Exclusiv ”Cazul Ianis” continuă: cum ar fi reacționat Edi Iordănescu, după ce a fost ”înțepat” de Gică Hagi

29.04.2017, ora 20:30
Viitorul Viitorul
Astra Astra
Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus cu 3-2în faţa campioanei Astra şi o egalează la puncte pe FCSB, în fruntea clasamentului din play-off.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOL Astra, 3-2! Oaspeţii au redus din avantaj, prin Geraldo Alves, care a marcat cu o lovitură de cap, în urma unui corner.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Astra. Moise a intrat în locul lui Alexandru Stan.
    Ultima schimbare la Viitorul. Dumitrescu a intrat în locul lui Ţucudean.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Viitorul! Ţucudean îţi trece în cele din urmă numele pe lista marcatorilor. De această dată, nu mai există dubii. Atacantul gazdelor a marcat din apropiere, după o pasă primită de la Florinel Coman.
  • 76 | OcaziiViitorul
    Ocazie Astra! Săpunaru putea restabili egalitatea, cu o reluare din prima din mijlocul careului, dar căpitanul oaspeţilor a trimis puţin pe lângă poartă.
  • 71 | OcaziiViitorul
    Ocazie Astra! Budescu a încercat să-l surprindă pe Rîmniceanu cu o scăriţă de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin peste poartă.
  • 63 | Schimbări
    A doua schimbare şi la Astra. Florea a intrat în
  • 59 | Schimbări
    A doua modificare la Viitorul. Florinel Coman i-a luat locul lui Vlad Morar.
    Schimbare la gazde. Chiţu a intrat în locul lui Purece.
    PAUZĂ! Viitorul conduce cu 2-1, după ce a înscris de două ori în ultimele cinci minute ale unei prime reprize plină de evenimente.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Viitorul! Gazdele au întors repede rezultatul. La doar trei minute de la egalarea lui Morar, echipa lui Gică Hagi a preluat conducerea, în urma golului lui Ţucudean, al cărui şut a fost uşor deviat de Săpunaru.
  • 40 | Gol din Penalty
    GOOOOOL Viitorul, 1-1! Vlad Morar a transformat impecabil lovitura de la 11 metri şi a restabilit egalitatea, înainte de pauză.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Iliev.
  • 39 | Penalty-uriViitorul
    Penalty pentru Viitorul. Iliev l-a faultat în săritură pe Boli, în încercarea de a respinge o centrare.
  • 29 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Purece a tras foarte bine cu piciorul stâng, de la aproximativ 20 de metri, dar Iliev a respins în faţă. Pe urmărire, Ţucudean a trimis incredibil pe lângă, dar atacantul fusese deja semnalizat în offside.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Purece, pentru simulare.
  • 27 | Faze meciViitorul
    Fază controversată! Purece a intrat în careu şi a căzut, după un duel cu Fabricio. Gazdele au cerut penalty, dar Istvan Kovacs a considerat că jucătorul celor de la Viitorul a simulat. Reluările au arătat că decizia "centralului" a fost greşită.
  • 23 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Geraldo Alves a intrat în locul lui Oros.
  • 20 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! O nouă şanse foarte mare pentru constănţeni. Vlad Morar a rămas singur cu Iliev, după o eroare a lui Oros, dar atacantul gazdelor nu a prins spaţiul porţii.
  • 17 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Şansă uriaşă irosită de gazde, prin Purece, care nu a putut înscrie dintr-o poziţie ideală, din doar câţiva metri. Bun şi reflexul lui Iliev.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Astra! Daniel Niculae a deschis scorul, cu o lovitură de cap din unghi. Rîmniceanu are o mare parte de vină pentru golul primit, pentru că atacantul campioanei nu a trimis nici foarte puternic, nici de foarte aproape.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Oros, după un fault asupra lui Morar.
    A început meciul. Lovitura de start a aprţinut gazdelor.
Marius ȘumudicăAstra

Viitorul - Astra Giurgiu 3-2. Echipa lui Gică Hagi a egalat-o la puncte pe FCSB. Ţucudean, omul meciului

Victorie mare pentru Viitorul, în faţa campioanei Astra. Giurgiuvenii au deschis scorul la Ovidiu, însă elevii lui Gică Hagi au revenit, au câştigat cu 3-2 şi sunt la egalitate de puncte cu liderul FCSB.

Viitorul rămâne în grafic la titlu după victoria cu Astra, chiar dacă a început cu stângul partida. Cu toate că, iniţial, alunecase, Budescu a centrat ideal pentru Daniel Niculae, care a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Până să reuşească egalarea, gazdele au irosit două ocazii imense, prin Purece şi Vlad Morar. Pe final de repriză, Viitorul a primit un penalty, după ce Iliev l-a lovit cu pumnul în cap pe Boli, iar Vlad Morar a înscris de la 11 metri.

După doar trei minute, Săpunaru a deviat în proprie poartă şutul lui Ţucudean şi Viitorul a intrat la pauză în avantaj.

Cu un sfert de oră înainte de finalul partidei, Ţucudean şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, pentru a treia etapă la rând.

Viitorul Astra s-a terminat 3-2, după golul marcat în minutul 89 de Geraldo Alves.

Trupa lui Hagi a făcut 38 de puncte, la fel ca liderul FCSB, care joacă luni cu Dinamo, de la ora 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano