bucurie 1
Video Corvinul a produs surpriza! De când nu mai jucase o echipă de Liga 2 în finala Cupei României
florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
Deportivo Alaves v Girona FC - LaLiga EA Sports
Perfecțiune! Ce a făcut Ianis Hagi în meciul cu locul doi din Spania, în care a fost decisiv în minutul 90+9
LIVE Digi Sport Matinal

CSU Craiova - Viitorul 2-1. Mateiu a adus golul decisiv în min. 112! Oaspeții au terminat meciul în nouă jucători

29.10.2014, 17:32

CSU Craiova s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei României. A trecut de Viitorul cu 2-1, într-un meci în care oaspeții au avut doi jucători eliminați.

curelea craiova viitorul
  • Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Oltenii au avut două ocazii în startul partidei, prin Bancu și Curelea, pentru ca apoi în finalul primei reprize Viitorul să vină cu replica, prin șutul periculos al lui Daminuță de la peste 25 de metri.

Gazdele au deschis scorul în minutul 52, prin Băluță, care a profitat de o serie de erori în lanț în apărarea Viitorului - ultimul vinovat a fost Balauru, care a scăpat mingea printre degete și l-a lăsat pe jucătorul lui CSU cu toată poarta goală în față.

Fără Puțanu, eliminat în minutul 80 pentru cumul de cartonașe, Viitorul a egalat în al doilea minut de prelungiri, prin Țîru. Fotbalistul lui Hagi a trimis cu capul sub bară, din centrarea lui Nikolov.

La cinci minute după începutul reprizelor de prelungiri, Viitorul a rămas în nouă oameni pe teren, după ce Șeroni l-a accidentat grav pe Bancu (DETALII AICI). Jucătorul oltean nu a mai putut continua partida, a fost transportat direct la spital, iar CSU a terminat meciul în 10, deoarece Cârțu și Săndoi n-au mai avut schimbări la dispoziție.

Până la urmă, oltenii au reușit să câștige partida, după un gol semnat de Mateiu în repriza a doua de prelungiri. Fotbalistul adus de la Brașov a șutat din întoarcere, sub bară, de la limita careului de 6 metri.

CSU Craiova se califică în sferturile de finală din Cupa României, și arată o formă de zile mari: are 5 victorii (una după prelungiri) și două egaluri de când a fost preluată de cuplul Săndoi-Cârțu.

LIVE TEXT

Min 120. FINAL DE MECI! CSU Craiova se califică în sferturile de finală din Cupa României, după o luptă dură cu Viitorul.

Min 119. Bawab a pătruns în careu, a trimis o scăriță peste Balauru, balonul a trecut la câțiva centimetri de bara Viitorului.

Min 115. Curelea cade în careu, dar nu primește lovitură de la 11 metri, ci doar un cartonaș galben, pentru simulare

Min 112. GOOOOL CSU CRAIOVA! Mateiu a înscris dintr-un careu aglomerat, din întoarcere, de la 6 metri de poarta lui Balauru.

Min 108. Mateiu a centrat în careu pentru Curelea, care a trimis periculos cu capul, dar mingea nu a prins cadrul porții

Min 106. S-a reluat partida

Min 105. Finalul primei reprize de prelungiri. Dacă egalitatea se menține și după următoarele 15 minute, se va trece la executarea penalty-urilor

# CSU Craiova rămâne și ea în inferioritate numerică. Oltenii nu mai au schimbări la dispoziție și vor juca în 10 până la finalul partidei. Bancu este dus direct la spital

# Din reluările tv se observă cum Șeroni i-a rupt piciorul lui Bancu! Fotbalistul oltenilor a fost luat cu ambulanța direct de pe teren.

Min 96. - CC CC Șeroni l-a faultat pe Bancu, extrem de dur, și a fost eliminat!

Min 91. - A început prima repriză a prelungirilor

Min 90+4. FLUIER FINAL! Viitorul trimite meciul în prelungiri după golul lui Țîru. Calificarea în sferturile de finală din Cupa României se va juca după două reprize de câte 15 minute, iar apoi, în eventualitatea menținerii egalității, se va trece la loviturile de pedeapsă

Min 90+2. GOOOOOOL VIITORUL! Țîru a egalat în prelungiri, printr-o lovitură de cap, după centrarea perfectă a lui Boban Nikolov!

Min 90. Partida este prelungită cu 3 minute

Min 80. CC CC Puțanu a primit un al doilea avertisment și a fost eliminat. Trupa lui Hagi va juca ultimele 10 minute cu un om în minus

Min 77. Brandan a executat periculos o lovitură liberă, de la 20 de metri. Mijlocașul a plasat mingea la câțiva centimetri de bara lui Balauru.

