Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali
Gigi Becali a numit jucătorul cu care FCSB ar fi devenit campioană după etapa a șasea
Ciprian Marica a răbufnit, după Farul - Universitatea Craiova 3-3: ”Nu au calitatea necesară”
LIVE Stirile Digi Sport

Vlad Chiricheș a fost titular la Tottenham, care a condus de două ori pe United

01.12.2013, 13:20

Vlad Chiricheș a fost titular și integralist la Tottenham în cel mai important meci al etapei în Premier League, disputa de pe teren propriu cu Manchester United. Românul a avut o evoluție bună, fiind exact în intervenții.

chiriches titular tottenham united
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

E drept, Chiricheș a început partida relativ relaxat, greșind în minutul 10 la o fază în care a încercat să-l dribleze pe Rooney, dar a pierdut duelul. Din fericire, faza n-a fost ulterior periculoasă pentru poarta lui Lloris.

Pe White Hart Lane scorul l-a deschis Kyle Walker, din lovitură liberă, mingea șutată de fundașul lui Tottenham pe sub zidul advers trecând apoi și pe sub portarul De Gea.

Rooney a egalat până la pauză după o eroare a aceluiași Walker, care a degajat greșit, atacantul lui United trimițând din prima în plasă, de la 8 metri.

Sandro a marcat în minutul 53 golul meciului, trimițând de la 25 de metri în vinclu, după două driblinguri, dar avantajul a stat pe tabelă în dreptul lui Tottenham doar 3 minute, Rooney a egalat și a stabilit scorul final, 2-2, din lovitură de la 11 metri.

Tottenham strânge 21 de puncte și e pe 9 în clasament, în vreme ce United, cu un punct în plus, ocupă locul 7.

Tottenham: Lloris - Walker, Chiricheș, Dawson, Vertonghen - Paulinho, Sandro - Lennon (Townsed 65), Dembele, Chadli (Sigurdsson 85) - Soldado (Defoe 72)

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidic, Evans, Evra - Valencia (Nani 84), Cleverley, Jones, Kagawa (Young 84), Welbeck (Chicharito 73) - Rooney

UPDATE: Chiricheș l-a blocat pe Rooney neregulamentar, la marginea careului, dar a scăpat fără galben. Rooney e executat slab lovitura liberă.

UPDATE: Tottenham a preluat conducerea, după golul lui Sandro din minutul 54, dar Rooney a egalat după doar 3 minute, din penalty! Chiricheș continuă să aibă o evoluție bună, fără erori vizibile.

UPDATE: Tottenham - Manchester Untied 1-1. La o centrare de pe dreapta, Kyle Walker a pus greșit piciorul, încercând să degajeze și i-a pasat ideal lui Rooney, care a reacționat și a marcat de la 5 metri. Chiricheș îl marca pe atacantul lui United, dar n-a mai avut ce să facă după greșeala coechipierului său.

După ce deschisese scorul Tottenham a avut două mari ocazii de a majora diferența. Soldado a scăpat singur în dreapta, dar a șutat peste, iar De Gea a parat mingea trimisă ulterior de Lennon.

UPDATE: Tottenham conduce cu 1-0 din minutul 18: Kyle Walker a transformat o lovitură liberă de la 17 metri. Portarul de Gea a greșit, mingea trecând pe sub el, după ce trecuse și pe sub zid.

Chiricheș a început bine partida, dar în minutul 10 a încercat să-l dribleze în propriul teren pe Ronney. Decarul lui United l-a deposedat, însă nu a putut fructifica ocazia.

Etichete: vlad chiriches , andre villas-boas , vlad chiriches tottenham , villas-boas chiriches , chiriches manchester united , tottenham manchester united , tottenham manchester united chiriches , tottenham manchester united 2013

BBC: „Nu a fost un eșec. A fost trădare!” Un comandant ucrainean povestește cum rușii au invadat Harkovul trecând granița nestingheriți

În ultimele zile, forțele ruse au ocupat în jur de 100 de kilometri de teritoriu ucrainean din...

amp
Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu
Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494
E gata: primul transfer al FCSB-ului! Ce salariu va primi jucătorul
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)
Ce nu s-a văzut la TV! Gigi Becali și-a aruncat telefonul în direct și la scurt timp a rămas fără șapca de 450 € | VIRAL
gigi
Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni
tanase-sotie

News Alert E oficial: Simona Halep nu va juca la Roland Garros!
Tennis: US OPEN
Gigi Becali a dat lovitura la meciul cu CFR Cluj. Câți bani a câștigat
11
Jucătorul de la FCSB poreclit "Matrix de România" în presa din străinătate
ngezana1
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
Surpriză: cel mai bine plătit jucător din SuperLigă n-ar fi de la FCSB!
gigi
O fostă spioană rusă, despre strategiile neortodoxe adoptate pentru a-și manipula țintele: "Mi-am sacrificat corpul pentru misiuni"
De ce îl vrea Gigi Becali pe Chipciu la FCSB? Schimbare radicală de strategie pentru Champions League
Reacția lui U Cluj despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB! Marele vis al căpitanului: ”Cred că are o șansă reală”
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles
Ce se schimbă la CNP-urile românilor
Cine a fost marele golgheter român care a apărat și poarta Ungariei? Moare la doar 52 de ani
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Cea mai proastă veste pentru Simona Halep. Ce s-a decis la Roland-Garros
Sezonul era terminat pentru el, dar a revenit ”ca prin minune” după operație și poate juca din nou: ”E fantastic”
chiri

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”