CSA Steaua, comunicat fără menajamente după decizia instanței în cazul palmaresului! Cum a numit-o pe FCSB
1.500.000 € pentru un jucător de la Rapid: ”E așteptat să joace în Champions League”. Giuleștenii au dat răspunsul pe loc
LIVE Bundesliga: Hoffenheim-Bayern Munchen

08.02.2015, ora 20:00
Steaua Steaua
NK Maribor NK Maribor
  • 90 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Scor final 0-0. Joc mai bun al Stelei per total, însă slovenii au avut cele mai importante ocazii. Elevii lui Gâlcă au avut posesia și au impus ritmul
  • 78 | OcaziiSteaua
    Bohar a șutat din colțul careului, iar Niță a avut o nouă intervenție foarte bună
  • 60 | OcaziiSteaua
    Neagu a executat foarte bine o lovitură liberă de la peste 20 de metri, Handanovic a respins de sub bară, în corner
  • 52 | OcaziiSteaua
    Niță a avut un reflex formidabil la execuția lui Sallalich. Mijlocașul lui Maribor a șutat la colțul scurt, de la 8 metri, goalkeeper-ul Stelei a respins cu piciorul
    Luchin i-a luat locul lui Toșca
    Enceanu a fost înlocuit cu Stanciu
    Țucudean i-a lăsat locul lui Chipciu
    A început a doua repriză
    PAUZĂ! Cele două echipe sunt la egalitate după primele 45 de minute. Primul 11 al lui Gâlcă a avut o evoluție bună
  • 39 | OcaziiSteaua
    Ibraimi a executat periculos o lovitură liberă, în dreapta lui Niță, portarul Stelei a plonjat, nu a reușit să atingă mingea, dar a fost salvat de bară
  • 28 | OcaziiSteaua
    Cristi Tănase a șutat frumos cu dreptul, de la 20 de metri, mingea se îndrepta spre vinclul lui Handanovic, dar portarul sloven a salvat în ultima clipă, printr-un reflex extraordinar!
  • 25 | OcaziiSteaua
    Primul șut pe poartă reușit de sloveni. Tavares l-a încercat din afara careului pe Niță, dar goalkeeper-ul Stelei a fost la post
  • 21 | Faze meci
    Steaua joacă bine, are posesia și încearcă să pună în pericol poarta adversă. Formula experimentală a lui Gâlcă se mișcă foarte bine
  • 13 | OcaziiSteaua
    Cristi Tănase a încercat un șut de la 20 de metri, mingea a fost deviată de Latovlevici și a ajuns în brațele portarului sloven
Ante SimundzaNK Maribor

VIDEO Steaua - NK Maribor 0-0. Joc bun pentru elevii lui Gâlcă! Niță a avut două intervenții formidabile

Steaua a terminat la egalitate ultimul amical al iernii, 0-0 cu Maribor, campioana Sloveniei.

Roş-albaştrii au jucat bine în prima repriză, au avut posesia şi au impus ritmul jocului. Cristi Tănase putea deschide scorul după 28 de minute de joc, dar portarul slovenilor a avut o intervenţie bună.

Slovenii au fost mai periculoşi în repriza a doua. Niţă a fost eroul Stelei. Portarul a scos in extremis şutul lui Sallalich. Echipa lui Costel Gâlcă a mai avut o ocazie, când Neagu a executat bine o lovitură liberă, dar Handanovic a fost atent. Niţă a salvat echipa de la înfrângere cu zece minute înainte de final. A intervenit bine la şutul lui Bohar la colţul scurt.

S-a terminat 0-0 ultimul meci de pregătire al Stelei, prima remiză obţinută În Antalya. Roş-albaştrii mai au trei victorii şi două înfrângeri.

Disputa cu slovenii a fost ultima înainte primul meci oficial al anului. Pe 18 februarie, trupa din Ghencea întâlnește Astra în semifinalele Cupei Ligii.

Lista celorlalte meciuri amicale ale Stelei în această iarnă:

VIDEO Steaua - Borussia Dortmund 0-1

VIDEO Steaua - Biel-Bienne 2-0

VIDEO Steaua - Sturm Graz 0-2

VIDEO Steaua - CSKA Sofia 1-0

VIDEO Steaua - Sparta Praga 3-0

Tottenham a primit oferta pentru Radu...

Radu Draguin of Tottenham Hotspur during the Premier League match Tottenham Hotspur vs Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium, London, United Kingdom, 14th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)

Pep Guardiola a numit echipa pentru...

Manchester City v Chelsea, Emirates FA Cup, Semi Final, Football, Wembley, London, UK - 20 Apr 2024

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de...

amp8

Video Exclusiv Helmut Duckadam a aflat ce antrenor...

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

DENNIS MAN, ALESSANDRO CIRCATI, ANGE YOAN BONNY, Serie B, 2023-24, Parma vs Cremonese 1-1, 05-05-2024, Esultanza, Celebr

Foto A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"