WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.47.28
Ce a declarat Edgar Ie în L'Equipe, după ce s-a spus că și-a trimis fratele geamăn în locul lui la Dinamo
edgar ie edelino ie (1)
Fratele geamăn al lui Edgar Ie a reacționat, după scandalul care a ”zguduit” Dinamo
3
Denis Alibec i-a răspuns lui Gigi Becali, iar patronul FCSB-ului nu a rămas dator

Cartonaşe Galbene
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Romera, după încheierea meciului.
  • 90+4 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Hristo Zlatinski primește al doilea cartonaș galben și este eliminat după fluierul final.
  • 90+4 | Final repriza 2
    Final de meci la Severin! 2-2.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL CRAIOVA! Zlatinski egalează din șapte metri, după ce îl driblează Romera.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cerniauskas primește cartonașul galben pentru trageri de timp.
  • 90 | Faze meciCS U Craiova
    Andrei Ivan șuitează peste poartă, din interiorul careului.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Zlatinski.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo: Luka Maric a intrat în locul lui Hanca.
  • 88 | Cartonaşe Roşii
    Craiova rămâne în zece oameni. Alexandru Mateiu vede roșu direct, după o intrare cu talpa, din spate, la Dan Nistor.
  • 86 | Schimbări
    Măzarache a intrat în locul lui Barthe.
  • 84 | Schimbări
    Bawab a intrat în locul lui Nemec.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL DINAMO! Dan Nistor își aduce echipa în avantaj, cu un șut cu stângul, la colțul lung, după ce Dumitraș a dat pe lângă mingea centrată de Hanca.
  • 79 | Faze meciCS U Craiova
    Craiova scapă pe contraatac, dar Băluță finalizează cu un șut slab de la marginea careului. Cerniauskas a reținut fără probleme.
  • 71 | OcaziiCS U Craiova
    Nistor șutează dintr-o poziție foarte bună, dar Calancea respinge în corner.
  • 70 | Schimbări
    Jazvic intră în locul lui Gustavo. A fost prima schimbare făcută de Mulțescu.
  • 66 | Faze meciCS U Craiova
    Dan Nistor trimite cu latul, de la marginea careului, peste poartă.
  • 65 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo: Iese Palic și intră Busuladzic.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bancu, după ce l-a lovit pe Palic.
  • 61 | Faze meciCS U Craiova
    Steliano Filip șutează peste poarta lui Calncea,de la mare distanță de poartă.
  • 58 | OcaziiCS U Craiova
    Băluță șutează pe lângă poartă, de la peste 20 metri.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL DINAMO! Romera prinde un șut de senzație din afara careului, sub bara porții lui Calancea, după o centrare venită de la Nistor!
  • 55 | OcaziiCS U Craiova
    Rivaldinho șutează din afara careului, însă Calancea se opune.
  • 52 | OcaziiCS U Craiova
    Steliano Filip centrează de pe partea dreaptă, dar Hanca reia cu capul peste poartă.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Kelic.
    Cartonaș galben pentru Hanca.
  • 48 | Faze meciCS U Craiova
    Calancea reține cu probleme o minge pe care Nemec și Hanca au încercat să o reia spre poartă. După ce ambii jucători dinamoviști au căzut în careu, fotbaliștii celor două echipe au început să se îmbrâncească.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză la Severin.
  • 43 | Faze meciCS U Craiova
    Gustavo șutează în blocajul apărătorilor adverși.
  • 37 | Faze meciCS U Craiova
    Nistor șutează de la mare distanță pe lângă poartă.
  • 30 | Faze meciCS U Craiova
    Dinamo a trecut la conducerea jocului, însă fără să-și creeze ocazii importante.
  • 21 | Faze meciCS U Craiova
    Gustavo șutează din întoarcere, dar Cerniauskas reține fără probleme.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL CRAIOVA! Andrei Ivan deschide scorul, după ce a împins, în poarta goală, cu capul, o minge ridicată de Băluță peste Cerniauskas.
  • 9 | Faze meciCS U Craiova
    Nistor șutează cu latul de la marginea careului, în brațele lui Calancea.
  • 7 | OcaziiCS U Craiova
    Nemec primește o pasă din partea lui Rivaldinho, iar apoi șutează periculos cu piciorul stâng. Calancea reușește însă să se opună.
Cosmin ContraDinamo

CS U Craiova - Dinamo 2-2. Final încins la Severin! Oaspeții pierd două puncte uriașe în prelungiri

Dinamo a remizat la Craiova, 2-2, într-un meci în care oltenii au egalat în prelungiri cu un om în minus. Mateiu a fost eliminat în minutul 88, iar Zlatinski a văzut roșu la final, după ce a fost la un pas să se ia la bătaie cu Cosmin Contra. N-a fost singurul incident care a avut loc la Severin.

”Câinii” au avut două ocazii în două minute la începutul partidei, prin Adam Nemec și Dan Nistor, însă Calancea a fost la datorie.

Gazdele au deschis scorul în minutul 13. Andrei Ivan a marcat de pe linia porţii şi i-a dedicat golul lui Gică Craioveanu. A fost prima sa reușita după două luni şi a şaptea din acest sezon.

Spiritele s-au încins în repriza a doua. După un carambol în careul oltenilor, Kelic l-a împins pe Hanca, iar jucătorii celor două echipe s-au îmbrâncit. Cei doi protagonişti ai fazei au fost avertizaţi de Istvan Kovacs.

Dinamo a egalat în minutul 56, după un şut senzaţional al lui Romera. A fost primul gol pentru fundasul iberic in tricoul alb-roşu.

Băluță a ratat în minutul 58, de la 20 de metri. Și Dan Nistor a irosit două ocazii bune în minutul 66, respectiv 71, însă a reușit să marcheze din a treia încercare.

Mijlocașul a fost pus la pământ în minutul 88 de Alexandru Mateiu, jucător care a văzut roșu direct. Chiar și în zece oameni, Craiova a egalat în minutul doi al prelungirilor prin Zlatinski. Bulgarul s-a bucurat în fața băncii lui Dinamo, motiv pentru care a avut un schimb dur de replici cu Cosmin Contra la finalul întâlnirii, iar Kovacs i-a dat și lui roșu.

Dinamo rămâne fără victorie în deplasare cu CSU Craiova, care a ajuns la al treilea meci fără victorie.

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru'...

Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494

Reacția presei din Spania, după ce...

Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a văzut pe Radu...

ILIE

Video Spaniolii l-au chemat pe Ianis Hagi la...

• Screenshot 2024-04-27 at 21.31.30

LIGA DE TINERET, Cupa României, finala: U Cluj - Farul, 12:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Brighton - Chelsea, 23:59, Premieră, Digi Sport 2

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Sevilla FC v RC Lens, UEFA Champions League match, Group B, Football, Ramon Sanchez Pizjuan Stadium, Sevilla, Spain - 20 Sept 2023

La Liga: Sevilla - Cadiz, 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Premier League: Manchester United - Newcastle, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Antoine Griezmann of Atletico de Madrid celebrating his goal with his teammates during the LaLiga EA Sports match betwee

La Liga: Getafe - Atletico Madrid, 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

amp

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni

tanase-sotie

OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB