florin prunea-
Exclusiv Florin Prunea a remarcat un singur nume, după Universitatea Craiova - CFR Cluj: ”Ține o echipă în viață”
dican
Video Francisc Dican a fost încântat de victoria ardelenilor la Craiova: ”Fotbaliștii de la Cluj chiar au calitate!”
andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
2 - 1
Viitorul Viitorul
Mi 17.06.2020 21:00

Chindia - Viitorul 2-1. Gură de aer pentru echipa lui Viorel Moldovan. Spectacol în finalul meciului

17.06.2020, 21:30

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Chindia - Viitorul 2-1. Cu o echipă mult schimbată față de meciul din etapa precedentă, Gică Hagi nu a reușit să-l învingă pe Viorel Moldovan, fostul său coleg de la echipa națională.

Formația din Târgoviște s-a impus cu 2-1. Chindia a deschis scorul în minutul 10 prin Neguț și s-a văzut egalată în minutul 85, după reușita lui Matei.

Neguț a reușit dubla

Victoria celor de la Chindia a venit în minutele de final. Neguț a reușit dubla în minutul 89, după un șut deviat în propria poartă de către Dulca.

Știrea inițială

Meciul dintre Chindia Târgoviște și FC Viitorul poate fi urmărit, de la ora 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS și în aplicația Digi Online.

Viitorul are, înainte de acest meci, un avans de șapte puncte în fruntea clasamentului din play-off. Oamenii lui Hagi au 27 de puncte după primele trei etape din grupa pentru evitarea retrogradării, la 12 puncte distanță de ”zona roșie”.

Chindia, primul meci oficial de la reluarea campionatului

Chindia Târgoviște va juca primul meci oficial de la reluarea campionatului. Trupa lui Moldovan trebuia să joace împotriva lui Dinamo, dar meciul a fost amânat din cauza faptului că magazionerul echipei din ”Ștefan cel Mare” a fost testat pozitiv cu coronavirus.

Totuși, târgoviștenii s-au reorientat și au jucat un meci amical împotriva Universității Craiova, echipă care trebuia să joace împotriva lui FC Botoșani.

Chindia este pe loc retrogradabil în Liga 1, cu 14 puncte, la egalitate cu ultima clasată, Academica Clinceni. Dinamo este prima deasupra liniei retrogradabile, cu 17 puncte.

• 93 final

Final de meci.

• 89 g g

Goool Chindia. Neguț își readuce echipa în avantaj după un șut deviat.

• 85 g g

Goool Viitorul! Cosmin Matei restabilește egalitatea cu un șut bun de la 14 metri.

• 74 s s

Schimbare la Chindia. Iese Berisha și intră Dumitrașcu.

• 73 s s

Schimbare la Chindia. Iese Rață și intră Novac.

• 63 s s

Schimbare la Viitorul. Iese Boboc și intră Ganea George.

• 63 s s

O nouă schimbare la Viitorul. Iese Casap și intră Grosu.

• 63 s s

Schimbare la Viitorul. Iese Chițu și intră Cristi Ganea.

• 62 s s

O nouă schimbare la Chindia. Iese Ivancic și intră Yameogo.

• 62 s s

Schimbare la Chindia. Iese Dangubic și intră Florea.

• 61 cg cg

Bic vede cartonașul galben.

• 46 s s

Schimbare la Viitorul. Iese Bîrnoi și intră Pitu.

A început repriza secundă.

• 45+1 fr1

Pauză.

• 37 s s

Schimbare la Viitorul. Iese Edjouma și intră Artean.

• 23 s s

Schimbare la Chindia. Iese Ioniță și intră Corbu.

• 10 g g

Goool Chindia! Neguț deschide scorul cu capul, după ce inițial ratase. Mingea trimisă de el a fost respinsă de Tordai, a revenit la jucătorul echipei din Târgoviște, care a împins-o cu capul în poartă.