Antrenorul lui Alaves a anunțat ce se întâmplă cu Ianis Hagi, după ce a atins de 3 ori mingea cu Getafe
aza gabriela si horatiu
Foto Aza Gabriela a descris relația cu Horațiu Moldovan: ”Nu i-a fost ușor deloc”
lucescu
Ce rol va avea Mircea Lucescu în noul Rapid, condus de Neil Lennon: Dan Șucu a dezvăluit strategia

Video Atletico - Deportivo 1-0. Griezmann, gol dintr-o poziție suspectă de ofsaid. Andone, doar 60 de minute

25.09.2016, 16:37

La Coruna are o singură victorie în primele șase runde, iar acest pas greşit poate complica şi mai mult situaţia galicienilor în clasamentul din La Liga.

Andone poza
  • Futsal: CFR Timișoara - United Galați, marți, 17:00, DGS 3

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Cu Florin Andone titular, cei de la Deportivo au evoluat cu mult curaj în prima parte, dar nu au reușit să marcheze golul ce i-ar fi ajutat să se descătușeze. Finalul primei părți a întâlnirii a fost de coșmar pentru galicieni, care au plecat la cabine cu un jucător eliminat. Fajr a ”adunat” două galbene în nouă minute și a rămas la vestiare.

În aceste condiții, principalul scop al celor de la Deportivo a fost acela de a nu primi gol.

În inferioritate numerică, echipa lui Garitano a suferit teribil. Atletico și-a creat ocazie după ocazie. La una dintre ele, portarul Lux a respins formidabil în bară la șutul lui Carrasco. Deportivo putea da lovitura chiar și în 10, dar Lucas a scos de pe linia porții mingea trimisă de Borges pentru Florin Andone, înlocuit în minutul 60.

Gazdele au revenit imediat în atac, iar Lux a avut o nouă intervenție de senzație în fața lui Correa. Defensiva lui Depor a cedat până la urmă în minutul 70: Gameiro, intrat pe parcursul reprizei secunde, a pasat decisiv pentru al 5-lea gol din acest sezon al lui Griezmann.

Oaspeții au fost aproape de egalare în prelungirile reprizei secunde, însă Godin a blocat șutul lui Mosquera.

După un început nesigur de campionat, cu două remize în faţa nou-promovatelor Alaves şi Leganes, Atletico a obţinut două victorii la scor, cu Celta (4-0) şi Gijon (5-0), şi un egal pe terenul Barcelonei (1-1), în runda de la mijlocul săptămânii.

Echipa internaţionalului român Florin Andone nu a mai câştigat din prima etapă, când s-a impus pe teren propriu în faţa lui Eibar, scor 2-1. De atunci, au urmat două remize, ambele cu acelaşi scor, 0-0, obţinute în deplasare, şi două înfrângeri, acasă.

Până acum, în cinci prezenţe, dintre care patru ca titular, atacantul de 23 de ani nu a reuşit să marcheze. Cel mai aproape de gol a fost în partida cu Leganes, pierdută surprinzător pe teren propriu, scor 1-2.

LIVE SCORE

Min. 90+2 - FINAL. ATLETICO MADRID - Deportivo La Coruna 1-0.

Min. 90 - OCAZIE MARE DEPORTIVO. Oaspeții, care evfoluează în 10, au ratat o mare oportunitate de a marca. Emre Colak a șutat din prima, de la marginea careului de 16 metri, dar s-a opus perfect Godin.

Min. 70 - GOOOOOL ATLETICO: 1-0, GRIEZMANN. Atacantul francez a reluat, simplu, cu latul, din fața porții, după o pasă foarte bună a lui Gameiro, care s-a aflat într-o poziție suspectă de ofsaid, după pasa lui Juanfran!

Min. 60 - Florin Andone, care s-a zbătut mult contra fundașilor madrileni, a fost înlocuit cu LUISINHO. Mutarea a fost și una forțată de faptul că Deportivo evoluează încă din startul reprizei secunde cu un om mai puțin.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+3 - PAUZĂ

Min. 45+2 - DEPORTIVO A RĂMAS ÎN 10! FAJR A FOST ELIMINAT! Mijlocașul oaspeților l-a faultat pe Gaitan și a primit al doilea cartonaș galben și, implicit, pe cel roșu.
Primul cartonaș galben primit de Fajr s-a produs în minutul 38, după ce l-a faultat pe Koke.

