ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Tottenham Hotspur v Burnley - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium
Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham

Pandurii Pandurii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Schimbări
  • 90+3 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 86 | Schimbări

Niculae intră în locul lui Alibec.

• 85 | Cartonaşe Galbene
    Unguruşan este avertizat pentru un fault de la spate făcut asupra lui Lovin.
  • 83 | OcaziiAstra
    Junior Morais întoarce un adversar şi şutează puternic de la marginea careului, dar Stanca prinde.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Grecu este avertizat.
  • 79 | Schimbări
    Droppa intră în locul lui Răuţă.
  • 78 | OcaziiAstra
    Seto a profitat de un avantaj acordat de Colţescu, dar a şutat slab de la 20 de metri.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Lovin este avertizat după un duel aerian cu Hora.
  • 70 | Schimbări
    Florea intră în locul lui Boudjemaa.
  • 70 | OcaziiAstra
    Astra e aproape de autogol: Oros a respins puţin pe lângă propria poartă centrarea foarte bună a lui Răduţ.
  • 66 | OcaziiAstra
    Oros intervine salvator la şutul puternic al lui Ciucur şi este doar corner pentru oaspeţi.
  • 56 | OcaziiAstra
    Alibec finalizează o acţiune prelungită de atac a gazdelor cu un şut puţin peste poartă.
  • 54 | OcaziiAstra
    Wellington scapă în poziţie de singur cu portarul, dar trimite puţin pe lângă poartă.
  • 52 | Faze meciAstra
    Răduţ e şi el periculos, dar şutul său în forţă nu prinde cadrul porţii,
  • 52 | OcaziiAstra
    Antal e din nou la un pas de deschiderea scorului: mijlocaşul oaspeţilor a trimis periculos, dar Silviu Lung Jr a respins în bară.
  • 46 | Schimbări
    Wellington intră în locul lui Ropotan.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 43 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Teixeira primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat, după un fault făcut asupra lui Antal.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Teixeira este avertizat după un fault făcut asupra lui Vasiljevic.
  • 36 | OcaziiAstra
    Răduţ e şi el aproape de gol: şutul din prima, în forţă trece peste poarta gazdelor.
  • 33 | OcaziiAstra
    Antal pătrunde din nou în careu, dar nici de această dată nu îl învinge pe Lung Jr, care are din nou o intervenţie salvatoare.
  • 32 | OcaziiAstra
    De Amorim şutează din afara careului, dar mingea trece peste poartă.
  • 29 | OcaziiAstra
    Antal şutează în diagonală, din interiorul careului, dar Silviu Lung Jr respinge în corner.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Ropotan vede cartonașul galben după un fault asupra lui Boudjemaa.
  • 14 | OcaziiAstra
    Atac rapid al gorjenilor, Antal e în off-side dar refuză jocul, Hora îi pasează de pe linia de fund, urmează o pasă în urmă, la Nistor, care șutează spre colțul lung, dar Lung respinge.
Edi IordănescuPandurii

Astra - Pandurii 0-0. Gazdele mai au doar un punct în faţa Stelei, în fruntea clasamentului

Astra e lider la finalul turului din play-off, după ce a remizat cu Pandurii, 0-0. Suspendat, Edi Iordanescu şi-a coordonat echipa din tribună, iar gorjenii au avut prima ocazie, în minutul 12, prin Nistor.

Astra a dat replica în minutul 32, când De Amorim a şutat peste. Gazdele au rămas în zece înainte de pauză. Teixeira l-a pus la pământ pe Antal în minutul 43 şi a fost dat afară pentru cumul de cartonaşe.

Pandurii a ratat două ocazii uriaşe într-un minut. Antal l-a testat primul pe Silviu Lung Jr, în timp ce Wellington a şutat puţin pe lângă poartă. Astra a fost aproape de autogol în minutul 70, când Oros a respins centrarea lui Răduţ.

S-a terminat 0-0, iar Astra a depăşit-o cu un punct pe Steaua. Pandurii e pe locul patru, la egalitate cu ocupanta ultimei trepte a podiumului, Dinamo.

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din...

ianis

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două...

firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor...

rapid

Exclusiv Adio, Qatar? Varianta prezentată în...

FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)

FOTBAL: FCSB - CFR Cluj, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana

Video Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”

Screenshot 2024-05-10 092035

Pică recordul! Nebunie pe piața transferurilor: clauza de 127.000.000€, gata să fie achitată!

Chelsea v Norwich City - Premier League

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"