Exclusiv ”Porecla lui este `Jador`”. Fotbalistul din SuperLigă cu renume de cuceritor, care este ”cu două clase peste Tavi Popescu”
Alex Chipciu, reacție de șase cuvinte după ce Gigi Becali a anunțat că îl vrea la FCSB
ovidiu-popescu
Pleacă de la FCSB! Gigi Becali: ”Îi mulțumim. Voiam să rămână”. Patronul campioanei a anunțat o altă mutare: ”Vine”
LIVE Superliga: Rezumatele Etapei
Play-Off/Play-out etapa 9

VIDEO Debrecen - Dinamo 6-0. Eşec usturător pentru "câini", în amical. Probleme mari în defensivă

28.03.2015, 10:12

Dinamo a profitat de pauza competiţională cauzată de meciurile din preliminariile pentru CE 2016 şi a avut programat un amical cu echipa de pe locul 4 din Ungaria, Debrecen, care a fost transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

captura bucurie debrecen
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Rezultatul nu a fost însă cel aşteptat de Flavius Stoican, tehnicianul care s-a putut baza pentru acest test pe oameni importanţi, precum Matei, Alexe sau Vali Lazăr. Bucureştenii au pierdut cu un usturător 6-0.

Dinamo nu i-a avut pe teren pe Naumovski, Bunoza, Elhamed, Marius Niculae şi Bilinski şi acest lucru s-a văzut rapid pe tabelă: gazdele conduceau cu 3-0, încă din minutul 23, după reuşitele lui Kulcsar (2) şi Mihelic.

Coşmarul grupării din "Ştefan cel Mare" a continuat şi în repriza secundă. Kulcsar s-a distrat în continuare cu apărarea visătoare a echipei de pe locul 6 din Liga I şi a mai marcat încă două goluri. Cea mai frumoasă reuşită a fost cea a lui Szakaly, care a profitat de ieşirea eronată a lui Farnolle şi a marcat cu un şut lobat.

Pentru Dinamo, urmează meciul din campionat, cu Botoşani, care va fi transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1, vineri, de la ora 20:30. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Dinamo (4-3-3): T. Marc (Farnolle 46) – Bărboianu (Fai 46), R. Machado (Durimel 65), Nedelcearu, Serginho – I. Șerban (Petre 64), Boubacar, M. Cristescu (Costache 57) – C. Matei (Gavrilă 46), M. Alexe, V. Lazăr (Grozav 46)

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

Min. 90: Final de meci. Dinamo a pierdut cu 6-0 amicalul cu Debrecen, din Ungaria.

Min. 89: GOOOOOOL DEBRECEN! Kulcsar fentează jocul la ofsaid al dinamoviştilor şi înscrie al patrulea său gol în acest meci. Scorul a devenit 6-0!

Min. 84: Grozav a primit o pasă pe culoar, pe partea stângă a atacului dinamovist, dar şutul său din careul de 16 metri a trecut pe lângă poartă

Min. 80:    Nedelcearu este avertizat după un fault dur făcut la jumătatea terenului

Min 67: GOOOOOL DEBRECEN: Kulcsar se distrează cu Durimel, pe care îl întoarce de două ori, şi înscrie cu un şut plasat, reuşind hat-trick-ul şi ducând scorul la 5-0

Min 65: Iese Machado şi intră Durimel şi astfel Dinamo a epuizat toate înlocuirile

Min 64: Patrick Petre intră în locul lui Şerban

Min 59: Gavrilă reia foarte periculos cu capul, din plonjon, dar mingea este respinsă din nou de Novakovic, în corner

Min 57: Cristescu îi lasă locul pe teren lui Costache

Min 54: OCAZIE MARE DINAMO: Şerban a reluat periculos, de la şase metri, dar portarul gazdelor a scos incredibil de sub bară

Min 53: GOOOOL DEBRECEN! Apărarea dinamovistă a cedat din nou. Farnolle a ieşit slab de pe linia porţii pe o centrare şi Peter Szakaly a înscris cu un şut lobat, de la 14 metri, ducând scorul la 4-0!

Min 46: Dinamo a făcut 4 schimbări la pauză: au intrat pe teren Farnolle, Fai, Grozav şi Gavrilă şi au ieşit Marc, Bărboianu, Lazăr şi Matei

Min 45: Pauză la Debrecen. Gazdele conduc cu 3-0 după o primă repriză în care apărarea lui Dinamo a greșit în nenumărate rânduri

Min 43: Schimbare la Dinamo. Boubacar îi lasă locul pe teren lui Marc

Min 29: Ocazie Dinamo. Matei șutează puternic pe centrul porții, Novakovici intervine și respinge în lateral șutul dinamovistului

Min 23: GOOOL DEBRECEN! Defensiva lui Stoican cedează de două ori în mai puțin de două minute. Kulcsar marchează din 6 metri și realizează dubla

Min 21: GOOOL DEBRECEN! Formația gazdă își mărește avantajul. Angajat excelent cu o minge peste defensiva dinamovistă, decarul Mihelic marchează cu un șut din interiorul careului după ce l-a pierdut pe drum și pe Bărboianu

Min 10: Ocazie Dinamo. Bărboianu a centrat din lovitură liberă în centrul careului, Alexe a reluat cu capul însă mingea a fost pe direcția portarului maghiar care a reținut cu siguranță

Min 7: GOOOL DEBRECEN! Defensia lui Dinamo este din nou surprinsă. Nedelcearu a greșit iesirea la ofsaid, Kulcsar a rămas singur cu Marc, l-a driblat pe goalkeeperul dinamovist și a marcat în poarta goală

Min 3: Ocazie uriașă pentru Debrecen. Boubacar a greșit o minge la mijlocul terenului, jucătorii maghiar au recuperat. Balonul a ajuns în careul lui Marc, Ibrahima Sidibe a șutat la colțul lung însă a lovit bara. Mingea a sărit la Kulcsar însă vârful gazdelor a ratat incredibil, cu poarta goală, din 3 metri

Min 1: A început partida amicală dintre Debrecen și Dinamo. La meci asistă aproximativ 3.000 de spectatori

UPDATE, ora 14:30: Echipa de start a lui Stoican:

Dinamo (4-3-3): T. Marc – Bărboianu, R. Machado, Nedelcearu, Serginho – I. Șerban, Boubacar, M. Cristescu – C. Matei, M. Alexe, V. Lazăr

Rezerve: Farnolle, Fai, Durimel, A. Marc, Patrick Petre, Costache, Gavrilă, Grozav.

Etichete: amical dinamo , flavius stoican , dinamo debrecen , dinamo debrecen amical

BBC: „Nu a fost un eșec. A fost trădare!” Un comandant ucrainean povestește cum rușii au invadat Harkovul trecând granița nestingheriți

În ultimele zile, forțele ruse au ocupat în jur de 100 de kilometri de teritoriu ucrainean din...

amp
Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu
Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494
E gata: primul transfer al FCSB-ului! Ce salariu va primi jucătorul
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)
Ce nu s-a văzut la TV! Gigi Becali și-a aruncat telefonul în direct și la scurt timp a rămas fără șapca de 450 € | VIRAL
gigi
"Coșmar! Nu putea fi mai rău pentru Simona Halep!" Presa din SUA, reacție tranșantă
simo

Rapid și FCSB vor același fotbalist! Tocmai a retrogradat în Liga 2
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)
Gigi Becali a făcut anunțul despre transferul lui Florin Tănase: ”Pot să vă zic sigur”
florin-tanase
Antrenorul care a pregătit în acest sezon ambele echipe retrogradate, ”săgeți” către FCU Craiova: ”Am transmis”
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (12.05.2024)
Travel chaos and delays at Glasgow Airport.
Ce a descoperit o fată despre iubitul ei, imediat ce l-a părăsit. "Am realizat că toți prietenii lui și familia știau și mi-au ascuns"
De ce îl vrea Gigi Becali pe Chipciu la FCSB? Schimbare radicală de strategie pentru Champions League
Reacția lui U Cluj despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB! Marele vis al căpitanului: ”Cred că are o șansă reală”
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles
Ce se schimbă la CNP-urile românilor
Cine sunt românii care au salarii între 6.000 și 10.000 de lei? Uneori nu ai nevoie de facultate
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
WTA Roma: cum s-a terminat disputa dintre Danielle Collins și Irina Begu, după ce românca a salvat cinci mingi de meci
Anunțul făcut de președintele lui ”U” Cluj, după ce Gigi Becali a spus că-l așteaptă pe Alex Chipciu să semneze cu FCSB
Screenshot 2024-05-14 141858

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”