Când își va afla Simona Halep adversara din primul tur de la Madrid Open
SIMONA HALEP - DIGISPORT-147
Anunțul făcut de americani în cazul Simonei Halep cu aproape o lună înainte de Roland Garros
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Video Caroline Wozniacki a câștigat Turneul Campioanelor! Venus Williams, aproape de o revenire remarcabilă

28.10.2017, 23:52

Caroline Wozniacki a câștigat în premieră Turneul Campioanelor, după ce a învins-o cu un ”dublu” 6-4 pe Venus Williams, în finala din Singapore.

woz trofeu
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

În primul set, după ce a făcut două break-uri, însă fără să le și consolideze, daneza a câștigat din nou pe serviciul advers atunci când conducea cu 5-4 și a închis manșa.

Wozniacki a început perfect și al doilea set și părea că se îndreaptă spre o victorie ușoară. Venus Williams a fost însă foarte aproape să revină senzațional de la 0-5. Americanca a luat patru game-uri la rând, însă, la fel ca în prima manșă, și-a pierdut încă o dată serviciul la 5-4 pentru adversară.

Pentru Wozniacki, acesta este primul trofeu câștigat la WTA Finals, asta după ce, în 2010, atunci când se era lider mondial, a mai jucat o finală, pe care a pierdut-o în fața lui Kim Clijsters, la Doha.

Această victorie o ajută pe Wozniacki să termine anul pe podiumul clasamentului WTA, întrucât începând de luni, va trece peste Karolina Pliskova și va urca pe locul al treilea.

Venus Williams rămâne cu titlul câștigat la Turneul Campioanelor din 2008, atunci când a învins-o pe Vera Zvonareva, în finală.

UPDATE 15:12 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4, 6-4. Caroline Wozniacki câștigă Turneul Campioanelor, după ce a oprit cu un break seria de patru game-uri a adversarei.

UPDATE 15:04 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4, 5-4. Venus Williams face o cursă de recuperare remarcabilă. Americanca a mai făcut încă un break și, după 0-5, va servi pentru a egala la cinci.

UPDATE 14:56 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4, 5-2. Venus nu renunță. Deznodământul este amânat, după ce americanca și-a făcut serviciul, iar, apoi, a recuperat unul dintre break-uri.

UPDATE 14:42 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4, 4-0. Meciul se îndreaptă spre final. Wozniacki face încă un break și este deja cu o mână pe trofeu.

UPDATE 14:36 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4, 3-0. Wozniacki face un pas uriaș spre victorie. Aceasta a făcut break-ul și în setul secund, iar, de această dată, a reușit să îl și consolideze apoi, pe propriul serviciu.

UPDATE 14:28 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4, 1-0. Daneza începe perfect și setul secund, cu un game alb pe propriul serviciu.

UPDATE 14:23 - C. Wozniacki - V. Williams 6-4. Caroline Wozniacki câștigă primul set al finalei, după ce se impune pentru a treia oară pe serviciul advers. Agresivă la retur, americanca are probleme atunci când trebuie să servească, ea fiind pusă mai mereu în dificultate de mingile lungi trimise de daneză.

UPDATE 14:20 - C. Wozniacki - V. Williams 5-4. Daneza nu reușește să-și consolideze break-ul nici acum. Venus a reînceput să fie foarte ofensivă și a lăsat-o fără replică pe Wozniacki. Williams urmează să servească pentru a rămâne în primul set.

UPDATE 14:16 - C. Wozniacki - V. Williams 5-3. Daneza reușește să treacă din nou în față și, după încă un break, va servi pentru câștigarea setului. Caroline a făcut un game foarte bun, pe care și l-a adjudecat în prelungiri, după cel mai frumos punct al meciului.

UPDATE 14:05 - C. Wozniacki - V. Williams 3-3. Venus continuă în același ritm ca în game-ul precedent și, de această dată, își face serviciul și egalează.

UPDATE 14:01 - C. Wozniacki - V. Williams 3-2. Din ce în ce mai agresivă, Venus face imediat re-break-ul și urmează să servească pentru a egala la trei.

UPDATE 13:57 - C. Wozniacki - V. Williams 3-1. Daneza face primul break al finalei, asta după ce americanca a condus cu 40-0 în acest game pe propriul serviciu.

