THW Kiel - Montpellier HB
Video Calificare ”miraculoasă”! A pierdut turul la 9 goluri, dar a reușit ”remontada” și va juca în Final Four
FOOTBALL - CHAMPIONS LEAGUE - DORTMUND v PARIS SG, , Dortmund, Allemagne - 01 May 2024
”Amenințarea” lui Kylian Mbappe, după ce PSG a pierdut turul cu Dortmund din semifinalele UCL
Manchester City's Jack Grealish during the Premier League trophy parade in Manchester. Picture date: Monday May 23, 2022.
Live Video&Score Man. City - West Ham 2-1, DGS 1 / Arsenal - Everton 1-1, DGS2. Titlul se decide în ultima etapă
LIVE Premier League: Manchester City-West Ham
Etapa 38

Video Atletico a câștigat derby-ul serii cu Bayern. Surpriză mare la Celtic-City. Rezultatele din UCL

27.09.2016, 11:06

În grupa A, Basel s-a văzut învinsă încă din prima repriză, după ce Theo Walcott a reușit ”dubla”. Atacantul de 27 de ani a avut nevoie de doar 20 de minute pentru a asigura victoria gazdelor. Ambele pase au venit din partea lui Sanchez.

ucl logo-1
Logo UEFA Champions League / Foto: Profimedia
  • Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Nu același lucru a fost valabil și pentru Ludogoreț, după ce campioana Bulgariei a deschis scorul prin reușita lui Natanael. Cu doar patru minute înainte de finalul primei reprize, Matuidi a restabilit egalitatea. Cavani a înscris după reluare, iar Cosmin Moți a ratat un penalty în minutul 59. După fix un minut, același Cavani a stabilit scorul final, 1-3. Claudiu Keșeru a intrat pe final, însă nu a mai reușit să schimbe soarta meciului.

În grupa B, Napoli nu a întâmpinat probleme cu Benfica pe care a condus-o chiar și cu 4-0, grație golurilor înscrise de Hamsik, Milik și ”dubla” lui Mertens. Pe final, lusitanii au redus din handicap, după reușite lui Guedes și Salvio. În celălalt meci al grupei, Beșiktaș și Dinamo Kiev au terminat la egalitate, scor 1-1, după golurile lui Quaresma și Tsygankov.

Grupa C a pornit în forță cu Celtic care a condus-o de trei ori pe Manchester City, dar echipa lui Guardiola a revenit de fiecare dată. Dembele a deschis scorul rapid în ambele reprize, iar Sterling s-a remarcat după autogol, dar și după reușita din minutul 28. S-a terminat 3-3. La fel de surprinzător a început și partida dintre Borussia Monchengladbach și Barcelona. Nemții au condus la pauză, dar Arda Turan și Pique au adus victoria catalanilor.

În ultima grupă a serii, derby-ul dintre Atletico Madrid și Bayern Munchen s-a terminat cu victoria gazdelor, prin reușita lui Carrasco. Griezmann putea majora diferența pe tabelă, dar a ratat lovitura de la 11 metri, după ce a nimerit transversala. FC Rostov, echipa românului Andrei Prepeliță, care a intrat în minutul 90, a terminat la egalitate, scor 2-2, partida cu PSV.

Rezultatele serii de miercuri, 28 septembrie:

Grupa A

Arsenal - Basel 2-0 (T. Walcott min. 7, min. 26) VIDEO
Ludogorets Razgrad - Paris Saint-Germain 1-3 (Natanael min. 16, Moți pen. ratat min. 58 / Matuidi min. 41, Cavani min. 55, min. 60) VIDEO

Grupa B
Beșiktaș Istanbul - Dinamo Kiev 1-1 (Quaresma min. 29 / Tsygankov min. 65) VIDEO
Napoli - Benfica Lisabona 4-2 (Hamsik min. 20, Mertens min. 51, Milik pen. min. 54, Guedes min. 71, Salvio min. 86) VIDEO

Grupa C
Borussia Monchengladbach - Barcelona 1-2 (Hazard min. 34 / Arda Turan min. 65, Pique min. 74) VIDEO
Celtic Glasgow - Manchester City 3-3 (Dembele min. 3, min. 46, Sterling autogol min. 20 / Fernandinho min. 12, Sterling min. 29, Nolito min. 55) VIDEO

