FRF a anunțat cele 22 de cluburi care au primit licența pentru SuperLiga
FOTBAL: FC BOTOSANI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
Video Botoșani - Voluntari 0-0. Formația lui Bogdan Andone se menține deasupra locurilor retrogradabile
21
Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

ACS Poli ACS Poli
    Final de joc la Voluntari! Ilfovenii se impun cu 4-1 în fața bănățenilor!
  • 86 | Schimbări
    Cârstocea îl înlocuiește pe Roșu!
    Florin Cernat este înlocuit cu Bălan!
  • 85 | Goluri
    Goooollll Voluntari!!! Gooolll Cernat!!! Decarul ilfovenilor face dubla cu un șut superb de la 30 de metri de poarta bănățenilor!
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Ivanovici vede cartonașul galben!
  • 79 | Schimbări
    O nouă schimbare la bănățeni! Iese Croitoru și intră Mailat!
  • 78 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie mare pentru Voluntari! Cernat scapă singur spre poarta bănățenilor însă nu reușește să-l învingă pe Curileac!
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Voluntari! Iese Tăbăcariu și intră Lungu!
  • 74 | Goluri
    Goooollll Voluntari! Gooolll Cernat!!! Mijlocașul gazdelor transformă lovitura de pedeapsă!
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Șeroni vede cartonașul galben!
  • 73 | Penalty-uriFC Voluntari
    Penalty pentru FC Voluntari! Șeroni face un fault în careu iar arbitrul întâlnirii acordă lovitură de la 11 metri.
  • 72 | Goluri
    Goooollll Timișoara!!! Gooolll Henrique!!! Pedro Henrique înscrie din interiorul careului de 16 metri, după o ieșire greșită a lui Bornescu.
  • 71 | OcaziiFC Voluntari
    Henrique șutează din interiorul careului de 16 metri însă mingea este scoasă de pe linia porții de Maftei!
  • 68 | Schimbări
    Schimbare și la Voluntari! Iese Doru Popadiuc și intră Căpățână!
  • 66 | Schimbări
    Prima schimbare la Poli! Iese Popovici și intră Pedro Henrique!
  • 54 | Faze meciFC Voluntari
    Timișorenii sunt cei care domină acest început de repriză secundă. Jucătorii lui Ionuț Popa nu au reușit însă să-și creeze ocazii importante de gol.
    A început repriza secundă! Timișiorenii au avut lovitura de start!
    Pauză la Voluntari! Ilfovenii conduc cu 2-0!
  • 41 | Goluri
    Gooollll Voluntari!!! Gooollll Popadiuc!!! Fostul jucător al Stelei majorează diferența pe tabelă cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 34 | Faze meciFC Voluntari
    Cei de la FC Voluntari domină jocul fără a-și mai crea însă ocazii importante de poartă.
  • 20 | Goluri
    Gooolllll Voluntari!!! Gooollll Marinescu!!! Mijlocașul gazdelor reușește să înscrie cu un șut superb de la aproximativ 20 de metri!
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Acsinte vede și el cartonașul galben!
  • 17 | OcaziiFC Voluntari
    Novac lovește transversala cu un șut de la 20 de metri!
  • 15 | OcaziiFC Voluntari
    Prima ocazie importantă aparține bănățenilor! Popovici șutează însă slab din interiorul careului de 16 metri.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Balaur vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Popovici!
  • 9 | Faze meciFC Voluntari
    Doman ia o acțiune pe cont propiu și centrează înșelător, Bornescu este însă la post și reține în doi timpi.
  • 6 | Faze meci
    Cele două echipe au început prudent jocul și până în prezent nu și-au creat ocazii de poartă.
    A început meciul! FC Voluntari a avut lovitura de start!
Ionuț PopaACS Poli

FC Voluntari - ACS Poli 4-1. Ilfovenii se impun lejer și ajung la 3 succese în noul sezon

Pe stadionul Anghel Iordanescu, FC Voluntari n-a avut probleme în duelul cu ACS Poli Timisoara. Ilfovenii s-au impus cu 4-1.

Novac a semnat prima ratare a partidei. În minutul 18, mingea trimisă de mijlocaș a şters transversala. Peste două minute, gazdele au deschis scorul prin Marinescu, al cărui şut nu i-a lăsat nicio speranţă lui Curileac. Cu patru minute înaintea pauzei, Cernat a oferit a patra pasă de gol din acest sezon, iar Popadiuc a dublat avantajul ilfovenilor.

Intrat în repriza secundă, Pedro Henrique a fost blocat in extremis de Maftei. Atacantul brazilian s-a revanşat peste doar 40 de secunde şi a înscris peste Bornescu. Imediat, Şeroni l-a faultat în careu pe Căpăţână, iar Cernat a înscris pentru 3-1. În minutul 78, decarul ilfovenilor nu l-a putut învinge din marginea careului pe Curileac, însă a stabilit scorul final, 4-1, cu o execuţie de la mare distanţă, după degajarea greşită a portarului timişorean.

Pentru FC Voluntari, victoria impotriva banatenilor a fost cea de-a treia din acest sezon.

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru'...

Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494

Reacția presei din Spania, după ce...

Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Radu...

ILIE

Video Spaniolii l-au chemat pe Ianis Hagi la...

• Screenshot 2024-04-27 at 21.31.30

LIGA DE TINERET, Cupa României, finala: U Cluj - Farul, 12:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Brighton - Chelsea, 23:59, Premieră, Digi Sport 2

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Sevilla FC v RC Lens, UEFA Champions League match, Group B, Football, Ramon Sanchez Pizjuan Stadium, Sevilla, Spain - 20 Sept 2023

La Liga: Sevilla - Cadiz, 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Premier League: Manchester United - Newcastle, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Antoine Griezmann of Atletico de Madrid celebrating his goal with his teammates during the LaLiga EA Sports match betwee

La Liga: Getafe - Atletico Madrid, 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

amp

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni