Cristina Neagu la un meci CSM Rapid
CSM București - Rapid 27-23. Campioana va juca finala Cupei cu învingătoarea meciului Dunărea Brăila - Gloria Bistrița
romania handbal
Video România și-a aflat adversarele de la EHF EURO 2024
Screenshot 2024-04-13 at 16.11.18
Florinel Coman, cerere pentru Gigi Becali. ”El a zis: ‘Nu, nea Gigi!”
LIVE Fotbal Club

VIDEO Krim - CSM 30-33. Neagu a făcut din nou spectacol

11.11.2017, 10:27

CSM Bucureşti a învins în deplasare formaţia slovenă RK Krim Mercator Ljubljana cu scorul de 33-30 (17-16), sâmbătă, într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

neagu-2
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

CSM Bucureşti, deja calificată în faza următoare a competiţiei, nu a făcut un meci prea bun şi a comis multe greşeli, cel puţin până în jurul minutului 40, după care a avut o evoluţie mai sigură, în condiţiile în care are un lot mult mai valoros decât formaţia slovenă.

CSMB a început meciul ca din puşcă şi a condus cu 3-0 după mai puţin de cinci minute, dar s-a relaxat şi a fost egalată, 4-4, în minutul 9. Campioana României a trecut din nou la conducerea jocului şi a refăcut diferenţa de trei goluri în favoarea sa, 14-11, în minutul 21.

Krim s-a apropiat la un gol, însă tabela a arătat din nou o diferenţă de trei goluri în favoarea oaspetelor în minutul 28, după o reuşită a Cristinei Neagu (14-17). Totuşi, diferenţa la pauză a fost minimă, 17-16.

CSMB şi-a mărit avansul în debutul actului secund, dar a fost egalată, 20-20, apoi 21-21 în minutul 39. Echipa bucureşteană a avut apoi cea mai bună perioadă a sa în acest meci, greşind mult mai puţin, şi s-a desprins în premieră la patru goluri, 25-21, în min. 46. Diferenţa a crescut în minutul 50 la cinci goluri, 28-23. "Tigroaicele" au condus de mai multe ori la şase goluri, în faţa unui adversar care s-a resemnat.

Krim a avut o tresărire în ultimele minute şi scorul final a fost 33-30 în favoarea campioanei României, care este una din favoritele la câştigarea trofeului.

Cele mai bune marcatoare de la CSMB au fost Cristina Neagu, 9 goluri, Isabelle Gulden, 6 goluri, Amanda Kurtovic, 5, Iulia Curea şi Marit Frafjord, câte 4. Celelalte goluri au fost semnate de Oanea Manea, 2, Aneta Udriştoiu, Bianca Bazaliu şi Line Jorgensen, câte un gol.

De la gazde, Aneta Benko a reuşit 7 goluri, iar Tjasa Stanko, 6.

CSMB s-a impus cu 30-18 în meciul tur cu Krim, de la Bucureşti.

CSMB ocupă primul loc în clasamentul grupei, cu 8 puncte.

LIVE SCORE&VIDEO

Min 60: KRIM - CSM 30-33. Final de partidă. CSM s-a impus la 3 goluri diferență. Cristina Neagu a fost din nou cea mai bună jucătoare de pe teren, cu 9 goluri marcate.

Min 55: KRIM - CSM 27-33. Cristina Neagu e de neoprit într-un final de meci în care campioana României și-a găsit în sfârșit cadența

Min 50: KRIM - CSM 23-28. Cristina Neagu a înscris de pe linia de 9 metri și avansul formației bucureștene a crescut la 5 goluri, moment în care antrenorul lui Krim a cerut timeout

Min 45: KRIM - CSM 22-25. Campioana României traversează un moment bun și s-a distanțat la 3 goluri pe tabelă, cu un sfert de oră înainte de final

Min. 36: KRIM - CSM 18-20. CSM revine spectaculos și Curea înscrie un gol de excepție. Campioana României are iar un avantaj de două goluri în Slovenia!

Min. 33: În cele din urmă, Krim înscrie pentru 18-17 și formația din Slovenia este pentru prima oară la conducere.

Min. 32: Krim poate intra pentru prima oară în avantaj, dar Paula Ungureanu parează excelent de la 7 metri. KRIM - CSM 17-17.

Începe repriza secundă.

Min. 30: KRIM - CSM 16-17. Neagu trimite în bară, iar în loc de 3 goluri avans pentru CSM, Krim se apropie și mai mult, după un gol marcat pe contraatac. Finalul primei reprize.

Min. 27: KRIM - CSM 14-16. Oana Manea marchează un gol important, deși este faultată, Krim având o jucătoare în minus pentru două minute după această fază.

Min. 20: KRIM - CSM 11-14. Cristina Neagu marchează cu o execuție imparabilă de la 7 metri, iar CSM se distanțează la 3 goluri cu 10 minute înainte de finalul primei reprize, chiar dacă este în inferioritate numerică.

Min. 17: KRIM - CSM 9-11. CSM menține avantajul de două goluri, Oana Manea marcând al 11-lea gol al echipei noastre.

Min. 13: KRIM - CSM 6-8. Kurtovic o readuce în avantaj pe CSM după o acțiune superbă, iar apoi Neagu înscrie și ea repede pentru 8-6.

Min. 9: KRIM - CSM 4-4. Krim revine pe fondul greșelilor celor de la CSM și egalează pentru prima oară în acest meci.

Min. 6: KRIM - CSM 2-4. Gullden reface avantrajul de două goluri pentru campioana României.

Min. 3: CSM conduce cu 2-0, după 3 minute ciudate, în care s-au făcut o sumedenie de greșeli de ambele părți. Curea înscrie frumos după un contraatac.

Min. 1: Începe duelul dintre Krim și CSM București!

CSM București se pregătește pentru un nou meci tare în Liga Campionilor: sâmbătă, de la ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, campioana României joacă în Slovenia, cu Krim Ljubljana.

Calificată în a doua fază din Liga Campionilor, CSM se gândește deja la Final Four, acolo unde are șanse mari să ajungă pentru al treilea an la rând. Acum un an, CSM a cucerit trofeul chiar la debut, după ce a trecut de Gyor, la loviturile de departajare.

Lider în Liga Campionilor într-o grupă accesibilă, CSM București, care a acumulat 6 puncte până acum, este favorită și în returul cu Krim, mai ales după succesul clar obținut în partida tur, scor 30-18.

Clasamentul grupei A:

Pe 19 noiembrie, CSM București revine pe teren propriu pentru ultimul meci al anului din Liga Campionilor: în Capitală vine Vistal Gdynia.

Etichete: csm handbal , csm krim , csm meci

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Dan Șucu intervine ”în negocierile” dintre Rapid și Marius Șumudică. Mesaj pentru Daniel Niculae și Victor Angelescu?

Aproape de acord: Liverpool și-a ales noul antrenor și va plăti pentru el! Negocierile, pe ultima sută de metri
Rotterdam, Netherlands. 28th Nov, 2023. ROTTERDAM, NETHERLANDS - NOVEMBER 28: Head Coach Arne Slot of Feyenoord attends a press conference after the Group E - UEFA Champions League 2023/24 match between Feyenoord and Atletico Madrid at Stadion Feijenoord
Exclusiv ”S-a ales praful?”. Ce a spus un fost antrenor al Rapidului despre situația din Giulești
Reacția lui Steliano Filip, după ce s-a zvonit că revine în fotbalul românesc: ”A existat o serie de discuții”
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-DINAMO BUCURESTI, CUPA ROMANIEI (13.04.2021)
Video Dinamo - Skjern 28-27. ”Dulăii”, victorie uriașă în sferturile de finală ale EHF European!
HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SKJERN HANDBOLD, EHF EUROPEAN LEAGUE (23.04.2024)
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Dan Șucu reacționează tranșant după ce Daniel Niculae a devenit inculpat în dosarul materialelor pirotehnice!
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Ce nu ai voie să faci în faţa blocului primăvara. Intenţiile pot fi bune, dar primeşti amendă. Este interzis!
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
CSM Bucureşti a cucerit Cupa României, după finala cu HC Dunărea Brăila. Cristina Neagu a jucat deși este în doliu
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-SG BBM BIETIGHEIM, LIGA CAMPIONILOR (11.02.2024)

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Reacția unui elefant când este spălat cu furtunul. Cascadoriile animalului au devenit virale: „E adorabil!”