ZWOLLE, 26-01-2024, MAC3PARK stadion, football, Dutch Eredivisie, season 2023 / 2024, Match between PEC Zwolle - Vitesse
Adrian Mazilu, la un pas de revenirea în SuperLiga! Au început negocierile cu Brighton
gloria
Video Gloria Bistrița - Storhamar 27-29, în finala EHF European League. Brăila a pierdut dramatic finala mică
albion-rrahmani
Ce nebunie: cea mai titrată echipă din Europa vrea un jucător din SuperLigă! Prețul: 8.000.000 €

VIDEO FC Vaslui - Gloria Bistrița 1-1. Echipa lui Hizo a egalat abia în prelungiri

11.03.2013, 10:09

Gloria Bistriţa a fost la un pas de a doua sa victorie în deplasare în acest sezon! Bistriţenii au condus 90 de minute la Vaslui, însă Sânmârtean a reuşit să egaleze în prelungirile partidei, din penalty.

milanov simuleaza
  • Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Bistriţa a fost aproape să producă marea surpriză la Vaslui. Ultima clasată din Liga întâi a pierdut printre degete victoria în deplasare. Bistriţenii au început fulminant partida şi după două minute au şi modificat tabela prin Bucur.

Replica vasluienilor a venit repede, însă Caue a ratat incredibil din 6 metri. În minutul 24, trupei lui Hizo i-a fost refuzat un penalty pentru un henţ în careu a lui Ţârcă, apoi Gloria putea să îşi mărească diferenţa, însă Straton a respins cu noroc şutul lui Antonache.

Sânmărtean ratează Steaua

În minutul 66, Sânmărtean a cerut lovitura de la 11 metri, însă centralul Bârsan a lăsat jocul să continue spre exasperarea lui Hizo, care a răbufnit pe bancă câteva minute mai târziu când a venit rândul lui Antal să solicite un penalty. De altfel, Sânmărtean a fost avertizat cu "galben" pentru simulare și va fi suspendat în etapa viitoare, când FC Vaslui dă piept cu liderul Steaua.

Imediat după faza din minutul 73, antrenorul vasluienilor a fost trimis în tribune. În ultimele minute, Buhăescu a trimis în bară, iar în prelungiri Vaslui a primit un penalty după o fază controversata. Sânmârtean a transformat si a stabilit scorul final Vaslui - Bistrița 1-1.

ECHIPELE

FC Vaslui: Straton - Milanov, Varela, Celeban, Charalambous - Caue, Jumisse (Antal '31) - Nedzhipi (Buhăescu '40), N. Stanciu (Popovici '64), Sânmărtean - Temwanjera. Antrenor: Viorel Hizo

Gloria Bistrița: Oghinciuc - Țârcă, Ad. Iordache, Hlinca, Trestelnicu - Enescu (Cubilla '89), Feher - Radu, Antonache (Curtuiuş '53), Chițu - Bucur (Pouyet Mor '70). Antrenor: Nicolae Manea

Cartonaşe galbene: Caue '32, Stanciu '45, Sânmărtean '70 / Feher '78, Oghinciuc '90+2

LIVE TEXT

Min - 90+5. Fluier final!

Min - 90+3. GOOOOOOOL VASLUI! Sânmărtean execută la colț și aduce egalarea pe tabelă

Min - 90+2 Penalty pentru FC Vaslui! Milanov obține o lovitură de la 11 metri foarte ușor! Meci cu mari probleme de arbitraj!

Min - 88. Cubilla intră în locul lui Enescu

Min - 73. Antal cere și el penalty, iar decizia arbitrului, de a lăsa jocul să continue, declanșează furia gazdelor!

Min - 70. Sânmărtean execută bine o lovitură liberă din apropierea careului, dar Oghinciuc respinge în corner

Min - 68. Iese autorul golului, Cătălin Bucur, care este schimbat cu Pouyet. Acesta din urmă, un mijlocaș de 18 ani din Senegal, își face debutul în Liga 1

Min - 66. OI ÎNCĂ UN PENALTY refuzat Vasluiului! Sânmărtean cade în careu, dar arbitrul Bârsan îi acordă cartonaș pentru simulare.

