stanciu
Nicolae Stanciu, erou în Arabia Saudită! Ce s-a întâmplat la meciul direct cu Florin Tănase
OUT înainte de EURO 2024: ”Leziune a ligamentului încrucișat anterior”
News - September 17, 2017
Total neașteptat! Decizia luată de Mircea Rednic înainte de Dinamo - UTA Arad
LIVE Fotbal European

Video Anderlecht - Waregem 2-0. Gazdele s-au impus pe final. Înlocuitorul lui Stanciu a deschis scorul

25.10.2017, 21:11

Anderlecht s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Zulte Waregem, dar au avut emoții mari.

stanciu chipciu-2
  • Premier League: Man. United - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• Superliga: Dinamo - UTA Arad, duminică, 21:30, DGS 1

Oaspeţii au ratat un penalty la scorul de 0-0, în repriza a doua a meciului. Titular la gazde, Stanciu a fost înlocuit în minutul 70, iar Gerkens - omul intrat în locul românului - a deschis scorul după trei minute.

O altă rezervă, Harbaoui, a parafat victoria campioanei Anderlecht, care s-a apropiat la nouă puncte de liderul Club Brugge. Celălalt român din lotul belgienilor, Alex Chipciu, a prins în teren ultimele opt minute ale jocului.

Min. 90 - FINAL DE MECI! Anderlecht s-a impus cu 2-0, prin două goluri marcate în ultima parte a partidei.

Min. 82 - Alex Chipciu a fost introdus pe teren, în locul lui Trebel.

Min. 78 - GOOOOOL, 2-0 Anderlecht! Campioana Belgiei a reuşit să se desprindă, graţie lui Harbaoui.

Min. 74 - GOOOOOL, 1-0 Anderlecht! Înlocuitorul lui Stanciu, Gerkens a reuşit să deschidă scorul.

Min. 70 - Nicolae Stanciu a fost înlocuit de Gerkens.

Min. 68 - Penalty ratat de oaspeţi! Kaya nu a reuşit să marcheze de la 11 metri şi a irosit şansa de a-i aduce în avantaj pe oaspeţi.

UPDATE 22:32 A început repriza a doua!

UPDATE 22:18 Pauză!

UPDATE 21:30 A început meciul.

Nicolae Stanciu revine în primul 11 al celor de la Anderlecht. Internaționalul român este titular în meciul cu Waregem, din etapa a 12-a din campionatul Belgiei. De partea cealaltă, Alexandru Chipciu este doar rezervă. Cei doi români au evoluat foarte puțin de când campioana Belgiei a fost preluată de Hein Vanhaezebrouck.

Ultimul meci în care Stanciu a fost titular în campionat a avut loc pe 23 septembrie, în victoria cu Waasland-Beveren, când a și marcat. Practic acel meci a fost singurul din campionat în care internaționalul român a jucat din primul minut.

În acest sezon, Stanciu a mai fost titular în meciul de supercupă cu Zulte Waregem și în Champions League, cu Bayern. Astfel că partida din seara asta este de abia a patra ca titular pentru ”decarul” celor de la Anderlecht.

12 meciuri și un gol are Stanciu pentru Anderlecht în acest sezon, în toate competițiile.

Dacă Stanciu este titular, Alexandru Chipciu a rămas și de această dată pe banca de rezerve. Ultima dată când mijlocașul de 28 de ani a fost titular a fost pe 1 octombrie, într-un meci cu Standard Liege, câștigat de campioana Belgiei.

13 meciuri are Chipciu pentru Anderlecht în acest sezon, în toate competițiile.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Etichete: anderlecht , chipciu , stanciu , nicolae stanciu , stanciu titular , stanciu anderlecht , waregem , chipciu rezerva , anderlecht waregem

Cele mai ciudate ținute care au șocat publicul la controversatul Eurovision 2024

Costumele de la Eurovision 2024 au atras atenția la fel de mult ca piesele interpretate de...

Englezii l-au descoperit pe ”românul care e atât de bogat încât a uitat că are una dintre cele mai tari mașini din istorie”

Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”
gigii
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham
Tottenham Hotspur v Burnley - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium
Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€
coman

Exclusiv Unde se află bunurile de peste 500.000€ declarate dispărute de Laurențiu Reghecampf: ”E de râsul tuturor”
colaj reghecampf anamaria prodan
Englezilor nu le-a venit să creadă! Ce transfer pregătește Bayern după eșecul din Champions League
Serious Situation At FC Bayern Muenchen After Devastating Bundesliga Defeat
Dan Petrescu l-a descris într-un singur cuvânt pe Dan Șucu
FotoJet
(SP)CHINA HANGZHOU FOOTBALL CFA SUPER CUP WUHAN VS SHANDONG (CN)
Echipa lui Nicolae Stanciu și Cosmin Contra, umilită în Arabia Saudită: în minutul 25 era 4-0 pentru Al-Ahli
profimedia-0025520559
Are sau nu operații la față? Cum arăta Mădălina Ghenea în copilărie, la 12 ani. Înaltă, subțire și inocentă, era o superbitate de copil
Momentul de la sărbătoarea FCSB care l-a marcat până la lacrimi pe Bănel Nicoliță. Ce a făcut Gigi Becali
Transformarea spectaculoasă a lui Alexandru Tudor, omul de încredere al lui Gigi Becali. Nimeni nu l-a recunoscut
Una dintre marile dorințe ale Sandrei Bullock are legătură cu Keanu Reeves: Vreau să fac asta înainte de a muri, înainte de a părăsi această planetă
Misterul e atuul ei. Ipostaza în care s-a lăsat pozată Antonia i-a dat gata pe fani: "A venit iepurașul"
Rednic poate băga, diseară, Dinamo în ”B": mesajul antrenorului și calculele ultimei etape din play-out
Informații care nu trebuie publicate la profilul tău de FB ori Instagram. Hackerii te lasă fără bani
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Cosmin Contra și Nicolae Stanciu, o nouă înfrângere în Arabia Saudită! Pe ce loc au ajuns românii

Alimentele pe care ar trebui să le eviți pentru a reduce riscul de a dezvolta cancer
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”