• La Liga, etapa 13: Real Madrid - Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 17:15) şi Valencia - Barcelona (duminică, Digi Sport 2, ora 21:45)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 19-a: Dinamo - CSM Iaşi (sâmbătă, ora 20:45, Digi Sport 1) şi Astra - FCSB (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Dunărea Călăraşi a obţinut victoria la ultima fază a meciului cu Poli Timişoara, din prima etapă a Ligii Zimbrilor la handbal.

Timişoara a început excelent şi s-a distanţat la opt goluri, scor 11-3. Până la pauză, avantajul oaspeţilor s-a redus la jumătate (15-11).

Chiar dacă păreau învinşi, jucătorii gazdelor au continuat să spere şi au egalat prima dată în minutul 47, când tabela arăta 18-18.

Cu cinci secunde înainte de final, eforturile Dunării Călăraşi au fost răsplătite, iar iranianul Nosrati a marcat golul victoriei.

Bănăţenii au mai înscris o dată, dar după sirena de final, astfel că scorul final a fost 24-23 pentru Dunărea.