profimedia-0778539804
Aston Villa - Liverpool, LIVE VIDEO, de la 22:00, Digi Sport 1. Duel important pentru locurile de Champions League
cf052e89-736e-49c8-9dd7-e5af6b152521
Video Asta spune totul despre el! Gestul unui jucător de la Real Madrid i-a făcut pe toți să râdă
cupa romaniei trofeu logo
Oficial S-a decis! Cine va arbitra finala Cupei României
LIVE Fotbal Club

Video UCL | Barcelona, victorie la Juventus. Manchester United, scorul serii. Dinamo Kiev, egalată pe final. PSG, succes în Turcia

28.10.2020, 23:50

Faza grupelor din Liga Campionilor a revenit în această săptămână cu runda a doua. Marți, Real Madrid a remizat pe terenul Borussiei Monchengladbach, scor 2-2, iar Manchester City s-a impus în deplasarea cu Marseille.

colaj
Colaj Champions League / Foto: Getty Images
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Miercuri, cel mai tare meci al zilei a fost JuventusBarcelona, încheiat cu scorul de 0-2. Scorul serii l-a reușit Manchester United, care a spulberat Leipzig cu 5-0. Bașakșehir - PSG s-a terminat 0-2, iar Krasnodar - Chelsea a fost 0-4, în timp ce echipa lui Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, a fost egalată la 2 în minutul 90 al meciului din deplasarea cu Ferencvaros.

Meciurile de miercuri, 28 octombrie, din Champions League:

Grupa E

Krasnodar - Chelsea 0-4

Min. 90: GOOOOOL Chelsea! Pulisic înscrie printre picioarele portarului, din pasa lui Abraham.

Min. 79: GOOOL Chelsea! Ziyech marchează din pasa lui Werner.

Min. 76: GOOOOL Chelsea! Werner mărește avantajul englezilor din penalty.

Min. 55: Bară Krasnodar. După un corner, Gazinskiy reia din voleu, dar trage direct în transversală.

Min. 37: GOOOOL Chelsea! Hudson-Odoi deschide scorul.

Min. 14: Jorginho ratează un penalty pentru Chelsea.

Echipele de start:

• Krasnodar: Safonov - Smolnikov, da Silva Pantaleao, Martynovich, Chernov - Utkin, Vilhena - Olsson, Gazinskiy, Ramirez - Berg
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Chilwell - Jorginho, Kovacic - Ziyech, Hudson Odoi, Havertz - Werner

Sevilla - Rennes 1-0

Min. 56: GOOOOL Sevilla. De Jong deschide scorul.

• Sevilla: Bono - Navas, Diego Carlos, Kounde, Acuna - Jordan, Fernando, Torres - Ocampos, De Jong, El Haddadi
  • Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Rugani, Soppy - Grenier, Martin, Bourigeaud - Doku, Guirassy, Terrier

Grupa F

Borussia Dortmund - Zenit 2-0

Min. 90+1: GOOOOOL Borussia! Haaland marchează și el.

Min. 78: GOOOOOL Borussia! Sancho deschide scorul din penalty.

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro - Dahoud, Witsel - Sancho, Reus, Reyna - Haaland
  • Zenit: Kerzhakov - Karavaev, Lovren, Rakitsky, Santos - Wendel, Barrios, Erokhin - Kuzuayev, Dzyuba, Driussi

Club Brugge - Lazio 1-1

Min. 42: GOOOOL Brugge! Vanaken egalează din penalty.

Min. 14: GOOOOL Lazio! Correa deschide scorul.

• Club Brugge: Mignolet - Mata Pedro Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Rits, Vanaken, Sobol - De Ketelaere, Dennis
  • Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Marusic, Akpa Akpro, Parolo, Milinkovic Savis, Fares - Correa, Caicedo

Grupa G

Juventus - Barcelona 0-2

Min. 90+1: GOOOL Barcelona! Messi înscrie din penalty.

Min. 14: GOOOOL Barcelona. Dembele înscrie cu un șut deviat de Chiesa.

Min. 2: Ocazie Barcelona. Pjanic șutează din afara careului, mingea e boxată de portar. Faza continuă, iar Griezmann nimerește bara.

Min. 2: Ocazie Barcelona. Demiral pasează la adversarul său Messi, care trage din apropiere, dar e blocat de Bonucci.

• Juventus: Szczesny - Demiral, Bonucci, Danilo - Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Kuluevski - Chiesa, Morata, Dybala
  • Barcelona: Neto - Roberto, Araujo, Lenglet, Alba - Pjanic, De Jong - Griezmann, Pedri, Dembele - Messi

Ferencvaros - Dinamo Kiev 2-2

Min. 90: GOOOOOL Ferencvaros! Boli egalează pentru maghiari.

