tata
Ciprian Tătărușanu, umilit din nou în Arabia Saudită! A ajuns la 74 de goluri încasate în acest sezon
Fostul arbitru internațional care îl laudă pe Istvan Kovacs, după deciziile luate la Barcelona - PSG: ”Interpretare perfectă”
Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Video Olympique Lyon - Zenit 1-1 | Ciprian Tătărușanu, doar rezervă în meciul în care s-a înscris primul gol al noului sezon de UCL

17.09.2019, 22:42

În grupa G din Champions League, cu Ciprian Tătărușanu (33 de ani) rezervă, Olympique Lyon a reușit doar o remiză pe teren propriu împotriva lui Zenit, scor 1-1.

Lyon Zenit
În meciul Olympique Lyon - Zenit 1-1 a fost înscris primul gol al noului sezon de Champions League / Foto: Twitter
  • Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United - Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Rușii l-au pus la încercare pe titularul francezilor după 20 de minute. Anthony Lopes (28 de ani) a respins în corner șutul lui Sardar Azmoun (24 de ani).

Gazdele au trecut și ele pe lângă deschiderea scorului. Mai întâi, Bertrand Traore a trimis în brațele lui Lunev, pentru ca două minute mai târziu, Dembele sa șuteze peste poartă.

Și fundașul Marcelo a încercat să înscrie, după un corner, însă nu a nimerit spațiul porții.

Până la pauza însă, Zenit a fost cea care a marcat. Iranianul Azmoun l-a invins pe Lopes, după o combinație perfectă cu Dzyuba.

În debutul reprizei secunde, Lyon a reușit egalarea după un penalty obținut și transformat de Memphis Depay. 10 minute mai târziu, Reine-Adelaide a ratat șansa de a-și aduce echipa în avantaj.

Și Zenit a avut o ocazie uriașă, însă portarul Lopes a reușit să se opună în fața lui Dzyuba și meciul s-a încheiat 1-1. Etapa următoare, Lyon joacă pe terenul lui Leipzig, iar rușii primesc vizita celor de la Benfica.

Olympique Lyon - Zenit | Echipele de start

Olympique Lyon (4-3-3): Lopes - Dubois, Denayer, Marcelo, Kone - Mendes, Tousart, Reine Adelaide - Traore, Dembele, Depay

Antrenor: Sylvinho

Rezerve: Tătărușanu, Andersen, Terrier, Aouar, Jean Lucas, Tete, Cornet

Zenit (4-4-2): Lunev - Karavaev, Ivanovic, Rakits'kyy , Douglas Santos - Driussi, Barrios, Osorio, Zhirkov - Dzyuba, Azmoun

Antrenor: Sergei Semak

Rezerve: Kerzhakov, Kuzyaev, Shatov, Smolnikov, Erokhin, Mammana, Ozdoev

Sardar Azmoun a marcat primul gol din noul sezon de Champions League

Zenit Sankt Petersburg a marcat primul gol al noului sezon de Champions League! Mai mult, reușita lui Sardar Azmoun a fost una foarte frumoasă, care a venit după o combinație superbă.

Rușii de la Zenit au avut primul meci din UCL în deplasare, pe terenul celor de la Olympique Lyon. Golul a luat naștere chiar din faza lui Azmoun, care a reușit un un-doi cu Artem Dzyuba (31 de ani). Atacantul iranian a trimis balonul colegului său din atac, iar rusul i-a trimis mingea cu călcâiul.

Azmoun a tras din prima după ce a reprimit balonul și nu i-a acordat vreo șansă lui Anthony Lopes, goalkeeper-ul din poarta lui Lyon, care îl ține pe Ciprian Tătărușanu pe banca de rezerve a francezilor.

REZUMATUL PARTIDEI:

Olympique Lyon - Zenit | Clasament

Etichete: lyon , ciprian tatarusanu , zenit , ucl , lyon - zenit

BBC: „Nu a fost un eșec. A fost trădare!” Un comandant ucrainean povestește cum rușii au invadat Harkovul trecând granița nestingheriți

În ultimele zile, forțele ruse au ocupat în jur de 100 de kilometri de teritoriu ucrainean din...

amp
Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu
Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494
Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni
tanase-sotie
Laurențiu Reghecampf a sunat-o pe Anamaria Prodan. Ce au decis cei doi. ”N-are sens”
prodan reghe
OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB
Screenshot 2024-05-14 083442

Cel mai bun cu Real Madrid! Nota lui Ianis Hagi, după ce a încercat să dea golul carierei pe Bernabeu
Real Madrid v Deportivo Alaves, La Liga 2023-2024, date 36. Football, Santiago Bernabeu Stadium, Madrid, Spain - 14 May 2024
Video Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Radu Drăgușin cu Manchester City și a dat verdictul
ILIE
Planul măreț al lui Gigi Becali: ”Stadion de 100.000 de locuri în Pipera!”
g
O fostă spioană rusă, despre strategiile neortodoxe adoptate pentru a-și manipula țintele: "Mi-am sacrificat corpul pentru misiuni"
CFR Cluj dă lovitura în mercato: negociază cu Brighton transferul lui Adrian Mazilu!
Edi Iordănescu a decis pentru EURO 2024! Câți fotbaliști neconvocați în preliminarii ia și cine e pe lista de urgență?
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles
Ce se schimbă la CNP-urile românilor
Cine a fost marele golgheter român care a apărat și poarta Ungariei? Moare la doar 52 de ani
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Cea mai proastă veste pentru Simona Halep. Ce s-a decis la Roland-Garros
Un jucător al Barcelonei a intervenit, după ce Gundogan l-a ”mitraliat” pe Araujo, iar fundașul a replicat dur
profimedia-0865395091

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”