UPDATE 13:50 - C. Wozniacki - V. Williams 2-1. Început echilibrat de meci. Ambele jucătoare și-au păstrat serviciul până acum.

UPDATE 13:42 - A început finala dintre Venus Williams și Caroline Wozniacki.

Finala dintre Venus Williams și Caroline Wozniacki va începe duminică, la 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

14:30, S. Halep - E. Svitolina 3-6, 4-6

UPDATE 17:15 - La 37 de ani, Venus Williams va juca finala Turneului Campioanelor, după ce a învins-o pe Caroline Garcia în trei seturi, scor 6-7, 6-2, 6-3. Americanca s-a calificat pentru a treia oară în ultimul act la competiţia care închide sezonul feminin. În 2008, a cucerit trofeul, după ce a învins-o pe Vera Zvonareva, 6–7, 6–0, 6–2, iar un an mai târziu a fost învinsă de sora ei, Serena, scor 2-6, 6-7.

UPDATE 16:30 - Venus Williams egalează situația. După un prim set câștigat de Garcia, 7-6(3), americanca și l-a adjudecat pe al doilea cu 6-2 și a împins partida în decisiv. Actul secund a fost controlat de Venus, cea care s-a desprins rapid la 3-0.

UPDATE 15:48 - Caroline Garcia câștigă un prim set extrem de disputat împotriva lui Venus Williams. Sportiva din Franța s-a impus cu 7-3 într-un tie-break cu opt mini-break-uri. După un start mai mult al lui Garcia, care s-a desprins la 2-0, Venus a revenit, iar majoritatea celorlalte game-uri au fost echilibrate și decise în prelungiri.

UPDATE 14:43 - A început a doua semifinală, Caroline Garcia - Venus Williams.

După victoria lui Caroline Wozniacki în fața Karolinei Pliskova, Caroline Garcia și Venus Williams se vor lupta pentru al doilea loc în finala Turneului Campioanelor din Singapore. A doua semifinală va începe la 14:30, ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2.

UPDATE 13:09 - Caroline Wozniacki este prima finalistă de la Turneul Campioanelor 2017. Daneza și-a făcut serviciul și s-a impus cu 7-6(5), 6-3 în fața Karolinei Pliskova în prima semifinale.

UPDATE 13:05 - Wozniacki face încă un break la zero și urmează să servească pentru meci la 7-6(5), 5-3 în favoarea sa.

UPDATE 12:55 - Meciul continuă în aceeași notă. Acum a venit rândul Pliskovei să facă re-break și să se apropie la un game de aversară. 7-6(9), 3-2 pentru Wozniacki.

UPDATE 12:52 - Caroline Wozniacki face break-ul și, pentru prima dată, reușește să se desprindă la două game-uri. Daneza conduce cu 7-6(9), 3-1 și urmează să servească.

UPDATE 12:45 - Cehoaica nu reușește să-și consolideze break-ul nici de această dată. Wozniacki a câștigat pe serviciul advers și a egalat situația în setul secund. 7-6(9), 1-1.

UPDATE 12:42 - Pliskova începe setul secund cu un break.

UPDATE 12:34 - După un tie-break extrem de lung, Wozniacki își adjudecă primul set. După ce, inițial a ratat cinci mingi de set consecutive, întrucât Pliskova a revenit de la 1-6, daneza a anulat, la rândul ei, trei șanse ale cehoaicei de a închide manșa. În final, Wozniacki s-a impus cu 11-9 în tie-break.

UPDATE 12:11 - Wozniacki restabilește egalitatea în primul set (5-5), după un game interminabil pe propriul serviciu în care a salvat și trei șanse de set ale adversarei.

UPDATE 11:58 - Wozniacki răspune în aceeași manieră. Daneza a făcut la rândul ei un break la zero și va servi pentru a rămâne în primul set.

UPDATE 11:55 - Un nou break! Pliskova a câștigat un game alb pe serviciul lui Wozniacki și urmează să servească pentru câștigarea setului la 5-3.

UPDATE 11:50 - Caroline Wozniacki revine imediat și realizează re-break-ul. 4-3 pentru Pliskova.

UPDATE 11:47 - Karolina Pliskova face primul break al meciului și se desprinde la 4-2. Cehoaica s-a impus pe serviciul advers după un game lung, în care daneza și-a pierdut cumpătul după o dublă greșeală.

UPDATE 11:40 - Start de meci echilibrat între Pliskova și Wozniacki. Cehoaica se află în avantaj, în primul set, 3-2, după ce ambele jucătoare și-au păstrat serviciul în primele cinci game-uri. Trebuie spus însă că Wozniacki a salvat câte două mingi de break în cele două game-uri în care a servit, în timp ce Pliskova a anulat și ea două șanse ale adversarei înainte de a face 2-1.

UPDATE 11:12 - A început prima semifinală, Karolina Pliskova - Caroline Wozniacki.

Sâmbătă vor avea loc cele două semifinale ale Turneului Campioanelor. Primul meci de simplu din penultimul act va fi cel dintre câștigătoarea Grupei Albe, Karolina Pliskova, și cel dintre a doua clasată din Grupa Roșie, Caroline Wozniacki. Partida nu va începe mai devreme de ora 11:00 și va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 2.

Mai apoi, nu mai devreme de 14:30, în direct la Digi Sport 2, se va disputa și a doua semifinală, între prima clasată din Grupa Roșie, Caroline Garcia, și sportiva venită de pe locul secund al Grupei Albe, Venus Williams.

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Simona Halep a pierdut partida cu Elina Svitolina, scor 3-6, 4-6, şi a ratat astfel şansa de a se califica în semifinalele Turneului Campioanelor. Din Grupa Roşie au avansat Caroline Garcia şi Caroline Wozniacki, în timp ce din Grupa Albă au mers mai departe Karolina Pliskova şi Venus Williams.

UPDATE 13:31 - Caroline Garcia a învins-o pe Caroline Wozniacki, cu 0-6, 6-3, 7-5, în primul meci al ultimei etape din Grupa Roșie și păstrează șanse de calificare în semifinale. La fel ca în partida precedentă, cu Svitolina, aceasta a revenit senzațional în decisiv, și după ce adversara a servit pentru meci la 5-3 în favoarea sa, ea a câștigat patru game-uri la rând.

Franțuzoaica are nevoie acum de o victorie a Elinei Svitolina în fața Simonei Halep, indiferent de scor. În acest caz, campioana de la Wuhan și Beijing va merge în penultimul act în calitate de câștigătoare a grupei, urmând să se dueleze, sâmbătă, cu Venus Williams. În cazul în care Halep va trece de Svitolina, atunci românca se va califica de pe locul al doilea, cu Wozniacki câștigătoare de grupă. Astfel, vom avea duelurile Pliskova - Halep și Wozniacki - Williams, în semifinale.

UPDATE 16:23 Venus Williams este a treia calificată în semifinalele Turneului Campioanelor, după ce a învins-o în ultimul meci din Grupa Albă pe Garbine Muguruza, scor 7-5, 6-4

Karolina Pliskova, care a câştigat Grupa Albă după victoriile din primele două etape, şi Caroline Wozniacki obţinuseră deja calificarea în penultimul act al competiţiei din Singapore.

Venus Williams, numărul 5 mondial, s-a impus într-o oră şi 41 de minute.

Venus, cea mai mare dintre surorile Williams (37 ani), devine astfel a doua jucătoare care obţine calificarea în semifinalele competiţiei din Grupa Albă, după jucătoarea cehă Karolina Pliskova (3 WTA), care şi-a asigurat biletul pentru această fază a competiţiei încă de marţi.

Venus Williams este cea mai vârstnică participantă la Turneul Campioanelor şi singura dintre cele opt protagoniste care l-a şi câştigat, în 2008.

Jucătoarea americană a fost învinsă în primul meci disputat duminică la Singapore de Pliskova (6-2, 6-2), dar a reuşit apoi două victorii extraordinare: prima, marţi, după un meci maraton de 3 ore şi 14 minute, în faţa letonei Jelena Ostapenko (20 ani, 7 WTA), cu 7-5, 6-7 (3), 7-5, iar a doua cea din faţa numărului 2 mondial, Garbine Muguruza (24 ani), una dintre principalele pretendente la titlu şi la poziţia de numărul 1 mondial la finalul acestui an, poziţie deţinută de românca Simona Halep.

Joi, Pliskova a fost învinsă în ultimul meci din grupă de letona Jelena Ostapenko în două seturi: 6-3, 6-1.

UPDATE 18:49 VICTORIE GARCIA! Caroline Garcia s-a impus cu 7-5 în setul decisiv contra Elinei Svitolina şi a obţinut prima victorie din actuala ediţie a Turneului Campioanelor, scor 6-7, 6-3, 7-5. Svitolina rămâne fără succes înaintea partidei cu Simona Halep, de vineri, din ultima etapă a Grupei Roşii. Halep este obligată să câştige meciul pentru a se califica în semifinale.

UPDATE 17:51 SET GARCIA! Caroline Garcia a câştigat cu 6-3 setul secund, iar învingătoarea va fi decisă după setul decisiv.

UPDATE 17:31 Svitolina a realizat primul break al setului secund, însă Garcia a răspuns cu un re-break şi este 2-2 în setul al doilea.

UPDATE 17:11 SET SVITOLINA! Elina Svitolina a câştigat primul set contra franţuzoaicei Caroline Garcia, cu 7-6, după un tie-break în care s-a impus cu 9-7.

Dacă va învinge astăzi, situaţia se clarifică: Svitolina s-ar lupta cu Simona Halep pentru calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor, unde a ajuns deja Caroline Wozniacki.

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Simona Halep, numărul unu mondial şi principala favorită, a fost surclasată de daneza Caroline Wozniacki (N. 6), cu 6-0, 6-2, în al doilea său meci din Grupa Roşie a Turneului Campioanelor de la Singapore.

, 0-2, 1-4, 24-32

După victoriile obținute de Venus Williams și Karolina Pliskova, marți, la Turneul Campioanelor, competiția din Singapore continuă miercuri, ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2. De la 14:30, pe teren va reveni Simona Halep, care o va înfrunta pe Caroline Wozniacki. După acest meci se va disputa cel dintre Elina Svitolina și Caroline Garcia.

UPDATE 19:16 - Karolina Pliskova se impune autoritar în fața lui Garbine Muguruza. Cehoaica a câștigat cu 6-2, 6-0 în fața jucătoarei care, după US Open, a detronat-o de pe primul loc al ierarhiei mondiale. După acest meci, Pliskova a devenit prima jucătoare calificată în semifinalele competiției. Ea și-a asigurat primul loc în grupa albă, în timp ce Jelena Ostapenko este prima jucătoare matematic eliminată.

UPDATE 19:12 - Garbine Muguruza nu cedează! După ce a salvat trei mingi de meci consecutive, pe propriul serviciu, la 0-5, aceasta a făcut primul break din acest meci. 6-2, 5-2 pentru Pliskova.

UPDATE 19:02 - Muguruza ratează un volley din apropierea fileului, iar Pliskova face încă un break. Cehoaica are 6-2, 4-0 în acest moment și e la un pas de semifinale.

UPDATE 18:55 - După ce a reușit să-și facă cu greu serviciul în primul game al setului, Karolina Pliskova realizează break-ul și în setul secund și e foarte aproape de victorie și, totodată, de calificarea de pe primul loc al grupei în semifinale. Cehoaica are 6-2, 2-0 în acest moment.

UPDATE 18:40 - Karolina Pliskova câștigă la pas primul set în fața lui Garbine Muguruza. Cehoaica s-a impus cu 6-2, după ce l-a minge de set, a reușit un retur direct câștigător cu reverul în diagonală.

UPDATE 18:25 - Început perfect pentru Karolina Pliskova. Jucătoarea din Cehia a făcut deja un break și conduce cu 3-0 în partida cu Garbine Muguruza.

UPDATE 18:13 - A început meciul dintre Muguruza și Pliskova.

UPDATE 18:00 - În scurt timp va începe al doilea meci al zilei, cel dintre Garbine Muguruza și Karolina Pliskova. În condițiile în care Venus Williams s-a impus în trei seturi în fața Jelenei Ostapenko, se pot întâmpla următoarele lucruri în funcție de rezultatul următorului meci:

• Muguruza se califică dacă o învinge pe Pliskova în două seturi;
  • Pliskova, cu o victorie în fața lui Muguruza, indiferent de scor, se califică de pe primul loc, iar Ostapenko este eliminată;
  • Dacă Muguruza o va învinge cu 2-1 la seturi pe Pliskova, nicio jucătoare nu va fi deja calificată sau eliminată, iar totul se va decide joi, în ultima etapă.

UPDATE 17:55 - Venus Williams câștigă un meci dramatic în fața Jelenei Ostapenko, cu 7-5, 6-7(3), 7-5, după trei ore și 13 minute. Americanca și-a făcut serviciul la 15 în ultimul game al partidei.

UPDATE 17:51 - Setul decisiv continuă în același ritm, cu game-uri extrem de disputate. După ce a ajuns să primească pentru câștigarea meciului, Ostapenko a pierdut următoarele două game-uri, iar acum Venus Williams va servi pentru a se impune în acest meci interminabil.

UPDATE 17:34 - Continuă seria break-urilor. După ce a servit din nou foarte slab, Ostapenko a revenit și a recuperat încă o dată break-ul. E 4-4 în decisiv.

UPDATE 17:22 - În decisiv, situația este una destul de echilibrată. După primele șase game-uri, scorul este 3-3, asta după ce, în precedentele patru, s-a impus de fiecare dată jucătoarea aflată la primire.

UPDATE 16:50 - Primul meci al zilei de la Turneul Campioanelor, dintre Venus Williams şi Jelena Ostapenko, a intrat în decisiv. Americanca a luat primul set cu 7-5, iar campioana de la Roland Garros a reuşit să se impună în al doilea act la tie-break, scor 7-6.

Simona Halep, numărul 1 mondial şi principala favorită, a debutat cu o victorie în Grupa Roşie a Turneului Campioanelor de la Singapore, 6-4, 6-2 cu Caroline Garcia (Franţa).

Halep şi-a luat revanşa după finala pierdută în urmă cu două săptămâni, la Beijing, şi a pus punct unei serii de 13 partide fără înfrângere a franţuzoaicei.

Românca s-au impus în faţa franţuzoaicei (24 ani, 8 WTA şi cap de serie numărul 8) după o oră şi 27 de minute.

Victoria de luni, a patra consecutivă la debut la Turneul Campioanelor, îi asigură Simonei Halep 263.000 de dolari şi 250 de puncte WTA.

Tot în aceeași grupă, Caroline Wozniacki a învins-o pe Elina Svitolina cu 6-2, 6-0.

Etichete: simona halep , venus williams , karolina pliskova , caroline wozniacki , program , live video , turneul campioanelor , singapore , elina svitolina , halep turneul campioanelor , garbine muguruza , halep wozniacki live , live video halep wozniacki , live video turneul campioanelor , caroline garcia , jelena ostapenko , live video halep-svitolina , turneul campioanelor live video , live video halep garcia , halep turnelul campioanelor live video , halep garcia live , halep svitolina live , live video singapore , tenis singapore tenis , halep turneul campioanelor live , halep turneul campioanelor live video , halep turneul campioanelor online , halel turneul campioanelor online video , live halep turneul campioanelor , live video halep turneul campioanelor , turneul campioanelor live video digisport , unde se vede turneul campioanelor , cine transmite turneul campioanelor

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei

Ion Țiriac (84 de ani) a prezentat oficial, în cadrul unui eveniment, maşina Mercedes AMG One, care...

ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”

6.000.000€ pentru FCSB! Gigi Becali, gata să dea lovitura
becali
Anunțul la care nu se aștepta nimeni: Manchester City i-a găsit înlocuitor lui Pep Guardiola!
Bristol City v Manchester City - Carabao Cup - Semi Final - Second Leg - Ashton Gate
Ce a spus Gică Hagi despre Constantin Budescu, după ce "Magicianul" n-a rezistat decât 8 luni la Farul
CFR Cluj v Farul Constanta - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 30 Oct 2023
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
"Salvaţi-ne, vă rugăm!". Cum a scăpat-o Ion Iliescu pe Steaua de la faliment
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Ion Țiriac a spus clar ce se va întâmpla cu Simona Halep: ”Sunt mulți care vorbesc degeaba”