Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

Sâmbătă, 13 mai, ora 20:00
FCSB FCSB
CS U Craiova CS U Craiova
  • 90+2 | Final repriza 2
    Finalul meciului. FCSB - CS U Craiova 3-0 și echipa lui Reghecampf încheie pe locul al doilea în Liga 1.
  • 90 | Faze meci
    Meciul de pe Arena Națională este prelungit cu două minute.
  • 87 | OcaziiFCSB
    OCAZIE MARE CRAIOVA! Dimitrov trimite pentru Băluță, acesta prelungește inteligent până Mateiu, însă Niță este atent și reține. Acțiune spectaculoasă a oaspeților, pe fondul relaxării gazdelor.
  • 83 | OcaziiFCSB
    Boldrin trage periculos din afara careului, iar șutul său deviat trece pe lângă poartă
  • 83 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Iese Bancu, intră Gustavo
  • 79 | OcaziiFCSB
    OCAZIE CRAIOVA! Briceag trimite în fața porții pentru Ivan, însă Niță iese din nou bine și evită golul.
  • 77 | Faze meciFCSB
    INFO: Denis Alibec merge să salute galeria roș-albaștrilor și se duce în peluză alături de fani, devenind un veritabil șef de galerie
  • 68 | Faze meciFCSB
    OCAZIE CRAIOVA! Corner pentru oaspeți, Jazvic este scăpat din marcaj și reia periculos cu capul, însă nu prinde cadrul porții.
  • 67 | Faze meciFCSB
    INFO: Suporterii veniți de la Craiova o ironizează pe FCSB și scandează "campionii, campionii".
  • 65 | Faze meci
    INFO: Este liniște pe Arena Națională. La Ovidiu, Viitorul a deschis scorul din penalty cu CFR (gol Iancu), iar în acest moment echipa lui Hagi este campioană.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Bălașa este avertizat pentru un fault din spate la Ivan.
  • 58 | Faze meciFCSB
    INFO: Eliminat în prima repriză, MM Stoica urmărește meciul alături de Laurențiu Reghecampf, suspendat pentru această partidă
  • 52 | Schimbări
    Schimbare FCSB: Iese De Amorim, intră O. Popescu
  • 50 | OcaziiFCSB
    OCAZIE MARE CRAIOVA! Contraatac al oltenilor, Ivan trimite bine pentru Bancu, însă șutul acestuia trece peste poarta gazdelor
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Jakolis este avertizat pentru un fault la Bancu.
  • 47 | OcaziiFCSB
    OCAZIE FCSB! Alibec are o incursiune bună și trimite la Florin Tănase, care reia însă slab, fără emoții pentru Calancea.
    Începe repriza secundă.
  • 45 | Final repriza 2
    Finalul primei reprize. Galeria roș-albaștrilor scandează "Campionii, campionii!"
  • 44 | Goluri
    GOOOL FCSB! Jakolis marchează pentru 3-0. Mijlocașul trage excelent din afara careului, fără speranțe pentru portarul advers. Mihai Stoica se bucură exagerat pe margine și este trimis în tribune.
  • 43 | Goluri
    GOOOL FCSB! Super-acțiune între Pintilii și Alibec, mijlocașul lasă pentru atacantul gazdelor, care înscrie cu un șut plasat.
  • 40 | Faze meci
    INFO: S-a marcat în Ștefan cel Mare. Nemec a egalat pentru Dinamo, în duelul cu Astra (1-1). La Ovidiu, scorul între Viitorul și CFR este 0-0.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    De Amorim pleacă pe un contraatac periculos, însă este oprit de Dimitrov, care vede cartonașul galben.
  • 32 | OcaziiFCSB
    Craiova e din nou periculoasă. Ivan trimite însă modest din careu și nu obține nici cornerul, după ce șutează pe lângă poartă.
  • 29 | OcaziiFCSB
    Băluță trece cu mare ușurință de Momcilovic și trimite direct pentru Ivan, însă Niță anticipează excelent și reușește să rețină, în aplauzele fanilor.
  • 27 | Faze meciFCSB
    INFO: "Campioni am fost, campioni vom fi, până vom muri...Steaua București", este bannerul galeriei roș-albaștrilor.
  • 24 | Faze meciFCSB
    Ivan scapă singur cu Niță și reia pe lângă poartă, însă jucătorul Craiovei este surprins în offside.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Bancu este avertizat pentru un fault la Boldrin.
  • 22 | Faze meciFCSB
    Băluță are o șansă să restabilească egalitatea, însă Niță îl blochează bine pe jucătorul oaspeților.
  • 19 | Faze meciFCSB
    La acest scor, FCSB este campioană, având în vedere că rezultatul la Viitorul - CFR este egal (0-0).
  • 18 | Goluri
    GOOOL FCSB! Boldrin are o acțiune bună, trimite pentru De Amorim, acesta șutează periculos, balonul este respins în față, iar Alibec, aflat pe fază, reușește să marcheze din apropiere
  • 12 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Iese Barthe (accidentat) și intră Jazvic
  • 9 | Faze meciFCSB
    Băluță scapă bine în bandă și trimite în fața porții, însă Bălașa are o intervenție excepțională și respinge de lângă Ivan.
  • 7 | Faze meciFCSB
    Oltenii se apără bine și încearcă să facă față celor de la FCSB, echipa cu o posesie superioară în acest start de meci.
  • 4 | Faze meciFCSB
    Pintilii are o intervenție tare la Screciu, la mijlocul terenului, însă scapă de cartonașul galben.
  • 1 | Faze meciFCSB
    OCAZIE CRAIOVA! Oltenii încep tare. Dimitrov centrează din bandă, Momcilovic greșește, însă Briceag reia doar în plasa laterală.
    Începe meciul de pe Arena Națională. Peste 20.000 de oameni sunt în tribune, gata să sărbătorească cucerirea titlului. Craiova are și ea o galerie numeroasă pe cel mai mare stadion al țării.
Gigi MulțescuCS U Craiova

FCSB - Craiova 3-0. Echipa lui Reghe termină pe locul 2. Repriză de vis pentru Alibec

ÎN DIRECT la Digi Sport 3, FCSB a trecut cu 3-0 de CS U Craiova, însă roș-albaștrii au terminat doar pe locul al doilea, după ce Viitorul a câștigat duelul de la Ovidiu cu CFR, scor 1-0.

Echipa lui Reghecampf a avut o primă repriză de vis și a rezolvat meciul după primele 45 de minute: Alibec a reușit o dublă, pentru ca Jakolis să stabilească apoi rezultatul final, încă din minutul 44.

În repriza secundă, mai ales după ce s-a aflat că Viitorul a deschis scorul cu CFR, jocul a avut serios de suferit. Craiova s-a apropiat de câteva ori periculos de poarta adversă, însă oltenii nu l-au putut învinge pe Niță, aflat într-o zi mare.

Schimbat în minutul 77, Denis Alibec s-a dus direct în galeria roș-albaștrilor și a stat alături de fani până la finalul meciului de pe Arena Națională.

Dacă soarta acestui titlu nu se va schimba la TAS, atunci FCSB va juca în preliminariile UEFA Champions League, la fel ca anul trecut, când a trecut de Sparta Praga și a fost eliminată de Manchester City.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc