simona-halep
Simona Halep, gata pentru al doilea turneu de la revenire! Joacă pe zgură după o pauză de doi ani, în direct la Digi Sport
”Zero!”. Ce lovitură: visul Simonei Halep, ”spulberat”!
profimedia-0865581110
News Alert Istvan Kovacs va arbitra finala Europa League
LIVE Liga Digi Sport

VIDEO Halep - Kuznețova 5-7, 6-7. Eliminată după primul meci la Stuttgart

24.04.2014, 14:39

Simona Halep a fost eliminată încă de la primul meci pe care l-a disputat în turneul de la Stuttgart, în turul doi al competiției a cărei favorită 2 era fiind învinsă de rusoaica Svetlana Kuznețova, scor 7-5, 7-6 (7-4). Meciul a durat o oră și 39 de minute și a fost a patra dispută dintre cele două, scorul direct fiind acum 2-2.

halep infrangere
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Halep (22 ani), numărul cinci mondial, intrată direct în optimile de finală, a început excelent meciul şi a condus cu 5-2 în primul set, dar apoi nu i-a mai ieşit jocul, Kuzneţova a evoluat din ce în ce mai bine, a reuşit lovituri de senzaţie şi s-a impus cu 7-5.

În setul al doilea, după ce Kuzneţova a reuşit un break, pentru 2-1, Simona a cerut intervenţia antrenorului Wim Fissette, iar rezultatul s-a văzut imediat, jucătoarea noastră reuşind imediat un rebreak.

Simona Halep a avut o ocazie mare de a egala situaţia la seturi, dar a ratat trei mingi de set, la scorul de 5-4 în favoarea sa, pe serviciul adversarei. Setul a ajuns în tiebreak, după ce la 6-5 în favoarea ei, Simona a solicitat intervenţia medicului pentru o problemă la spate. Kuzneţova şi-a adjudecat tiebreak-ul cu 7-4 şi victoria cu 7-5, 7-6 (4).

Simona Halep va primi pentru participare un cec de 7.984 euro şi 55 puncte WTA, iar Kuzneţova va juca în sferturi cu sârboaica Ana Ivanovic (N. 9).

UPDATE: FINAL! Svetlana Kuznețova se impune cu 7-4 în tie-break. 7-5, 7-6 (7-4).

UPDATE: Setul al doilea se decide în tie-break. E 6-6 și Simona servește prima!

UPDATE: Simona a reușit să câștige game-ul pe propriul serviciu, apoi a cerut intervenția medicului, acuzând dureri la spate. Conduce cu 6-5 în setul doi.

UPDATE: INCREDIBIL! Simona Halep a avut trei mingi de break și de set consecutive, conducând cu 4-0 la 5-4 pe serviciul Kuznețovei, dar le-a ratat pe toate. Rusoaica a câștigat cinci puncte la rând și a egalat, 5-5.

UPDATE: Simona servește sigur și conduce cu 3-2. Kuznețova replică pe propriul serviciu cu un game la zero.

UPDATE: REBREAK SIMONA! E 2-2 în setul doi și românca are nevoie de o creștere a jocului, pentru a spera la decisiv.

UPDATE: Simona pare total descumpănită și-și pierde serviciul în game-ul trei al setului secund. Kuznețova are un break avans.

UPDATE: Jocul Simonei nu mai e deloc cel de la începutul partidei, astfel că adversara sa egalează la 1 în setul secund, fără prea multe probleme.

UPDATE: Simona Halep își face extrem de greu serviciul în primul game din setul secund, salvând o minge de break. Procentajul ei la primul serviciu a scăzut drastic, la doar 57%. Halep - Kuznețova 5-7, 1-0.

UPDATE: Probleme pentru Simona, care înainte de startul setului secund a mers la vestiare.

UPDATE: SET KUZNEȚOVA! Rusoaica a revenit de la 3-5 și serviciul Halep, a câștigat foarte ușor patru game-uri consecutive și primul set, 7-5, în 40 de minute.

UPDATE: Prima sincopă a Simonei. După ce a salvat prima dintre cele două mingi de break avute de Kuznețova, și-a pierdut serviciul la a doua și scorul e acum 5-4 în favoarea ei, cu rusoaica la serviciu.

UPDATE: Simona își face serviciul și conduce cu 5-2, după 23 de minute de la start.

UPDATE. BREAK SIMONA! Românca a fructificat prima șansă de a câștiga un game pe serviciul oponentei sale și conduce cu 4-2!

UPDATE: Kuznețova și-a făcut greu serviciul și a egalat la doi, în vreme ce Simona a câștigat din nou la zero game-ul pe serviciu propriu.

UPDATE: Kuznețova își face și ea serviciul, egalând scorul în primul set. Simona a câștigat apoi game-ul trei la zero, cu ultima minge fabuloasă, stop din alergare, la jumătate de metru de fileu, lovitură scurtă la care adversara ei n-a mai ajuns.

UPDATE 21:45: Simona Halep începe la serviciu disputa cu Svetlana Kuznețova. Simona câștigă primul game servind un as!

Etichete: simona halep , halep , svetlana kuznetova , stuttgart halep , halep kuznetova

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

Fanii lui Dinamo i-au scandat numele lui Dorinel Munteanu după victoria cu UTA, iar ”Neamțul” a reacționat
dorinel-munteanu
Mihaela Buzărnescu a făcut anunțul, la 21 de luni de la ultimul meci oficial jucat
mihaela buzarnescu 2
Foto Brutal! Adrian Mititelu a dat afară, în doar câteva ore, șase jucători și un antrenor de la FCU Craiova
adrian-mititelu
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB!
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Video ”Ai fost vreodată numărul 1?”. Ilie Năstase, replică tăioasă când a fost întrebat despre Simona Halep
nastase

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”