Video Tony da Silva ”a mușcat din microfon” după Poli Iași - UTA Arad: ”Cine nu luptă până la sfârșit, să plece”
lucescu
Mircea Lucescu i-a criticat dur pe jucătorii lui Dinamo, după remiza cu FC Voluntari: ”Este incredibil”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”
Poli Iasi Poli Iasi
3 - 1
FC Voluntari FC Voluntari
Sb 20.04.2024 15:00

Poli Iași - FC Voluntari 3-1. Prima victorie pentru Tony da Silva. Ilfovenii au avut două goluri anulate

20.04.2024, 17:03

• SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Poli Iași a învins-o pe FC Voluntari, scor 3-1, în cadrul etapei cu numărul 5 din play-out-ul SuperLigii României.

Poli Iași - FC Voluntari 3-1

În urma acestui rezultat, Poli Iași a urcat momentan până pe locul 13 în clasament, cu 21 de puncte, și se află la egalitate de puncte cu FC Voluntari. Ilfovenii au un golaveraj mai bun.

Sergiu Buș a deschis scorul în minutul 13 și tot el stabilit scorul pauzei. Adam Nemec a restabilit egalitatea, minutul 50, cu o lovitură de cap.

Elevii lui Tony da Silva au profitat de cele două greșeli comise de Octavian Vâlceanu și au mai marcat de două ori, Ștefanovici în minutul 65 și Harrison în minutul 83.

Este important de precizat că Voluntari a avut două goluri anulate, primul pentru ofsaid în minutul 50 și al doilea pentru un fault, minutul 90+2.

VIDEO Rezumat Poli Iași - FC Voluntari 3-1

FC Voluntari se deplasează la Iași după ce a fost eliminată din Cupa României de către Corvinul Hunedoara, scor 1-3. Chiar și așa, ilfovenii au făcut un play-out bun, unde au obținut două victorii în cele 4 meciuri jucate, 1-0 cu Hermannstadt și 4-0 cu Petrolul Ploiești.

De partea cealaltă, gazdele trec printr-o perioadă de uitat. Ieșenii au acumulat 3 înfrângeri în cele 4 meciuri din play-out, iar la ultima partidă au rămas și fără Luca Mihai, care a fost accidentat grav de către Homawoo.

În urma acestor rezultate, Poli Iași a rămas cu 18 puncte și a ajuns pe locul 15, penultimul din SuperLiga României.

De partea cealaltă, FC Voluntari ocupă locul 12, cu 21 de puncte, primul deasupra locurilor de baraj.

Fază meci FC Voluntari

Daniel Florea a marcat, dar golul a fost anulat pentru un fault anterior.

• 85 s
    Schimbare FC Voluntari

Merloi a intrat în locul lui Matricardi.

• 83 g
    Gol Poli Iasi

Harrison a marcat, după o nouă gafă a lui Vâlceanu.

• 79 fm

Adam Nemec a trimis mingea în poartă, dar golul este anulat pentru ofsaid.