Grupa D
Atletico Madrid - Bayern Munchen 1-0 (Carrasco min 35, Griezmann pen. ratat min. 83) VIDEO
FC Rostov - PSV Eindhoven 2-2 (D. Poloz min. 8, min. 37 / D. Propper min. 14, pen. ratat min. 56, de Jong min. 45+2) VIDEO

Rezultatele serii de marți, 27 septembrie:

GRUPA E:

Monaco - Leverkusen 1-1 (Glik min. 90+4 / Chicharito min. 74) (VIDEO AICI)

CSKA Moscova - Tottenham 0-1 (Son Heung-Min min. 71) (VIDEO AICI)

GRUPA F:

Dortmund - Real Madrid 2-2 (Aubameyang min. 43, Schurrle min. 87/ Ronaldo min. 17, Varane min. 68) (VIDEO AICI)

Sporting - Legia 2-0 (Ruiz min. 28, Dost min. 37) (VIDEO AICI)

GRUPA G:

FC Copenhaga - FC Bruges 4-0 (Denswil autogol min. 53, Delaney min. 64, Santander min. 69, Jorgensen min. 90+2) (VIDEO AICI)

Leicester - Porto 1-0 (Slimani min. 25) (VIDEO AICI)

GRUPA H:

Sevilla - Lyon 1-0 (Ben Yedder min. 53) (VIDEO AICI)

Dinamo Zagreb - Juventus 0-4 (Pjanic. min 24, Higuain min. 31, Dybala min. 57, Alves min. 85) (VIDEO AICI)

Etichete: liga campionilor , grupe ucl , program ucl , rezultate program liga campionilor , rezultate program champions league , rezultate program ucl , rezultate program marcatori liga campionilor , rezultate program marcatori ucl , rezultate program europa

Elicopterul care îl transporta pe președintele Iranului Ebrahim Raisi a „aterizat forțat”. TV iraniană difuzează „rugăciuni”

Un elicopter care îl transporta pe președintele iranian Ebrahim Raisi „a aterizat forțat” duminică...

amp8
Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia
profimedia-0361486840
"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul
Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford
"Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk
profimedia-0874301808
S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular
Real Madrid celebration of 36th Title of LaLiga in Cibeles, Nadrid, Spain - 12 May 2024

Sabău a confirmat: fotbalistul de la FCSB vine la ”U” Cluj! Ce mesaj a avut pentru Chipciu și Nistor
sabau
Nota primită de Radu Drăgușin pentru evoluția din prima repriză a meciului Sheffield - Tottenham
Sheffield United v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Bramall Lane, Sheffield, UK - 19 May 2024
Meciul din Serie A care i-a băgat în cont 800.000 de euro lui CFR Cluj
cfr cluj logo
Un bărbat și-a părăsit iubita după o excursie cu cortul: „Nu o voi ierta niciodată pentru ceea ce a făcut”
Florin Talpan, ultimele informații despre procesul cu FCSB de la EUIPO: "Luni trimit documentele"
Surpriză uriașă în lotul României la EURO 2024! Ce atacant le-a luat fața lui Louis Munteanu și Florin Tănase
Regizorul "Mad Max", adevărul despre tensiunile dintre Charlize Theron și Tom Hardy: "Doi actori foarte diferiți"
Lili Sandu, superbă în costum de baie, în vacanță în Abu Dhabi. Cele din două piese o pun în valoare cel mai bine
Arbitru suspendat pe viață după ce a ajutat cu nesimțire o echipă să promoveze și a sărbătorit alături de jucători
Ce buton nu trebuie să atingi niciodată când vorbești la telefon. De ce surpriză neplăcută ai parte?
Doliu în sportul din România! A murit un mare campion, Sorin Pop avea 56 de ani
Caz șocant: Camila Giorgi e acuzată de furt! Fosta jucătoare de tenis a fugit cu mobila din casă și "a uitat" să achite chiria pe șase luni
Video Metz - CSM București 29 - 23! ”Tigroaicele” ratează Final Four-ul Ligii Campionilor. Adi Vasile, OUT

De câte ori purtați o pijama înainte de a o pune în coșul de rufe? Cât de des ar trebui să spălăm hainele cu care dormim
Modul inedit prin care se relaxează un porcușor de Guineea. Adoră ca stăpâna lui să-i cânte la pian