FINAL! Valencia învinge, după ce a înscris toate golurile în primele 13 minute!
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Gaya e avertizat pentru un fault asupra lui Gabi.
  • 90+1 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Cerci vede al doilea galben, pentru un henț, la o preluare în careul advers, când a și marcat, și e eliminat.
  • 75 | Schimbări
    Iese Paco Alcacer și intră Feghouli.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Javi Fuego vede galben pentru un fault asupra lui Siqueira.
  • 72 | Schimbări
    Iese Tiago și intră Raul Garcia.
  • 71 | Schimbări
    Iese Andre Gomes și intră Filipe Augusto.
  • 69 | Schimbări
    Iese Arda Turan și intră Raul Jimenez.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cerci e avertizat pentru un fault asupra lui Dani Parejo.
  • 65 | Schimbări
    Iese Griezmann și intră Cerci.
  • 62 | Schimbări
    Iese Piatti și intră Pablo Orban.
  • 62 | Faze meci
    Alcacer ajunge înaintea lui Moya la o centrare de pe stânga, dar trimite afară.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Dani Parejo vede un galben după un fault asupra lui Tiago.
  • 45 | Ratare Penalty-uri

RATARE! Siqueira șutează slab și Diego Alves prinde mingea trimisă de la 11 metri!

• 45 | Cartonaşe Galbene
    Andre Gomes vede galben pentru proteste!
  • 44 | Penalty-uri
    PENALTY ATLETICO! Balon aruncat în careu spre Koke, Gaya îl talonează, joacă mingea cu mâna și se dictează penalty.
  • 33 | Faze meci
    Atletico a cerut penalty după un corner de pe partea stângă. Gabi a centrat spre colțul scurt, Rodrigo a luftat, mingea l-a izibit în mână pe Baragan și acesta a trimis-o apoi în corner. A fost evident hențul, dar arbitrul Teixeira Vitienes a lăsat jocul să continue.
  • 29 | Goluri
    GOOOOL ATLETICO! GOOOOL MANDZUKIC! Tiago șutează de la marginea careului, lateral dreapta, Diego Alves respinge în față, de unde Mandzukic trimite cu capul, din plonjon, în plasă! Valencia - Atletico 3-1.
  • 13 | Goluri
    GOOOOL VALENCIA! GOOOOL OTAMENDI! Centrare a lui Piatti, din corner, de pe dreapta, Otamendi se înalță la 6 metri și trimite cu capul în plasă! Valencia - Atletico 3-0!
  • 8 | Goluri
    GOOOOL VALENCIA! GOOOOOL ANDRE GOMES! Paco Alcacer a pasat cu călcâiul, Andre Gomes a preluat, a intrat în careu, a driblat magnific doi adversari și a șutat din unghi pe sub Moya! Valencia - Atletico 2-0!
  • 6 | Auto Goluri

GOOOOL VALENCIA! AUTOGOL MIRANDA! Mustafi a aruncat o minge în careu, Moya a ieșit să prindă, dar Miranda i-a luat fața și a trimis cu capul în propria poartă! Valencia - Atletico 1-0!

Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Valencia - Atletico 3-1. Primul eșec al campioanei! "Liliecii" merg excelent

Valencia i-a provocat campioanei Spaniei, Atletico Madrid, prima înfrangere în acest sezon. Pe Mestalla, Atletico a avut un prim sfert de oră groaznic!

Miranda a marcat în proprie poartă, încă din minutul 6. Câteva zeci de secunde mai târziu, fundașul brazilian a fost depășit extrem de ușor de Andre Gomes și portughezul a dublat avantajul liliecilor.

Otamendi a marcat și el după o faza fixă și le-a adus aminte madrilenilor de dezastrul de pe Camp Nou, din 2008, când au încasat trei goluri în primele 13 minute și au pierdut cu 1-6.

Mandzukic a reaprins speranțele grupării rojo-blanco, după șutul lui Tiago, iar remontada părea perfect posibilă, dupa ce Teixeira Vitienes a dat penalty pentru campioana Spaniei în prelungirile primei reprize.

Siqueira a avut câștig de cauză în disputa cu Mandzukic pentru executarea penalty-ului, însă a tras slab și Diego Alves a apărat a treisprezecea lovitură de pedeapsă în prima ligă din Spania.

În repriza secundă nu s-a remarcat decât Alessio Cerci care, intrat în locul lui Griezmann, a înscris în prelungiri, însă după un henț pentru care a primit al doilea galben și a fost eliminat.

Video Scandal uriaș după Real Madrid...

Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

News Alert Primele declarații date de Mircea...

mircea

Video Real Madrid - Bayern Munchen 2-1...

Real Madrid v FC Bayern Munich - UEFA Champions League, Spain - 08 May 2024

Exclusiv Marius Avram a dat verdictul, după ce...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

”Cea mai frumoasă femeie din lume”, gata să spună totul despre Ilie Năstase: ”Nu mai pot să trăiesc în minciună. E dureros”

ioana-nastase

News Alert Primele declarații date de Mircea Lucescu la ieșirea de la întâlnirea cu Șucu și Copos

mircea

Al-Khelaifi a răbufnit după eliminarea PSG-ului din semifinalele UEFA Champions League!

profimedia-0870853365

Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!

FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)