptat Astra la Sfântu Gheorghe cu prima ninsoare a anului. La fel ca în urmă cu 11 zile în campionat, gazdele au deschis scorul, după care au fost egalate. Fulop a marcat pentru Sepsi, iar Biceanu pentru Astra. Karanovic, cu o dublă, şi Konongo au dus scorul la 4-1 pentru gazde. Begue a redus din diferenţă, dar finalista Cupei, Astra, tot a fost eliminată în optimi. La fel ca în sezonul trecut, Sepsi a ajuns în sferturi.

UPDATE min. 90+5. Arbitrul fluieră finalul meciului. Sepsi este penultima echipă calificată în sferturile Cupei României, după 4-2 cu Astra.

UPDATE min. 62 : GOOOL Astra! Fază de manual a oaspeților. Begue reduce din diferență, după o combinație frumoasă între Alibec și Budescu.

UPDATE min. 57 : GOOOL Sepsi! Karanovic reușește dubla și Sepsi e cu un pas în sferturi.

UPDATE min. 49: GOOOL Sepsi! Gazdele se desprind pe tabelă. Konongo se trece și el pe lista marcatorilor.

UPDATE min. 46: A început repriza a doua a meciului Sepsi - Astra 2-1.

UPDATE min. 27: GOOOOL Sepsi! Karanovic trimite în poartă din doi metri.

UPDATE min. 16: GOOOL Astra! Biceanu restabilește egalitatea cu un șut pe jos, de la marginea careului de 16 metri.

UPDATE min. 2: GOOOL Sepsi! Început perfect pentru gazde. Fulop marchează după doar 90 de secunde de joc.

UPDATE min. 1: A început meciul Sepsi-Astra.

Sepsi - Astra (Digi Sport 1, 18:15) | Echipele de start:

Sepsi: Niczulyi - Kilyen, Barisic, Bouhenna, Konongo -  Fulop, Velev, Flores - Gal-Andrezly, Karanovic, Ștefănescu

Rezerve: Fejer, Vașvari, Safranko, Carnat, Florin, Deaconu, Salli

Antrenor: Laszlo Csaba

Astra: Lazar - Bruno, Graovac, Dandea, Dima, - Tamaș, Biceanu -  Stahl, Răduț, Matei - Tounkara

Rezerve: Kitanov, Simion, Alibec, Ajayi, Graur, Budescu, Begue

Antrenor: Bogdan Andone

LIVE VIDEO Metalul Buzău - Poli Iași 0-3

Meciul s-a terminat cu calificarea Politehnicii Iaşi în "sferturi". În aceeaşi fază au mai ajuns până acum  Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul şi Dinamo.

UPDATE Min. 81: GOOOL Poli!  Haţieganu a marcat şi el pentru formaţia din Iaşi.

UPDATE Min. 49: GOOOOOL! Ovidiu Horșia a dublat avantajul ieșenilor, cu o execuție superbă!

UPDATE Min. 46: A început a doua repriză.

UPDATE Min. 45: S-a terminat prima repriză.

UPDATE Min. 20: GOOOOOL! Doru Popadiuc a deschis scorul și i-a adus pe elevii lui Mihai Teja în avantaj, cu primul său gol înscris pentru echipa moldoveană! Poli Iași conduce cu 1-0!

Joi, 31.10.2019:

• Metalul Buzău - Poli Iași (14:30, Digi Sport 1)
  • Sepsi - Astra Giurgiu (18:15, Digi Sport 1)
  • FC Voluntari - Universitatea Craiova (21:00, Digi Sport 1)

Cupa României | Optimile de finală se desfășoară într-o singură manșă

Partidele din optimile de finală ale Cupei României se dispută într-o singură manșă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor juca două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Meciurile din optimile de finală ale Cupei României vor avea loc în perioada 29-31 octombrie, cu începere de la ora 14.30.

LIVE VIDEO Sănătatea Cluj - Petrolul, optimi Cupa României:

UPDATE min 90: Final de meci. Sănătatea Cluj - Petrolul 0-7.

UPDATE min 84: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-7. Marchează Arnăutu.

UPDATE min 79: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-6. Înscrie Blănaru.

UPDATE min 78: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-5. Marinescu marchează și el, simplu, din careu.

UPDATE min 74: Bară Petrolul. Enache prinde un șut din afara careului, dar mingea lovește transversala.

UPDATE min 62: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-4. Hat-trick Gavrilă!