Min 73. Ultima modificare a meciului: Ad. Cârstea intră pe teren în locul unicului marcator de până acum, Băluță

Min 72. Ultima schimbare pentru Viitorul: Cioablă îi ia locul lui Mărkuș

Min 71. Băluță a șutat din afara careului, dar Băluță este mai atent acum și se opune foarte bine

Min 70. Schimbare CSU Craiova: Bawab intră în locul lui Ferfelea

Min 64. Schimbare Viitorul: Pană îi lasă locul lui Hodorogea

Min 58. Brandan a tras din afara careului, cu pământul, dar goalkeeper-ul Viitorului reține cu siguranță

Min 54. GOOOOOL CSU CRAIOVA! O serie de greșeli începută de Țîru, continuată de Balauru, care a scăpat mingea din mână, l-a adus pe Băluță cu poarta goală în față, iar jucătorul gazdelor a deschis scorul

Min 52. Curelea a preluat bine, într-un careu aglomerat, a șutat sub bară, dar Balauru a respins spectaculos în corner.

Min 46. - A început repriza a doua.

Min 46. - Schimbare CSU Craiova: A ieșit Acka, a intrat Avrămia

Min 46. - Schimbare Viitorul: A ieșit Cârstocea, a intrat Vână

Min 45. Prima repriză s-a încheiat fără vreun gol pe tabelă.

Min 42. Curelea a fost blocat în careu, în ultimul moment, de Țîru.

Min 37. Daminuță a tras de la peste 25 de metri, mingea a prins cadrul porții, dar Bălgrădean a reușit să rețină în doi timpi.

Min 28. Craiovenii au posesia, însă deocamdată ocaziile lipsesc de la cele două porți

Min 20. Bancu a preluat foarte bine la limita careului, de unde a tras la colțul lung, însă portarul Viitorului a fost din nou la post.

Min 11. Ferfelea a pătruns în careu, a șutat bine, dar mingea a fost plasată pe centrul porții și Balauru a reușit să rețină.

Min 1. A început partida

ECHIPELE DE START:

CSU Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Bancu, Brandan - Mateiu, Băluţă, Ferfelea - Curelea. Antrenori: Emil Săndoi, Sorin Cârţu

Viitorul: Balauru – Puţanu, Pană, Ţîru, Marin - Mărkuș, Daminuţă - Nikolov, Șeroni, Neacşa - Cârstocea. Antrenor: Gheorghe Hagi

Etichete: cupa romaniei , csu craiova - viitorul , csu craiova - viitorul live , csu craiova - viitorul video

Aurora boreală în România. O furtună solară de o intensitate rară a produs spectaculosul fenomen

ACTUALIZARE Fenomen rar vizibil aseară pe cerul României, care seamănă cu aurora boreală. În Alba...

ianis
Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana
Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”
Screenshot 2024-05-10 092035
Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"
rapid
OUT de la Bayern! Vândut la doar două zile după eliminarea din Champions League
firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Kylian Mbappe și-a luat adio de la toată lumea, dar a uitat de cel mai important om de la PSG
Paris, France. 07th May, 2024. Kylian MBAPPE of PSG during the UEFA Champions League, Semi-finals, 2nd leg football match between Paris Saint-Germain and Borussia Dortmund on May 7, 2024 at Parc des Princes stadium in Paris, France - Photo Matthieu Mirvil
Novak Djokovic s-a întins pe jos și a urlat de durere, după ce a fost lovit în cap! Decizia luată imediat și anunțul oficial
noler
Exclusiv După ce a auzit ce antrenor vrea Rapidul, Ioan Andone a tras un semnal de alarmă: ”Uită-te la Dinamo”
andone
„Șumudică n-a vrut să fie antrenorul Rapidului!" Ipoteză surprinzătoare: „Dacă nu era Șucu patron, Marius era antrenor"
Variantă neverosimilă pentru Rapid! Dan Șucu încearcă să îl aducă pe fostul manager de la West Ham și Newcastle
Elizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect
Are 53 de ani, dar ar putea fi confundată cu o tânără de 30. Loredana Groza, zeiță într-o fustă scurtă și corset: „Cea mai frumoasă!”
De ce doi ofițeri ruși nu l-au salutat pe Putin la parada de Ziua Victoriei Video
Cum poți face whisky la tine acasă? Care sunt cele 5 ingrediente de care ai nevoie?
Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români
Reacția lui Djokovic după ce a fost lovit în cap la Roma. Autorul a fost identificat VIDEO
VIDEO
Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul

Un neurochirurg de 83 de ani, triatlonist pasionat, își împărtășește cele 4 principii pentru o viață lungă și sănătoasă. Până la 40 de ani de abia putea urca scările
Momentul când pompierii din Neamţ salvează o căprioară blocată în albia unui râu. Ce s-a întâmplat cu animalul ulterior