Min. 59: GOOOOL Ferencvaros! Nguen reduce diferența.

Min. 41: GOOOOL Dinamo Kiev! De Pena mărește avantajul echipei lui Mircea Lucescu.

Min. 28: GOOOOL Dinamo Kiev. Tsygankov deschide scorul din penalty.

• Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister - Somalia, Kharatin - Siger - Zubkov, Isael, Nguen
  • Dinamo Kiev: Boyko - Kedziora, Zabarnyi, Popov, Karavaev - Buyalskyy, Sydorchuk, Shaparenko - Tsykangov, Supriaga, De Pena

Grupa H

Istanbul Bașakșehir - PSG 0-2

Min. 79: GOOOL PSG! Moise Kean reușește dubla, după o execuție frumoasă.

Min. 64: GOOOL PSG! După un corner, Kean înscrie cu capul.

Min. 57: Ocazie Bașakșehir. Visca șutează din marginea careului, dar Keylor Navas apără.

Min. 46: Ocazie uriașă PSG. După o combinație cu Mbappe, Sarabia trage peste poartă.

• Istanbul Basaksehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli Mbombo - Ozcan, Topal, Kahveci - isca, Crivelli, Turuc
  • PSG: Navas - Florenzi, Pereira, Kimpembe, Kurzawa - Di Maria, Herrera, Marquinhos, Neymar - Kean, Mbappe

Manchester United - RB Leipzig 5-0

Min. 90+2: GOOOOOL Man. United! Hat-trick Rashford.

Min. 87: GOOOOL Man. United. Martial înscrie din penalty.

Min. 78: GOOOOL Manchester United. Rashford reușește dubla, cu un șut din marginea careului.

Min. 74: GOOOOL Manchester United. Rashford marchează din pasa lui Bruno Fernandes.

Min. 21: GOOOL Man. United! Greenwood marchează din pasa lui Pogba. Reușita este validată cu ajutorul VAR.

• Manchester United: De Gea - Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matic, Fred - Greenwood, Pogba, Van de Beek - Martial
  • Leipzig: Gulacsi - Henrichs, Konate, Upamecano, Halstenberg - Kampl - Nkunku, Olmo, Forsberg, Angelino - Poulsen

Meciurile de marți, 27 octombrie, din Champions League:

Grupa A

grupa 1
Grupa A / Foto: Captură Flashscore.

Lokomotiv Moscova - Bayern 1-2 (Miranchuk 70 / Goretzka 14, Kimmich 79)

Minutul 90+4: Final!

Minutul 79: GOOOL Bayern! Bavarezii revin în avantaj prin Kimmich. Acesta a înscris cu un șut superb, din afara careului.

Minutul 70: GOOOL Lokomotiv! Rușii egalează prin Miranchuk, în urma unui contraatac.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Finalul primei reprize!

Minutul 14: GOOOL Bayern! Goretzka a deschis scorul cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Minutul 1: A început meciul!

• Lokomotiv: Guillherme - Zhivoglyadov, Corluka, Cerqueira, Rybus - Ignatjev, Magkeev, Miranchuk - Krychowiak, Smolov - Ze Luis
  • Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Alaba, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Muller, Tolisso, Coman - Lewandowski

Atletico Madrid - Salzburg 3-2 (Llorente 29, Felix 52, 85 / Szoboszlai 40, Berisha 47)

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 85: GOOOL Atletico! Joao Felix face ”dubla” și o aduce pe Atletico în avantaj.

Minutul 52: GOOOL Atletico! Joao Felix egalează.

Minutul 47: GOOOL Salzburg! Berisha îi aduce pe austrieci în avantaj, după ce a profitat de o respingere greșită a lui Oblak.

Minutul 45: Pauză!

Minutul 40: GOOOL Salzburg! Szoboszlai înscrie cu un șut puternic din interiorul careului.

Minutul 29: GOOOL Atletico! Llorente deschide scorul cu un șut superb, din afara careului

Minutul 1: Fluier de start!

• Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Savic, Felipe, Renan - Correa, Koke, Herrera, Llorente - Joao Fleix, Suarez
  • Salzburg: Stankovic - Kristensen, Andre, Wober, Ulmer, Mwepu, Camara, Junuzovic, Szoboszlai - Daka, Berisha

Grupa B:

grupa b
Grupa B / Foto: Captură Flashscore.

Borussia Monchengladbach - Real Madrid 2-2 (Thuram 33, 58 / Benzema 87, Casemiro 90+3)

Minutul 90+3: GOOOL Real Madrid! Casemiro egalează, după ce  afost lăsat liber în careul germanilor.