UPDATE min 44: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-3. Gavrilă reușește dubla din pasa lui Hamza.

UPDATE min 22: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-2. Gavrilă majorează scorul cu o lovitură de cap.

UPDATE min 17: GOOOOOL Petrolul! Sănătatea - Petrolul 0-1. Hamza deschide scorul în urma unui corner.

UPDATE min 1: Începe meciul.

UPDATE Echipele de start:
Sănătatea Cluj: Lăzăreanu 33 - Paul 20, Matei 24, Rada 6, Roman 21 - Neamţ 16, Ciupe 18, Rus 8, Mic 3 - Ţîrlea 11, Ceaca 9
Petrolul: Avram 12 - Bărboianu 20, Olaru 15, Manolache 30, Ţicu 18 - Tudor 17, Cioinac 14, Meya Colli 3, Gavrilă 77 - Arnăutu 28, Younes Hamza 9

LIVE VIDEO Academica Clinceni - FC Botoşani, optimi Cupa României:

UPDATE Min. 90: Final de meci. Academica Clinceni a produs surpriza și a eliminat FC Botoșani, scor 2-0.

UPDATE Min. 84: GOOOL Academica Clinceni! Academica Clinceni - Botoșani 0-2. Nsiah majorează scorul.

UPDATE Min. 34: GOOOOOL Academica Clinceni! Academica Clinceni - Botoșani 1-0. Academica deschide scorul după o lovitură liberă!

UPDATE: Min. 1: A început meciul care se defăşoară la Clinceni

Academica Clinceni - FC Botoşani | Echipele de start

Academica Clinceni: Santos - Achim, Chatziterzoglou, Patriche, Dobrescu - Șut, Cebotaru - Buziuc, Merloi, Dumitru - Vojtus

Rezerve: Ureche, Nsiah, Buș, Bogdan, Popescu, Matei, Ion

Antrenor: Ilie Poenaru

FC Botoșani: Hankic - Patache, Chindriș. Kolesovs, Holzmann - Rodriguez, Cascini - Ashkovski, Ebenhofer, Keyta - Andronic

Rezerve: Brînză, Mendoza, Moescu, Pierce, Florescu, Cîmpanu, Ofosu

Antrenor: Marius Croitoru

Hermannstadt s-a calificat în sferturile Cupei României, după victoria din deplasare împotriva celor de la Mioveni. A fost un meci plin de ocazii mari, însă golurile lui Offenbacher și Persano au fost decisive.

UPDATE 20:05. GOL Hermannstadt. Persano face 2-0, iar oaspeții sunt ca și calificați în sferturi.

UPDATE 19:38. GOL Hermannstadt. Debeljuh scoate la șut pentru Offenbacher, care trimite pe jos, iar gazdele deschid scorul.

UPDATE 19:23. Continuă ocaziile mari pentru oaspeți, din nou cu Debeljuh în prim plan. Atacantul trimite cu capul din careul mic, însă portarul gazdelor a respins cu un reflex de senzație.

UPDATE 19:19. Hermannstadt începe furtunos în a doua parte! Buzan trage de la marginea careului de șaisprezece metri, însă mingea lovește stâlpul de susținere al transversalei.

UPDATE 19:18. A început a doua repriză.

UPDATE 19:01. Același Debeljuh trece din nou foarte aproape de gol. Fotbalistul lui Hermannstadt a trimis din foarfecă, însă mingea a lovit bara.

UPDATE 18:56. Mioveni oferă o replică pe măsură! În urma unui corner, Măzărache a trimis cu capul, demarcat, în bara transversală.

UPDATE 18:35. Ocazie mare pentru Hermannstadt, în minutul 18! Coșereanu trimite o pasă greșită în spate, iar Debeljuh rămâne complet singur cu portarul, însă Burnea scoate de pe linia porții!

UPDATE 18:17. A început meciul.

Etichete: cupa romaniei , optimi cupa romaniei , optimi de finala cupa romaniei

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

Fanii lui Dinamo i-au scandat numele lui Dorinel Munteanu după victoria cu UTA, iar ”Neamțul” a reacționat
dorinel-munteanu
Mihaela Buzărnescu a făcut anunțul, la 21 de luni de la ultimul meci oficial jucat
mihaela buzarnescu 2
Foto Brutal! Adrian Mititelu a dat afară, în doar câteva ore, șase jucători și un antrenor de la FCU Craiova
adrian-mititelu
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB!
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”