Junior Morais intră în careu și șutează în plasa laterală.
    Steliano Filip îi lasă locul lui Maxi Oliva.
    Steliano Filip șutează pe lângă poartă.
  • 67 | Faze meciDinamo
    Nemec șutează cu piciorul stâng, pe lângă poartă, din interiorul careului.
  • 65 | Faze meci
    Viitorul deschide scorul cu CFR Cluj, după ce Iancu a transformat un penalty obținut de Coman, în urma unui fault al lui Larie. La aceste scoruri, Viitorul e campioană!
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Romera.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Pițian.
  • 58 | OcaziiDinamo
    Nistor trage din interiorul careului, dar mingea este respinsă de Lung.
  • 55 | Faze meci
    Start liniștit de repriză secundă în Ștefan cel Mare.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză în Ștefan cel Mare. 1-1.
  • 45 | Schimbări
    Florin Lovin nu mai poate continua și este înlocuit cu Viorel Nicoară.
  • 44 | Faze meci
    3-0 pentru FCSB în meciul cu CS U Craiova. A marcat Antonio Jakolis.
  • 44 | Faze meciDinamo
    Silviu Lung reține fără probleme o minge deviată de către Palic.
  • 42 | Faze meci
    FCSB face 2-0 în meciul cu CS U Craiova, după ce Alibec realizează dubla. La Ovidiu, Viitorul și CFR se află la egalitate, 0-0.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!! Adam Nemec marchează cu o lovitură de cap, după o centrare venită de pe partea dreaptă, de la Romera.
  • 39 | Faze meciDinamo
    Palic trimite cu capul direct în brațele lui Silviu Lung, de pe linia careului de șase metri.
  • 35 | Faze meciDinamo
    Antun Palic reia slab, din interiorul careului, dintr-o poziție foarte bună.
  • 34 | Faze meciDinamo
    Silviu Lung respinge mingea reluată cu capul de Mahlangu.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Astra!!! Alexandru Ioniță deschide scorul după ce reia în poartă centrarea lui Budescu de pe partea stângă!
  • 30 | Faze meci
    Meciul din Ștefan cel Mare s-a liniștit după cele două mari ocazii ratate de Astra în primul sfert de oră.
  • 18 | Faze meci
  • 14 | OcaziiDinamo
    Încă o mare ocazie ratată de Astra! Alexandru Ioniță șutează în forță din interiorul careului, Penedo respinge în transversală, mingea ricoșează apoi în bara laterală, iar de acolo revine în brațele panamezului.
  • 11 | Faze meciDinamo
    Mahlangu ratează prima șansă a ”câinilor”. Sud-africanul a șutat pe lângă poartă, din interiorul careului, după o pasă primită de la Busuladzic.
  • 8 | OcaziiDinamo
    Astra ratează prima mare ocazie a meciului! Oros reia spectaculos, pe spate, dar Penedo reușește să respingă în corner.
    A început meciul! Dinamoviștii au avut lovitura de start.

Dinamo - Astra 1-1. ”Câinii” încheie campionatul pe locul al treilea

Dinamo a încheiat campionatul pe locul al treilea, după ce a remizat cu Astra, 1-1, în ultima etapă din play-off, iar Viitorul și FCSB s-au impus în fața CFR-ului și, respectiv, a Craiovei.

Deși, înaintea partidei, aveau șanse matemtice la titlu, ”câinii” au început mai slab meciul, iar Oros și Ioniță au ratat două ocazii uriașe. Fostul rapidist chiar a deschis scorul, după o jumătate de oră, când a fost servit perfect de Budescu în fața porții.

Până la pauză, Dinamo a reușit să egaleze. Nemec l-a învins pe Silviu Lung cu o lovitură de cap, după ce, în minutele precedente, Mahlangu și Palic au trecut pe lângă gol.

După pauză, cele două echipe și-au creat puține ocazii, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

• 13:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”