• La Liga, etapa 13: Real Madrid - Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 17:15) şi Valencia - Barcelona (duminică, Digi Sport 2, ora 21:45)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 19-a: Botoşani - Craiova (vineri, 20:45, Digi Sport 1) şi Astra - FCSB (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

VIDEO CFR Cluj - Craiova. Adrian Comănescu i-a scos din minți pe fanii oltenilor, în finalul primei reprize din Gruia. După ce a dictat cu ușurință un penalty pentru gazde, arbitrul i-a acordat cartonașul galben lui Tiago Ferreira pentru intervenția asupra lui Ciprian Deac.

VIDEO CU PENALTY-UL OBȚINUT DE DEAC

Exact înainte de executarea penalty-ului, Comănescu a fost avertizat de arbitrul asistent Valentin Marinescu în legătură cu o reacție avută de fundașul oltenilor, iar acesta i-a acordat direct cartonașul roșu după două minute de la prima decizie.

VIDEO CU MOMENTUL ACORDĂRII CARTONAȘULUI ROȘU

Degeaba au protestat jucătorii Craiovei. Comănescu a fost de neclintit. O altă variantă ar fi ca ”centralul” să fi fost sfătuit de asistent să revină asupra deciziei de a-i acorda cartonașul galben lui Perreira.

Marinescu i-a transmis lui Comănescu faptul că fundașul transferat în această vară se afla în poziție de ultim apărărător.

Culio a transformat fără probleme penalty-ul și a deschis scorul.