Minutul 87: GOOOL Real Madrid! Karim Benzema reduce din diferență cu o foarfecă superbă. Sommer era învins.

Minutul 58: GOOOL Gladbach! Thuram duce scorul la 2-0.

Minutul 33: GOOOL Gladbach! Marcus Thuram primește o pasă excelentă în careu și îl execută pe Courtois cu un șut din prima.

Grupa C / Foto: Captură Flashscore.

Marseille - Manchester City 0-3 (Torres 18, Gundogan 76, Sterling 81)

Minutul 81: GOOOL City! Sterling înscrie și el, după o fază superbă creată de De Bruyne.

Minutul 76: GOOOL City! Gundogan este servit excelent de Sterling, șutează din prima din interiorul careului și duce scorul la 2-0 pentru oaspeți.

Minutul 18: GOOOL City! ”Cetățenii” deschid scorul prin Torres, care a punctat din pasa lui De Bruyne.

• Marseille: Mandanda - Balerdi, Alvaro, Caleta-Car - Sakai, Kamara, Rongier, Anavi - Cuisance, Thauvin, Radonijc
  • Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte, Zinchenko - Gundogan, Rodri, Torres - De Bruyne - Foden, Sterling

Porto - Olympiacos 2-0 (Vieira 11, Oliveira 85)

Minutul 85: GOOOL FC Porto! Înscrie Sergio Oliveira.

Minutul 11: GOOOL FC Porto! Gazdele deschid scorul prin Vieira, după o greșeală în defensiva lui Olympiakos.

• FC Porto: Marchesin - Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi - Sergio Oliveira, Uribe - Corona, Vieira, Otavio - Marega
  • Olympiakos: Jose Sa - Rafinha, Semedo, Cisse, Holebas - M'Vila, Bouchalakis - Randjelovic, Valbuena, Masouras - El Arabi

Grupa D:

grupa d
Grupa D / Foto: Captură Flashscore.

Liverpool - Midtjylland 2-0 (Jota 55, Salah 90+3 pen.)

Minutul 90+3: GOOOL Liverpool! Salah înscrie din penalty.

Minutul 55: GOOOL Liverpool! Jota deschide scorul din pasa lui Alexander-Arnold.

• Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson - Henderson, Milner - Shanqiri, Minamino, Jota - Origi
  • Midtjylland: Andersen - Andersson, Sviatchenko, Scholz, Paulinho - Onyeka, Cajuste - Dreyer, Sisto, Mabil - Kaba

Atalanta - Ajax 2-2 (Zapata 54 / Tadic 30 pen., Traore 39)

Minutul 60 GOOOL Atalanta! Zapata restabilește egalitatea cu un șut puternic din interiorul careului.

Minutul 54: GOOOL Atalanta! Zapata punctează în urma unui contraatac.

Minutul 38: GOOOL Ajax! Traore duce scorul de la 2-0, după o greșeală a lui Sportiello.

Minutul 30: GOOOL Ajax! Tadic înscrie din penalty.

• Atalanta: Sportiello - Toloi, Romero, Djimsiti - Hateboer, Pasalic, Freuler, Gosens - Ilicic, Gomez - Zapata
  • Ajax: Onana - Mazraoui, Schuurs, Blind, Tagliafico - Klaassen, Tadic, Gravenberch - Antony, Traore, Neres

Etichete: liverpool , real madrid , liga campionilor , bayern , champions league

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

Adrian Mititelu, îndemnat să-l vândă urgent pe Bauza. Clubul care se teme că va pierde bani după retrogradarea Craiovei
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC U CRAIOVA, CUPA ROMANIEI (18.10.2022)
Real Madrid a decis și îi va prelungi contractul
Logo of Spanish football club Real Madrid
A venit nota de plată după haosul provocat de ultrașii lui FCU Craiova: comunicatul Jandarmeriei
scandal
Video Carlo Ancelotti a luat microfonul și i-a surprins pe toți fanii lui Real Madrid: ”Am un vis!”
Screenshot 2024-05-13 134246
Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Kylian Mbappe, la două zile după ce acesta și-a luat ADIO de la PSG
FOOTBALL - CHAMPIONS LEAGUE - PARIS SG v REAL SOCIEDAD, , Paris, France - 14 Feb 2024
Irina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB!
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Simona Halep revine pe zgură după 2 ani. La ultimul meci a făcut atac de panică. Ora de start
Fotbalistul și-a dat acordul și semnează cu Real Madrid până în 2029!
Champions League - Real Madrid V Bayern Munich, Spain - 08 May 2024

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”