Min - 63. Hizo face o schimbare ciudată: Nicușor Stanciu este înlocuit de Sergiu Popovici, un jucător fără experiență în Liga 1

Min - 56. Curtuiuș trece pe lângă gol la o fază ce nu anunța nimic! Intervenție excelentă a lui Straton

Min - 53. Nicușor Stanciu șutează din afara careului, dar Oghinciuc reține

Min - 52. Curtuiuș intră în locul lui Antonache, accidentat

Min - 46. S-a reluat partida

Min - 45+2. Pauză

Min - 43. Buhăescu mai irosește o ocazie mare de gol, cu un șut peste din marginea careului mic. Cu siguranță va fi gălăgie multă în vestiarul Vasluiului la pauză

Min - 41. Oghinciuc reține fără probleme lovitura de cap a lui Buhăescu, trimisă pe centrul porții

Min - 40. Hizo mai face o schimbare, forțat de accidentarea lui Nedzhipi: a intrat pe teren Vasile Buhăescu. Din tribune i se cere antrenorului demisia!

Min - 30. Antal îl schimbă pe Jumisse. Hizo mută rapid

Min - 29. Antonache trage din marginea careului, dar Straton respinge in-extremis și evită golul!

Min - 25. Contraatac excelent al Gloriei Bistrița, dar Radu se pierde cu firea în fața porții, șutând dezamăgitor, pe lângă

Min - 24. PENALTY REFUZAT lui FC Vaslui, după un henț comis în careu de Țârcă

Min - 18. Același Sânmărtean trage puternic, dar Oghinciuc reține

Min - 16. Sânmărtean trimite peste poartă, cu un șut din prima, din afara careului

Min - 4. Caue trimite mult peste poartă din șase metri, după o centrare excelentă venită din partea stângă. Ocazie rarisimă a Vasluiului

Min - 2. GOOOOOOOL GLORIA! Bucur deschide scorul surprinzător la Vaslui, cu o lovitură de cap la un corner, după ieșirea neinspirată a lui Straton

Min - 2. Straton reține în doi timpi un șut bun al lui Radu, din lovitură liberă

Min - 1. A început partida

Etichete: cfr cluj , pandurii , fc vaslui , digi sport , niculae , sanmartean , gloria bistrita , sumudica , sburlea , manea , hizo , milanov , costin

Cum a ajuns „Regele Cripto” al Canadei, care trăia în vile de lux și conducea mașini scumpe, să fie răpit, bătut și arestat

Aiden Pleterski a fost răpit din centrul orașului Toronto în mijlocul nopții în decembrie 2022...

amp8
Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez
Screenshot 2024-05-17 at 18.33.57
"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul
Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford
Acord! Luka Modric urmează să semneze ultimul contract din carieră! Salariu cu 50% mai mic
Real Madrid Celebrate 36th League Title - Madrid
36 de milioane €! Marius Lăcătuș e convins: ce urmează în ”războiul” FCSB - CSA Steaua, după verdictul în cazul palmaresului
laca

De neînțeles! Ce s-a întâmplat cu Ianis Hagi după ce a fost cel mai bun cu Real Madrid. A atins de 3 ori mingea
Getafe, Spain - May 15: Ianis Hagi of Deportivo Alav� s passes the ball during the La Liga AE match between Real Madrid
Primul transfer al FCSB-ului pentru Champions League! Când face vizita medicală + Salariul jucătorului
FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
Și-a anunțat plecarea imediat după ultimul meci al sezonului: ”Mă duc undeva unde sunt dorit”
aganovic
Dan Petrescu a cerut trei transferuri la CFR Cluj: un fotbalist e dorit și de Gigi Becali la FCSB!
CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Ce poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”
Florin Talpan rupe tăcerea și face un anunț important: "CSA Steaua, șanse minime să aibă drept de promovare"
Contractul ”beton” prin care Nelu Varga vrea să-l convingă pe Risto Radunovic să o trădeze pe FCSB pentru CFR Cluj
Tom Cruise a primit cea mai mare lovitură de la fiica sa, Suri. Ce decizie a luat tânăra în vârstă de 18 ani
Anitta, cea mai senzuală braziliancă, în slip din jeans, pe plaja din Rio. Are o dezinvoltură aparte și un trup perfect
Arbitru suspendat pe viață după ce a ajutat cu nesimțire o echipă să promoveze și a sărbătorit alături de jucători
Top 3 cele mai grele întrebări de la examenul la sală pentru carnetul de șofer. 90% le greșesc
Cosmonautul rus uitat și abandonat în spațiu: Povestea neverosimilă a ultimului cetățean al URSS
Simona Halep s-a retras din nou! Românca a mai ratat un turneu important. Când poate reveni în circuit
CFR, Rapid și U Cluj ”se bat” pe fotbalistul-revelație din SuperLiga
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (12.05.2024)

Cum să-ți alegi ochelarii de soare pentru a te proteja de efectele razelor UV. Detaliul la care să fii atent
Rasa de pisici cu cea mai mică speranță de viață. Ce trebuie să știi dacă ai ca animal de companie această felină