Crystal Palace v Manchester United, ManU Premier League 06/05/2024. Manchester United Manager Erik ten Hag during the Pr
Decizia luată de șefii lui Manchester United în privința lui Erik ten Hag, după umilința cu Crystal Palace
Italian football Coppa Italia match - AS Roma vs US Cremonese
Jose Mourinho și-a ales echipa unde vrea să revină în antrenorat
dragusinn
Englezii au reacționat imediat după ce Radu Drăgușin a bifat primele minute după o lună și jumătate

• 69 | OcaziiSunderland
    Januzaj trage periculos din afara careului, dar șutul său la colțul lung se duce puțin pe lângă paortă
  • 62 | OcaziiSunderland
    Larsson rămâne singur în careu, dar șutul său este respins excelent de portarul De Gea
  • 61 | Schimbări
    Schimbare United: Iese Evans, intră Smalling
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Bardsley este avertizat pentru o intrare la Januzaj
  • 57 | OcaziiSunderland
    Fletcher îi pasează lui Borini, italianul caută colțul scurt din careu, dar șutează puternic pe lângă poartă
  • 56 | Schimbări
    Schimbare Sunderland: Iese Giaccherini, intră Johnson
  • 55 | OcaziiSunderland
    Januzaj trage de la distanță, dar Mannone reține cu siguranță
  • 52 | Goluri
    GOOOL MAN. UNITED !!! Corner pentru echipa lui Moyes, Vidic vine fără marcaj în careu și reușește să marcheze printr-o lovitură de cap
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Giaccherini este avertizat
    Începe repriza secundă
  • 45+1 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45+1 | Auto Goluri
    GOOOL SUNDERLAND !!! Lovitură liberă periculoasă pentru gazde, balonul ajunge în cele din urmă la Bardsley, care îl forțează pe Giggs să-și introducă balonul în proprie poartă
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu un minut
  • 38 | OcaziiSunderland
    Januzaj înscrie cu un șut în careu, dar golul este anulat pentru un offside la limită în care se află Giggs
  • 25 | OcaziiSunderland
    Ocazie mare pentru United! Giggs trage puternic din afara careului, iar balonul deviat lovește bara transversală și iese apoi în corner
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Evra vede primul avertisment al meciului
  • 22 | Faze meciSunderland
    Larsson încearcă o execuție pretențioasă din lovitură liberă, dar balonul se duce pe lângă poartă
  • 12 | OcaziiSunderland
    Prima ocazie aparține gazdelor! Italianul Borini trage din apropierea careului, pe lângă poarta lui De Gea
  • 8 | Faze meci
    Ritmul partidei este unul alert, se joacă pe contre, cu faze periculoase de la un careu la celălalt
David MoyesManchester United

VIDEO Sunderland - Man. United 2-1. Calificarea în finala Cupei Ligii Angliei se joacă pe Old Trafford

Manchester United riscă să rămână fără niciun trofeu în acest sezon din Anglia, după a treia înfrângere consecutivă din acest an. Doar pe locul 7 în Premier League și eliminată din Cupa Angliei, echipa lui Moyes a capotat neașteptat și în turul semifinalei Cupei Ligii Angliei.

După ce a eliminat-o în prelungiri pe Chelsea, Sunderland, ultima clasată în Premier League, este marea revelație din acest an a Cupei Ligii, care a oferit o finalistă surpriză și în sezonul trecut: Bradford, o formație care venea din liga a patra.

În direct la Digi Sport 1, pe "Stadium of Light", în fața lui Sunderland, Manchester United a suferit din nou, demonstrând că trece prin cea mai grea perioadă a sezonului.

După o primă repriză lipsită de ocazii mari, dar cu un joc pe contre, Sunderland a condus cu 1-0, după autogolul lui Giggs.

În repriza secundă au venit și șansele importante de gol, iar jocul unul foarte spectaculos. Vidic a egalat printr-o lovitură de cap, dar United nu a izbutit să își revină. Sunderland a preluat iar inițiativa și a înscris golul victoriei.

În minutul 64, italianul Borini a punctat pentru 2-1, după un penalty controversat. United a forțat golul de 2-2, dar nu a mai reușit nimic. Noroc cu reușita lui Vidic, care o menține cu șanse reale în lupta pentru finala Cupei Ligii Angliei. O victorie cu 1-0 ar fi, teoretic, una la îndemână chiar și pentru o formație aflată în criză.

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din...

ianis

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două...

firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor...

rapid

Exclusiv Adio, Qatar? Varianta prezentată în...

FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)

FOTBAL: FCSB - CFR Cluj, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana

Video Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”

Screenshot 2024-05-10 092035

Pică recordul! Nebunie pe piața transferurilor: clauza de 127.000.000€, gata să fie achitată!

Chelsea v Norwich City - Premier League

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"