Real Madrid CF Vs Sevilla FC in Madrid, Spain - 25 Feb 2024
A încercat să își cunoască preferatul de la Real Madrid, dar forțele de ordine au intervenit imediat. Ce a urmat
Jude Bellingham and Harry Kane file photo
Cine este starul care este la un pas să câștige ”Gheata de Aur”. Nu a mai câștigat trofeul în carieră
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (6.08.2023)
FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere Meme”
LIVE Digi Sport Special

Harry Kane, ”coșmarul” lui Arsenal! Performanța reușită de atacantul englez împotriva ”Tunarilor”

10.04.2024, 10:12

Bayern Munchen a remizat, scor 2-2, cu Arsenal, pe Emirates Stadium, în manșa tur a sferturilor de finală ale Champions League

profimedia-0863697355
Harry Kane (dreapta), în meciul dintre Arsenal și Bayern Munchen / Foto: Profimedia
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 3

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Golurile din această partidă au fost marcate de Bukayo Saka (minutul 12) și Leandro Trossard (minutul 76) pentru ”Tunari”, respectiv Serge Gnabry (minutul 18) și Harry Kane (minutul 32 - penalty) pentru ”Bavarezi”.

Harry Kane a devenit jucătorul cu cele mai multe goluri marcate împotriva lui Arsenal pe Emirates Stadium

După golul marcat din lovitură de la 11 metri în minutul 32 al duelului Arsenal - Bayern Munchen, Harry Kane (30 de ani), atacantul ”Bavarezilor”, a devenit jucătorul care a marcat cele mai multe goluri împotriva ”Tunarilor” pe Emirates Stadium, 6 la număr.

În urma acestui gol, vârful englez i-a depășit în clasament pe Jamie Vardy (37 de ani / Leicester) și Diogo Jota (27 de ani / Liverpool), care au câte 5 goluri marcate fiecare în poarta lui Arsenal pe Emirates.

Celelalte 5 goluri marcate de Kane împotriva lui Arsenal au survenit în perioada în care atacantul a evoluat pentru Tottenham, rivala ”Tunarilor” din Premier League (Kane a jucat pentru formația din Londra în intervalul mai 2013 - august 2023).

De asemenea, per total, Kane a reușit să înscrie nu mai puțin de 15 goluri în 20 de meciuri jucate împotriva lui Arsenal.

• 280 de goluri și 62 de assist-uri a reușit Kane pentru Tottenham, în 435 de meciuri jucate
  • 110 de milioane de euro este cota de piață a lui Kane, potrivit Transfermarkt

VIDEO cu golul marcat de Harry Kane în partida Arsenal - Bayern Munchen

VIDEO Rezumat Arsenal - Bayern Munchen, scor 2-2

Etichete: arsenal , bayern munchen , harry kane , emirates stadium

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că...

profimedia-0868753464
Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
sucu-14
Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor
FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202
”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra
nadia-jemez20
A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene
Ligue 1 Uber Eats - Stade Rennais v Stade Brestois 28-04-2024

Italienii au reacționat, după ce s-a aflat ce propunere a primit Cristi Chivu de la o cvadruplă câștigătoare UCL
Milan, Italy, 12th December 2023. Cristian Chivu Head coach of Internazionale reacts as he makes his way to the bench fo
Decizia luată la Rapid, după înfrângerea cu Universitatea Craiova
dan sucu rapid (2)
Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit
Predicția făcută de Thomas Tuchel înainte de Bayern Munchen - Real Madrid: ”Se va întâmpla!”
Fußball, UEFA Championsleague, 20240429, Pressekonferenz FC Bayern München - Real Madrid. Im Bild Trainer des FC Bayern
Ancelotti i-a dat replica lui Tuchel înainte de Bayern Munchen - Real Madrid: ”Regret că nu mai știu germană!”
profimedia-0810638549
O tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”
Se face transferul lui Florinel Coman! Avem toate detaliile
Viciul lui sunt femeile! S-a logodit cu o actriță, iar la câteva zile s-a afișat cu un manechin
Fiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile
Noah Cyrus, apariție bizară în public, în pijamale de iarnă, desculță, pe strada din fața casei sale. A stat numai cu ochii în telefon
Gigi Becali, „incurabil": ce se ascunde în spatele hăhăielilor sale
ALERTĂ Rusia lansează 2 noi nave de luptă în Marea Neagră cu rachete ce bat la 2.000 km. Ce vânează?
Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc
Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu”