FotoJet
Dan Petrescu l-a descris într-un singur cuvânt pe Dan Șucu
andone
Exclusiv După ce a auzit ce antrenor vrea Rapidul, Ioan Andone a tras un semnal de alarmă: ”Uită-te la Dinamo”
FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)
Live Video&Score Corvinul - Oțelul 2-2, ACUM pe DGS 1. Câștigătoarea Cupei se decide în prelungiri. Duel pentru trofeu și Europa League
LIVE Fotbal Club

VIDEO Rapid - Debreceni VSC 1-2. Giuleştenii au pierdut al doilea amical din Antalya, după ce au condus

07.02.2015, 17:24

Rapid a condus cu 1-0, dar a pierdut al doilea meci disputat în stagiul de pregătire din Antalya, 1-2 cu maghiarii de la Debreceni VSC.

rapid
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

În ciuda faptului că a ajuns doar de câteva zile sub comanda lui Cristi Pustai, Daniel Niculae a fost titular la Rapid, făcând pereche în ofensiva giuleştenilor cu Benson.

Maghiarii au avut prima ocazie a partidei, în minutul 7, când Bornescu a respins în bară o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri. Replica rapidiştilor a venit prin Daniel Niculae, al cărui şut din interioru careului a fost respins de portar, înainte ca Benson să deschidă scorul, în minutul 16, la capătul unui contraatac foarte bun.

Olandezul de origine ghaneză a fost aproape de dublă după o jumătate de oră de joc, dar lovitura sa de cap a fost respinsă de protarul celor de la Debreceni. După ce Daniel Niculae a irosit o nouă şansă pentru Rapid, maghiarii au egalat, în minutul 38, atunci când Loki a profitat de o neînţelegere între Bornescu şi Săpunaru.

La pauză, Cristi Pustai a efectuat mai multe schimbări în echipă, iar prima ocazie a reprizei a doua a aparţinut formaţiei din Ungaria, însă Cmovs a degajat de pe linia porţii la o fază în care Drăghia respinsese în bară.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 66, de acelaşi Loki, la capătul unei combinaţii rapide a maghiarilor.

În ultimele minute, rapidiştii au solicitat henţ şi penalty la o centrare a lui Pancu, intrat pe teren în partea a doua, însă arbitrul a lăsat jocul să continue şi a acordat doar corner.

Giuleştenii vor mai disputa două meciuri amicale în Turcia, cu FC Dila Gori (Georgia), pe 10 februarie, şi cu Volyn Lutsk (Ucraina), pe 12 februarie.

Vezi mai jos golurile meciului:

Min. 90 - Final de meci! Echipa maghiară s-a impus cu 2-1, după ce a revenit de la 0-1. Golul formaţiei giuleştene a fost reuşit de Benson, în prima repriză.

#Daniel Niculae a fost cel mai bun jucător al giuleştenilor, în ciuda faptului că este doar de câteva zile sub comanda lui Pustai. Josl şi Săpunaru s-au mai remarcat în meciul cu Debreceni.

Min. 87 - Rapidiştii au cerut henţ şi penalty la o centrare a lui Pancu. Arbitrul a dictat numai corner.

#Buchta a fost singurul jucător din lotul avut la dispoziţie de Cristian Pustai care nu a fost folosit deloc în partida de azi.

#Prima repriză a fost mai bună pentru giuleşteni. Echipa a acoperit bine zonele şi a şi marcat primul gol al partidei, după un contraatac.

Min. 66 - GOL, 2-1 Debreceni! O combinaţie rapidă a echipei maghiare a fost finalizată cu un şut din interiorul careului, la care Drăghia nu a putut interveni.

Min. 65 - Benson a ieşit de pe teren, iar în locul lui a intrat Martin.

Min. 60 - Alte modificări efectuate de Cristi Pustai. Josl şi Gekov le-au lăsat locul lui Vasile şi Kikas.

Min. 55 - Încă o schimbare la Rapid. A ieşit Rui Miguel şi a intrat Alexandru Dan.

#Odată cu schimbările de la pauză, Rapid a trecut la o aşezare 4-2-3-1: Drăghia - Săpunaru, Borda, Cmovs, Josl - Gekov, Rui Miguel - Cerlinca, Pancu, J. Oriol - Benson

Min. 49 - Ocazie bună pentru maghiari. Drăghia a respins din faţa unui adversar în bară, apoi Cmovs a degajat de pe linia porţii.

Min. 46 - A început repriza a doua. Mai multe schimbări la Rapid. Au ieşit Bornescu, E. Oriol, Sapina, Meulens şi Daniel Niculae şi au intrat Drăghia, Pancu, J. Oriol, Cerlinca şi Borda.

Min. 38 - GOL Debreceni! Maghiarii reuşesc să egaleze, după ce Bornescu a trimis o pasă greşită către Săpunaru.

Min. 35 - O nouă şansă bun pentru Rapid. Daniel Niculae a tras pe lângă din interiorul careului, după o pasă primită de la Benson.

Min. 30 - Benson, aproape de dublă. Lovitura de cap a atacantului rapidist a fost însă respinsă de portarul advers.

Min. 16 - GOOOOOOOL, 1-0 Rapid! Benson a deschis scorul la capătul unui contraatac la care au mai participat Daniel Niculae şi Meulens.

Min. 12 - Ocazie mare pentru Rapid, dar şutul din interiorul careului al lui Daniel Niculae a fost respins de portar

Min. 7 - Ocazie pentru echipa maghiară. Bornescu a respins în transversală o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri.

Min. 1 - A început meciul.

Rapid joacă, sâmbătă, de la ora 17:30, al doilea meci amical al stagiului de pregătire din Antalya, împotriva maghiarilor de la Debreceni VSC.

În primul joc din Turcia, elevii lui Cristi Pustai au terminat la egalitate, scor 0-0, cu Lokomotiv Tbilisi.

Digisport.ro vă va ţine la curent cu cele mai importante momente ale partidei.

Echipa de start a giuleştenilor: Bornescu - Săpunaru, Sapina, Cmovs, Josl, - E. Oriol, Gekov, Meulens, Rui Miguel - Benson, Daniel Niculae.

La meci asistă şi antrenorul Stelei, Costel Gâlcă. Roş-albaştrii vor juca împotriva Rapidului în prima etapă din returul Ligii I.

Etichete: rapid , program digi sport , video , digi sport , digisport , digi sport live , meci amical , antalya , digi sport online , debreceni vsc

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași...

Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!
Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar
Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City
Screenshot 2024-05-15 092336
Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul
8.300.000€ vrea Gigi Becali: trei echipe din Franța sunt interesate de fotbalistul adus cu 600.000€ la început de sezon

Ce le-a spus Răzvan Lucescu grecilor, după ce a umilit-o pe Panathinaikos și a ajuns la 90 de minute de titlu
rzv
Foto Jude Bellingham, postare cu Ianis Hagi de 2.000.000 de aprecieri, după Real Madrid - Alaves 5-0
Real Madrid v Deportivo Alaves, La Liga 2023-2024, date 36. Football, Santiago Bernabeu Stadium, Madrid, Spain - 14 May 2024
Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"
FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (12.05.2024)
The Sun anunță salariul uriaș pe care Neil Lennon îl va primi la Rapid
the sun
Kim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”
A venit motivarea deciziei! Lovitură dură primită de FCSB și Gigi Becali: nu poate emite drepturi asupra palmaresului
Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație
Cum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes
Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate
Corvinul Hunedoara, opera unui antrenor despre care se vorbește prea puțin
De ce a fost Puiu Călinescu condamnat la moarte? Actorul fără facultate și-a văzut fiica murind
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO
Exclusiv Marius Șumudică, considerat "soluția ideală pentru Rapid"