Atalanta BC v Liverpool FC - UEFA Europa League Jurgen Klopp, head coach of Liverpool FC, gestures towards fans of Atala
Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”
UEFA Europa League: Feyenoord v AS Roma Rotterdam - The Europa League logo during the 1st leg of the UEFA Europa League
Florin Maxim se gândește la Europa League: "Aici se vor schimba lucrurile!"
ovidiu-popescu
Surpriză! A câștigat titlul cu FCSB și e gata să plece. Are pe masă două oferte din SuperLigă
Premier League: Manchester United-Arsenal
Etapa 37

Zurich - Steaua 0-0. Echipa lui Reghe, ultima în grupa L, cu şanse minime de calificare

03.11.2016, 09:38

Steaua a remizat cu Zurich, 0-0, şi rămâne fără victorie în grupa L a Europa League. "Roş-albaştrii au avut prima ocazie în minutul 11, când Golubovic a trimis cu capul pe lângă poartă.

zurich-1
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Zece minute mai târziu, Rodriguez a profitat de o minge deviată de arbitru, însă n-a marcat. "Roş-albaştrii" au ripostat imediat, prin William De Amorim. Moke putea deschide scorul în minutul 35, după o fază superbă, însă Vanins a prins.

Cinci minute mai târziu, Niţă şi-a salvat echipa după un şut al lui Cavusevic. Şi Adi Popa a fost aproape de un gol norocos în minutul 50, după ce a contrat o degajare a lui Vanins. Steaua a cerut penalty în minutul 68, după un contact în careu între Muniru şi Sarr, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Acelaşi Adi Popa a şutat în plasa laterală în minutul 83, iar partida s-a încheiat 0-0. Steaua a adunat astfel, doar 3 puncte, după patru meciuri, însă mai păstrează şanse de calificare în primăvara europeană.

În celălalt meci al grupei L, Osmanlipsor a reuşit supriză cu Villarreal mulţumită lui Raul Rusescu. Fostul stelist a marcat pentru 2-1, iar echipa sa a urcat pe primul loc în grupă, cu 7 puncte.

LIVE TEXT

Min. 90+4: S-a terminat meciul.

Min. 89: Şutul de la marginea careului trimis de Rodriguez nu ne dă mari emoţii: Niţă prinde fără mari probleme.

Min. 85: Schimbare: Tudorie a intrat în locul lui Muniru.

Min. 83: Adi Popa a fost găsit cu o pasă superbă de De Amorim, dar, în locul unei centrări în forţă, a preferat un şut, care s-a dus în plasa laterală.

# Surpriză mare în Spania: intrat pe teren în minutul 72, Raul Rusescu a marcat golul de 2-1 al lui Osmanlispor, în partida cu Villarreal.

Min. 75: SchimbareSchonbachler intră în locul lui Buff.

Min. 72: Schimbare: Achim intră în locul lui Golubovic.

Min. 70:      Kecojevic este avertizat, după ce a oprit un contraatac periculos al Stelei.

Min. 68: Steaua cere penalty, după un contact în careu între Muniru şi Sarr, la care jucătorul bucureştenilor pare faultat.

Min. 65: Schimbare: Kone intră în locul lui Winter.

Min. 63: Schimbare: Aganovic a intrat în locul lui Bourceanu.

Min. 53:      Muniru este primul jucător avertizat în acest meci, după un joc periculos.

Min. 50: Adi Popa a fost aproape de un gol norocos, după ce a contrat o degajare a lui Vanins, dar portarul gazdelor şi-a reparat greşeala şi a prins.

# Lucrurile revin la normal în Spania: Villarreal a egalat, 1-1, în partida cu Osmanlispor. Hernandez a marcat în minutul 48.

Min. 46: A început actul secund.

Min. 45+1: S-a terminat prima repriză, una care a avut ocazii de ambele părţi, dar scorul a rămas acelaşi, 0-0.

Min. 40: Ocazia meciului le aparţine gazdelor: Cavusevic nu profită de greşelile în lanţ comise de apărarea Stelei şi îl ia la ţintă pe Niţă cu o execuţie din interiorul careului.

Min. 35: Moke ratează cea mai mare ocazie a Stelei: şutează din prima de la marginea careului, după o fază superbă a "roş-albaştrilor", dar Vanins prinde.

Min. 29: Schimbare: Voser s-a accidentat şi îi lasă locul pe teren lui Stettler.

Min. 27: Sarr şutează de la distanţă, din poziţie centrală, dar mingea e pe cadrul porţii şi Niţă prinde fără mari probleme.

Min. 22: Steaua ripostează imediat: Adi Popa centrează din nou bine, dar William De Amorim trimite peste poartă dintr-o poziţie foarte bună.

Min. 21: Ocazie mare de gol a gazdelor: Rodriguez profită de o minge deviată de arbitrul partidei, dar mingea şutată de acesta trece pe lângă poartă.

Min. 11: Steaua ratează prima ocazie a partidei: Adi Popa centrează perfect de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Golubovic din colţul careului mic trece pe lângă poarta gazdelor.

# Calculele se complică în grupa Stelei: Osmanlispor a deschis scorul în deplasarea cu Villarreal, după golul înscris de Webo (min. 8). Rusescu e doar rezervă.

# Ritmul este bun în acest debut de partidă şi datorită temperaturii de 4 grade Celsiuc de la Zurich.

Min. 1: A început meciul.

UPDATE: 21:10: Echipa de start a lui Zurich:

Zurich (4-1-4-1): Vanins - Brunner, Kecojevic, Nef, Voser - Kukeli, Winter, Buff, Sarr, Rodriguez - Cavusevic

Rezerve: Baumann, Chiumiento, Kempter, Kone, Marchesano, Schonbachler, Settler.

UPDATE 19:00 Deşi Becali a anunţat aseară că De Amorim va fi vârf de atac, Reghecampf va miza în avanposturi pe Golubovic, fotbalist care a reuşit un singur gol pentru Steaua.

Echipa de start a Stelei la Zurich:

Niţă - Tamaş, Moke, Toşca, Momcilovic - Muniru, Bourceanu - Adi Popa, Boldrin, De Amorim - Golubovic

Rezerve: Stăncioiu, Simion, Pintilii, Tudorie, Jakolis, Aganovic, Achim.

Etichete: steaua , europa league , fc zurich , live zurich steaua , video zurich steaua , live video zurich steaua

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

S-a încheiat! Și-a anunțat plecarea de la echipă, după meciul contra românilor de la Gaziantep
nani
Declarația savuroasă a lui Valeriu Iftime după ce Botoșani a ajuns la baraj
iftime3
Șumudică a spart televizorul când l-a văzut pe Octavian Popescu: ”Băi, Tavi! Ai 30 de kilograme cu tot cu butelie în brațe”
sumudica-popescu
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB!
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
"Avem și noi o Jennifer Lopez în România". În prag de 45 de ani, Lili Sandu a furat startul în sezonul costumelor de baie
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
6.200 lei pensie pentru un pensionar care primește și 1.000 lei în plus la recalculare. Cât a lucrat
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Exclusiv Duckadam a dat cărțile pe față, la 38 de ani după ce Steaua a câștigat CCE: ”Am fost aruncat ca o măsea stricată”

Alimentele pe care ar trebui să le eviți pentru a reduce riscul de a dezvolta cancer
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”