Min. 11 - Andone a fost excelent lansat în atac de Fajr, a intrat în careu, după ce s-a debarasat foarte bine de un adversar, dar arbitrul a fluierat fault în atac.

Min. 1. A început meciul.

ECHIPELE DE START

Atletico Madrid: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis - Gaitan, A. Fernandez, Koke, Carrasco - Correa, Griezmann
Antrenor: Diego Simeone

Deportivo: Lux - Laure, Albentosa, Arribas, Navarro - Borges, Guilherme - Fajr, Colak, Borja Valle - Fl. Andone
Antrenor: Gaizka Garitano

Etichete: video , atletico madrid , la liga , florin andone , la coruna

Iranul a cerut și ajutorul SUA după prăbușirea elicopterului care a dus la moartea președintelui Ebrahim Raisi. Răspunsul americanilor

Statele Unite au transmis că le-a fost solicitat ajutorul de către Iran după prăbușirea...

gigi-becali
OUT de la FCSB după eșecul cu Rapid! Gigi Becali: ”Poate găsește să se ducă undeva”. Alți doi jucători vor fi împrumutați

Gigi Becali n-a stat prea mult pe gânduri, după ce Răzvan Lucescu a luat titlul cu PAOK
razvan gigi (1)
6.000.000€ pentru Dennis Man!
Aris - PAOK 1-2. Victorie istorică: PAOK a câștigat titlul! Răzvan Lucescu e campionul Greciei!
Griechenland - Fußball Super League Saison 2023-2024 Apostolis Nikolaidis Stadion Athen, 01.10.2023 Panathinaikos Athen
Patronul lui PAOK a rupt tăcerea! Ce mesaj i-a transmis lui Răzvan Lucescu
UEFA Champions League play-off first leg match Benfica vs PAOK
lucescu

Malcom Edjouma, OUT!
Italian soccer Serie B match - SSC Bari vs US Cremonese
"Nebunie!" Imaginile cu Răzvan Lucescu au fost publicate și fac înconjurul lumii
Wenum Wiesel, Netherlands. 01st July, 2022. WENUM-WIESEL, NETHERLANDS - JULY 1: head coach Razvan Lucescu of PAOK Saloniki during a Training Session of PAOK Saloniki at Sportpark Wiesel on July 1, 2022 in Wenum-Wiesel, Netherlands (Photo by Patrick Goosen
Fără ei nu se poate. Arne Slot a decis cine sunt cei patru jucători ”cheie” de la Liverpool
ROTTERDAM ,11-02-2024 , Stadium de Kuip, Dutch eredivisie football season 2023 / 2024. Match between Feyenoord and Spart
Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid looks on prior to the LaLiga EA Sports match between Getafe CF and Atletico Madrid at Coliseum Alfonso Perez on May 15, 2024 in Getafe, Spain. (Photo by QSP)
Un bărbat și-a părăsit iubita după o excursie cu cortul: „Nu o voi ierta niciodată pentru ceea ce a făcut”
Neluțu Varga anunță primul transfer pentru Dan Petrescu la CFR Cluj: „Ne-am înțeles pentru un an"
Vedeta lui CSA Steaua regretă transferul la FCSB: „Am cedat presiunii lui Gigi Becali!”
Kevin Costner, apariție rară alături de cinci dintre cei șapte copii ai săi, la Cannes. Actorul, în lacrimi în timp ce publicul îl ovaționa în picioare
Antonia și-a pus fanii pe jar cu noile fotografii. Artista, în dresuri transparente și cu decolteul la vedere: „Alex e norocos”
Ebrahim Raisi, ce nu ni s-a spus: cum era poreclit în Iran și de ce regimul a ascuns, inițial, moartea sa
Recalculare: Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
Semnul de circulație care pune în dilemă șoferii români. Ce reprezintă indicatorul rutier de fapt
FCSB poate da peste Răzvan Lucescu în Liga Campionilor! Lista completă a posibililor adversari ai campioanei României
Video Barcelona - Rayo Vallecano 3-0. Catalanii și-au asigurat locul 2 în La Liga.
UEFA Champions League 2023/24 - Group H : FC Barcelona 2-1 FC Porto

Un neurochirurg de 83 de ani, triatlonist pasionat, își împărtășește cele 4 principii pentru o viață lungă și sănătoasă. Până la 40 de ani de abia putea urca scările
Motivul pentru care un bărbat l-a rugat pe vecinul său să nu-și mai lase pisicile să stea la fereastră: „Îmi e greu să mă concentrez”